Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha a testsúlyt a centihez...

Ha a testsúlyt a centihez mérjük, csak nálam nem passzol a kidobott eredmény?

Figyelt kérdés

Hello:))


Épp figyelgettem,hogy a legtöbb tini azt nézi,hogy súly-->centi.

Na de ez nálam nem is úgy van,és nem is úgy látszik. A centim,és a súlyom szerintem lenne rajtam

+17 kiló-->ami kinézetre esélytelen szerintem.

Vagyis legalább akin már van egy plusz 20-as az nem gyengén meglátszik,rajtam max van 6-7,de ha ebből levesszük azt,hogy lapos hasat nem is igen szeretnék inkább laposabbat akkor elmegy az 4-5-nek is...

Kb -17 kilóval szerintem vagy nem élnék, vagy mehetnék ilyen anorexiás divat felvonulásra,mert az még kinézetre is látszik rajtam,hogy rettentő sok lenne.

Majdnem 10 kilóval kellene többet leadnom,mint amennyit kb a testem engedne. Még úgy a 7 kiló lenne az, ami ha lemenne talán az 'oké,jó' kategóriába tartozna.

Viszont azt megfigyeltem magamon,hogy mikor estem egy hatalmasat,még akkor sem törött el a kezem,csak egy kiscsont repedt meg benne,más akinek rendes súlya van a mérleg szerint,a csontja is gyengébb,hamarabb eltörik/megsérül.

Akkor a csontozatom miatt dob rá ennyit a mérleg?

Eddig tökre elvoltam keseredve,de annyi önértékelésem van,hogy lássam,hogy 20 kiló azért 20 kiló,és annyi meg nincs rajtam.

+20 kilót már el sem lehet takarni,én pedig egy sima bőpólóval, eltudom tüntetni,hogy van hasam.


Van akinek ennyit 'csal' a mérleg?


2013. febr. 27. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nehéz csontozatú vagy. Én 170 vagyok 54 kilóval, barátnőm ugyanekkora magassággal 62 és ugyanúgy nézünk ki. Jó neki egy kicsivel nagyobb melle van, mint nekem, de nem annyival, hogy magyarázná a +8 kilót. És még csak az sem lehet, hogy ő izmosabb nálam, és akkor az izomtömeg miatt van. Szóval csak nehéz csontozatú.
2013. febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Engem is mindig lekacagnak, mikor mondom hogy 60 kg-os vagyok...hogy dehogy vagy te annyi... Pedig de. Csak gondolom a csontjaim húznak...
2013. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ugyanígy vagyok a 70 kg-ommal. 174 magas vagyok, van rajtam felesleg, de senki nem merne teltkarcsúnak sem nevezni. Nem látszik rajtam. Nem a csontom nehéz, hanem széles, pl a csuklóm, a térdem vagy a mellkasom sokkal szélesebb mint az átlag, és itt szigorúan a bordáknál nézve.

amikor 65 kg vagyok akkor a mellem felett kinn van a bordám, meg a szegycsont teteje (anatómiából nem vagyok jó)

senki nem mondja meg, hogy hány kg vagyok, de most cél a 7 kg leadása (a vicc, h még ez sem feltűnő nálam mert annyira arányosan szedtem fel (az ujjaimtól a bokámig,,ott meg aztán 174 cm-en el tud oszlani (hála az égnek)

Amikor 58 kg voltam annyira vékony voltam, hogy orvoshoz vittek, mert annyira ne volt normális, mindenhol kilógtak a csontjaim (volt is baj)

Szerintem a mérleg az csak iránymutató saját magadnak, és az orvosoknak az esetleges gyógyszeradagoláshoz. Nem a súlyunk adja meg hogy nézünk ki...

2013. febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Na meg egyébként épp figyeltem,hogy nem rég mértek centit,és itthon még magasabb is vagyok,bár ez mondjuk a legkisebb,mivel látom magam.

Igen szerintem is mondjuk csak csontozattól függ.

Mondjuk én nem arányosan hizok,mert csípőmön látszólag semmi,és a hasam nagyobb,szóval,én csak gyenge helyekre hízok:D.

De nincs rajtam +17 max 7:D:)


Köszönöm:)

2013. febr. 27. 10:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja én is így vagyok :D 170cm és 75 kg, vagyok elméletileg lenne rajtam 20 kiló felesleg, de max 5 van :D Ha megmondom, hogy ennyi vagyok el sem hiszik, max 60-65- nek néznek. Én is alapból "nagy" vagyok, és erős csontozatú.
2013. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint én is így vagyok:D
2013. febr. 27. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:
ezért hülyeség így nézni. valóban a csontozat is szerepet játszik a dologban (bár max. 2-3 kilót, nem 15-20at, szóval nevetséges, ha egy 100 kilós ember azt mondja, ő csak nehéz csontozatú), illetve mondjuk az izom sokkal nehezebb, mint a zsír, 1 kg zsír sokkal nagyobbá teszi az embert, mint 1 kg izom.
2013. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:) Igen erről láttam képet is,hogy mennyi fél kiló zsír,és mennyi fél kiló izom,ebből következtettem pont,hogy mennyi lehet max rajtam:)
2013. febr. 27. 21:19
 9/11 A kérdező kommentje:
2013. febr. 27. 21:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a hülyeség, hogy nehéz a csontja valakinek, hiszen az csak a korral változik, ott nem lehet tényleg megmagyarázni sok kg-ot, hanem ha valakinek széles a csontozata, akkor ugyanannyi hús/ zsír nagyobb felületen oszlik el, ebből következik, hogy 5 kg hízást szinte észre sem venni rajta, míg egy vékony csontozatú emberen nagy a változás. meg tegyük hozzá, hogy egy 160 cm-es emberen 5 kg felesleg az nem annyi mint egy 170 feletti emberen. természetesen gondot okozhat még a csak csípőre és hasra hízóknak az alkatuk is.
2013. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!