Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem tudja manapság az...

Miért nem tudja manapság az emberek nagyrésze, hogy az intim szőrzetnek védelmi szerepe van?

Figyelt kérdés

folyamatosan azzal jönnek hogy le kell borotválni, mert hú dzsungel, meg hogy néz ki, meg tisztább.. de az nem jut el az agyukig, hogy valójában azért nől, hogy védje a nemi szerveket? 20 éve még az volt a normális és szexi, ha volt. most meg....

igen, kell megfelelő fehérneműt hordani, van víz és szappan, lehet és kell is minden nap mosakodni, és meg lehet mosni a szőrt is, ami utána további védelmet nyújt a következő fürdésig.

emellett sokaknak több gondot okoz a szőrtelenítés utáni irritáció/pattanásosodás, mint maga a szőrzet, ha úgy maradna.

miért nem lehet ezt felfogni? miért kell ezt az idióta divatot követni?



2013. jan. 26. 19:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van,de változik a világ,változnak az emberek és a divat is.
2013. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

A divatban sosem kell értelmet keresni. Valaki kitalál valami újdonságot, a sok birkának megtetszik, és csinálja utána, bele sem gondolva, mit tesz.

Mondjuk az ősdzsungel engem is zavar, én csak rövidebbre vágom időnként.

2013. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

"de az nem jut el az agyukig, hogy valójában azért nől, hogy védje a nemi szerveket?"


Nem, mivel akkor volt funkciója, mikor az emberek nem hordtak fehérneműt. Most, hogy mindennap tiszta fehérneműt hordunk és fürdünk, más semmi értelme.

Ugyan úgy, mint a hónaljszőrnek.

Ilyen elven a lábadról se borotváld le a szőrt mert melegítene, ha ott lenne.

2013. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Igazad van kérdező,én is ki vagyok borulva,amikor valaki azt mondja,hogy jobban szereti a csupaszt,mert az higiénikusabb. Ennél nagyobb baromság a világon nincs. A szőr nem egyenlő a dzsuvával,ugyanúgy tisztán lehet tartani.Persze mindenkinek a saját döntése,hogy mit csinál meg azt is megértem,hogy más tetszik mindenkinek,de azért ne legyen már elvárás ezzel kapcsolatban. Egyébként én borotválom,igaz nem csupaszra,egy rövidre vágott nagyobb háromszöget hagyok a szeméremdombomon,a bikinivonal meg az ajkak le vannak borotválva. Ez jó köztes megoldásnak,mert egyrészt én is durván kipattogok és minél kisebb felületen történik ez,annál jobb,másrészt szerintem hülyén néz ki,ha semmi nincs ott. A védelmi szerepről nem tudok nyilatkozni,egyszer mondta a nőgyógyászom,hogy ha természetes valójában lenne hagyva,akkor kevesebb fertőzés lenne,lehet,hogy így van,ehhez nem értek.

Mindenesetre,ha egy srác nekem egyszer azt mondaná,hogy fúj vagy húzná a száját a minimál fazonírozott szőrömre,tuti kivágnám az ablakon.

2013. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Egyet értek veled. De egyébként a testen lévő összes szőrnek fontos szerepe van, véd a hideg ellen, és azt hiszem hogy az izzadság elen is. Az már ugye alap, hogy lábon leborotválják, sokan a kezükről is, meg ugye hónaljon, majd intim helyeken. Ez ma már természetes, mert ugye változik a világ, mint ahogy azt előttem is írták.
2013. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
gusztustalan a kinézete és nem véd semmitől ugyanúgy elkap az ember mindent mintha csupasz sőt még tetves is lehet ott... és ha valakinek szőrös a hónalja jobban izzad
2013. jan. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

De, eljut az agyukig, csak tudod nem mindenki uyganolyan, valaki szereti meghagyni a szőrt, valaki fazont hagy, valaki meg csupaszra. pl. én. Hogy miért? Mert: szerintem szebb, kényelmesebb, és tudat alatt is jobb érzésem van tőle, ha tudom hogy nincs ott szőr. Na ezért.

Ennyi erővel ugyanezt a kérdést lehetne átkonvertálni a ti esetetekre is. Mindenki úgy hagyja meg vagy vágja, vagy akármi, ahogy akarja.

2013. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
A szőr mindent megfog. Főleg a dzsumbuj. A menstruációs vértől kezdve az izzadtságig, ugyanúgy a baktériumokat is. (mert mindenhol vannak, itt is..) Amióta van bugyi, szőr nem kell. Ezért. Na meg, nem lehet kellemes egy pasinak egy olyan lányt orálisan kielégítenie aki nagyon szőrös.
2013. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

ahogy valaki írta, a nőgyógyászok is mondják hogy kevesebb fertőzés lenne ha senki se borotválná, én is hallottam már tőlük.


egyébként igen, itt a kulcs, hogy mindenki olyanra csinálja amilyenre akarja. viszont épp ezért, amikor ilyeneket hallok hogy fujjognak rá hogy undorító, na az kiborít...

mivel mindenki úgy hordja ahogy akarja, senki más ne merje már leszólni, csak mert neki nem az tetszik! én se szólom le akinek csupasz, engem aztán nem érdekel se az hogy hogy néz ki se az hogy mennyi fertőzést kap, de senki NE MERJE ELVÁRNI attól aki nem akarja..

2013. jan. 26. 22:14
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Talán leszólt téged egy pasi,hogy ennyire ki vagy borulva a témára?
2013. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!