Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ártana vagy használna ilyenfor...

Ártana vagy használna ilyenformában a műköröm a körmömnek?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm műkörmösnek tanul és elhívott modellnek. Ennek már több mint egy hónapja, a műköröm nem is volt túl tartós, meg vastag is volt, meg valahogy nem szerettem, mert túl hosszú volt nekem. Viszont ahogy bolyhozta, talán kicsit túlzásba esett, vagy nem tudom, de azóta nagyon gyengék a körmeim. Kifesteni sem tudom, a vége hajlik és rögtön megtörik a lakk. Próbáltam táplátó ecsetelőket rákenni, de nincs sok haszna.

Másik ismerősöm, aki szintén műkörmös, mondta, hogy meg tudja úgy csinálni (persze ingyen) hogy nem hosszabbítja meg a körmöm, csak arra a részre ami már adott tenne egy plusz réteget. Ez megerősítené a körmömet. most használni sem nagyon tudom, mert hajlik és törik. Mondta, hogy előkészítené, de nem reszelne, bolyhozna a felszínéből. Igaz így nem lesz olyan tartós, de legalább nem vékonyodik tovább.

Viszont nem tudom, hogy így rosszabbat tennék a körmömnek vagy jót? Elvégre nem így hogy hajlik, gyengül az egész, de a műköröm alatt meg nem tudna lélegezni. Nem nagyon értek hozzá sajnos, hogy melyikkel járnék jobban :S



2013. márc. 10. 00:51
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én jó pár hónapja ajándékba kaptam műkörmöt (barátnőm befizetett, hogy próbáljam ki), nem volt rossz, de jó sem. Nekem is túl vastagnak tűnt, nem tudtam a telefontöltőm "lyukát kinyitni" a telefonomon:)) satöbbi.

Lényeg a lényeg, egy idő után kezdett feljönni, így fogtam magam, leszedtem az összeset. Ez valamikor január elején volt, azóta rövidek a körmeim, egy-két mm-es hossznál is felhajlik, nagyon gyenge, szóval vágom ezerrel. Ráadásul mivel én felfeszegettem a zselét, kis repedések is lettek a köröm felszínén, semmi durva szerencsére, de elég rosszul néz ki ahhoz, hogy festeni kelljen. Szóval vágok, fertőtlenítek, festek, így szerintem a körmeim is izolálva vannak az esetleges gombatámadástól. Most már kb. csak a körmöm negyede ilyen, szóval hamarosan teljesen lenő ez a bolyhosított rész.

Nem vagyok szakértő, csak megosztottam a tapasztalatomat:).

2013. márc. 10. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A műköröm nekem is tönkretette a körmeimet, hiába mondják, hogy nem. Vékony lett, töredezett.

Én megvártam, míg lenő.


Szerintem pihentesd. Vágd rövidre.

2013. márc. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gabriell88 ***** válasza:
100%

Gratulálok a műkörmösöknek, és az oktatónak is. Ha fáj vagy annyira törik, hajlik, japán manikűr 2000 ft körül van, azt kérd a műkörmösödtől!3-4hetente rakják fel újra.Ez méhviasz, a legjobb körömerősítő.Aszerint kell többször alkalmazni, minél igénybe vettebb a köröm.de ezt nem szabad lakkozni!olyan mintha színtelen lakk lenne a körmödön.

egy körmös

2013. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!