Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek miért mondta ezt...

Szerintetek miért mondta ezt az osztálytársam? Mi baja van a képemmel?

Figyelt kérdés

Egy régebbi profilképemről van szó a FB-on. Az egyik lány osztálytársam ezt írta rá: " én a helyedben, ezt a képet leszedném.!!:O "


Tudom, hogy nem vagyok a legszebb ember a Földön, de attól nekem is van jogom olyan képet feltenni, amilyet akarok... tényleg nem értem mi baja van azzal a képpel. Meg van, akinek tetszik a kép, tehát nem fogom csak az ő kedvéért leszedni.


Olyan rosszul esik ez nekem, hogy folyton - nemcsak ez a lány, hanem a többi is - engem szekál, és a külsőmre tesz megjegyzéseket. Egyébként majd látjátok a képen a ruhát... nem ilyenben szoktam hétköznap lenni, ebben karácsonykor voltam. Hétköznap póló, pulcsi/kardigán, farmer, csizma meg néha valami kis kiegészítő. De semmi extra, mégis állandóan a külsőmet kritizálják. Sokszor meghallom, amikor a hátam mögött kibeszélnek, és nagyon rosszul esik.


Így, nyolcadikra semmi önbizalmam, teljesen tönkre tettek engem tavaly óta... akkor kezdtek el nagyon szekálni :(


Nem értem ez mire jó nekik. Velem van a baj? Én már komolyan nem értek semmit... :(


Ja, és még valami: szerintetek reagáljak erre a beszólásra valamit?


Link:


[link]



2013. jan. 18. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom mi bajuk, mert korodhoz képest teljesen oké az alkatod. Ne reagálj semmit, mert akkor még inkább rádszállnak.
2013. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
hidd el, teljesen megértelek, engem is folyton szekáltak. most nyolcadikas vagy, azaz júniustól megszabadulsz tőlük végleg.
2013. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom ami veled történik, mármint hogy szekálnak. Velem is ezt csinálták 5-6 évig. Engem sikerült teljesen megedzeniük, SEMMILYEN bántásra nem tudok érezni semmit sem. Nekem két módszerem van: vagy elküldöm a p*csába, és ha utána hozzám szól, csak támadok tovább, ez az egyik módszer, ez sosem jön be, mert látják, hogy érdekel amit mondanak, és egy nagyobb társaság könnyen "győz" ilyen helyzetben. A másik amit neked is ajánlok: ne foglalkozz vele, de komolyan! Mosolyogj, akkor is ha bántanak, öltözz nyugodtan csinosan, ahogy szeretnél, és LE NE SZEDD A KÉPET! :) attól csak örülni fognak, hogy elérték a céljukat. 6 év cikizés alatt nekem csak a közöny segített.És Azért mondta ez a lány, mert bántani akar téged. Egyébként tetszik a szoknyád, csinos lány vagy :))
2013. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se szedd le. és ne foglalkozz velük.. komolyan.


engem is rengeteget szekáltak. kb elsős korom óta. mert kövér voltam/vagyok.. csak mostmár dolgozok, életmódot váltottam, és szép lassan elkezdtem fogyni, de van még bőőven mit leadnom. na ez nem lényeg, a lényeg az hogy te ne foglalkozz velük, az ilyenek általában vagy unatkoznak, vagy baromi irigyek.. és amúgy örülj hogy csak odaszólogatnak.. én is örülök hogy velem is csak azt tették.. hugomat (15 éves) konkrétan kővel dobálták, arconköpték, és egyebek, 8. második felében anya már nem engedte suliba, nehogy előbb kelljen temetni, mint ballagtatni (mivel öklömnyi köveket vágtak hozzá, ha az fejen találja.. hát.. bele se gondolok..)


na szóval örülj hogy csak odaszólogatnak, és mondom ne foglalkozz velük. :) vegyél fel ami csak jól esik (meg persze jól is áll.. de amúgy ez a ruha is jól áll.. :) ) és ne foglalkozz velük.. ha látják hogy nem érdekel, akkor megunják és keresnek mást.. :) csak kitartás..

2013. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát, azt sejtettem, hogy nem azért mondta, hogy örömet okozzon nekem, de a képet akkor sem fogom leszedni, nem adom meg neki azt az örömet.


Elvégre az egyik tanár (akinek mondtam, hogy el szeretnék innen menni), az is azt mondta, hogyha meghátrálok és felveszem magamra ezeket a dolgokat, akkor csak még jobban örülni fognak, és átadom nekik a "győzelmet". És ebben igaza van, ezt a dolgot tényleg nagyon jól átlátja a többi emberrel ellentétben, akiknek beszéltem erről.


Egyébként nemcsak a külsőmmel szekálnak, hanem az összes létező bántás a fejemhez vágják, ami csak létezik. Sokat a hátam mögött, de sokat szemtől szembe is megmondanak.Az önbizalmamat teljesen sikerült tönkre vágniuk. Múltkor az egyik zsírosfejű tehénnek nevezett, a többit meg már nem is emlegetem föl :(

2013. jan. 18. 17:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A szekálós rész nem nyerő, de majd megunják.

Viszont hidd el, aki azt javasolta, hogy szedd le a képet: na ő az egyetlen barátod. :D Borzalmas, előnytelen kép, és a kamubarátok mondják csak, hogy húúú de szép vagy, milyen jó kép, lájk. xD Egy igazi barát meg megmondja, hogy szedd le, ez pocsék. Bamba fejed van rajta, nem vagy csúnya, csak ez épp egy szörnyen sikerült kép. Meg eleve önképezés... elég gáz, bocs.

A szekálók meg mindig a gyengéket találják meg. Ha látszik rajtad, hogy van hatása a dolognak, élvezet csinálni. Ha visszaszólsz meg kiállsz magadért, akkor nincs nagy poénfaktorja, meg nem ők nyertek a hatalmi harcban. Ennyi. Van szád, nyisd ki, de ne rinyálásra használd. :D

Tudom, jön a lepontozás meg minden, mert nem istápolom a lelkedet, de majd rájössz, hogy van a dologban igazság.

2013. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok és 6ossal nem igazán érdek egyet..


a szekálók nem csak a gyengéket találják meg.. megmondom teljesen őszintén, nekem baromi nagy szám van.. iszonyatos mértékben tudok veszekedni, és néha nagyon durván vissza szólok, arról nem is beszélve hogy ha valami, vagy valaki viselkedése nem tetszik, nem kicsit szólok érte... természetemből adódóan általánosban szinte mindig, giminek meg az elején visszaszóltam, nem egyszer alaposan kikértem magamnak, mégis szekáltak.. na, ha rám azt mondja valaki hogy azért szekáltak mert gyenge vagyok, az a valaki egy marha, bocs.. kb 10.ben jöttem rá hogy nincs értelme visszaszólni, onnantól próbáltam meg se hallani, és mikor látták hogy "süket vagyok" ha ilyeneket mondanak/csinálnak, szép lassan leakadtak rólam.. az utolsó kb másfél évem már tűrhető volt..


szóval attól hogy valakit szekálnak, az illető nem feltétlenül gyenge.. ennyit erről.

2013. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5#!


Én nem pontoztalak le! Tettem egy zöld kezet, mert a cél épp ez volt... mármint, hogy jöjjön negatív komment, és megmondják az igazat. Nem vagyok az az egoistatípus, meg tudom, hogy van ennél jobb képem is. De ki tudja, lehet, hogy valakinek ez is tetszik.


De neked meg azt kell elhinned, hogy az a csaj nekem nem a barátom. Ha ismernéd, és tudnád, hogy viselkedik velem, rájöhetnél ezzel nem jót akart nekem, hanem lejáratni... valószínűleg röhögött egy jó darabig, hogy beszólhatott :)


És azzal sem értek egyet, hogy a gyengéket szekálják. Jó, neked úgy tűnik én sajnáltatom magam... mert most elmondtam az "érzéseimet". De ez sok külső szemlélőben fel sem merül, hogy én milyen rosszul érzem magam ebben a közösségben, többen már őszintén el is csodálkoztak azon, hogy nincsenek barátaim. Meg legtöbbször nem szólok vissza nekik, de azért ez már szemétség, amit mostanában csinálnak (most nem erre a képes incidensre gondolok!)

2013. jan. 18. 18:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem helyes vagy :) és irtó szexi.. :$ :)
2013. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

tényleg eléggé előnytelen ez a kép.

Engem igazán sose szekáltak , csak kb.5. elején , én nem vettem magamra , sőt még röhögtem is a viccein

azóta még a szekálókkal is jóba vagyok :)

szóval a lényeg:tudj röhögni magadon és ha beszólnak azon is , sz@rd le mások véleményét , de ha mégis beszólnak szólj vissza ;)

14/l

2013. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!