Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok! Hogy bírjátok ki a...

Lányok! Hogy bírjátok ki a fazon gyantázást?

Figyelt kérdés
Persze ezt azoktól kérdem akik gyantázzák "ott". Nem fájdalmas?? vagy hogy bírjátok ki? hogyan szoktátok csinálni? én már a borotválást se tudom elképzelni nem hogy legyantázzam! :D

2012. okt. 12. 12:59
 1/9 anonim válasza:
100%
állítólag fájdalmas, főleg ha előtte sokáig borotváltad. pár alkalom után állítólag megszokod, nem fáj, meg kevesebb szőr is nő. én is félek tőle, de rá akarom magam szánni, mert unalmas borotválni :D
2012. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Imádjuk... Masztizunk is közbe...
2012. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
normális válaszokat várok, köszönöm :) és én is lány vagyok..
2012. okt. 12. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én magamnak nem merném megcsináni és bár egyáltalán nem vagyok szégyenlős és imádom a kozmetikusomat, közeli barátnők vagyunk, de még nem tudtam rávenni magamat, hogy megcsináltassam, pedig győzköd folyamatosan. Nem a fájdalom, hanem maga a szituáció zavar.

Epilátorral kétszer próbáltam, de amikor 2 perc után ömlött rólam a veríték a fájdalomtól abbahagytam és maradtam a borotvánál.

2012. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 éves korom óta gyantázom magam, mindenhol. Nos, eleinte valóban fájdalmas, de mindenképp megéri. Aki borotválja lent, előbb-utóbb úgy fog kinézni, mint egy férfi arca, arról nem is beszélve, hogy borotválás után viszket mikor visszanő a szőr.

Én fokozatosan csináltam, mert az első pár alkalom tényleg fájt. Viszont ezek a készen kapható gyantacsíkok nem túl jók szerintem. A jó hír viszont hogy gép se feltétlen kell hozzá, csak egyedüllét. Lehet kapni patront 5-600 fonrintért csíkokkal, ezt fel kell melegíteni egy kis fazékban alacsony lángon! Amikor folyékony lesz lehet kenni, szőr iránnyal egyező irányban, lerántani pedig ellenkezőleg kell. Az egyik lábad tedd fel egy székra, és feszítsd ki a gyantázandó területet (combköznél). Itt a legfájdalommentesebb. Beljebb már kicsit nehezebb a szitu, meg tudom hogy hülyén hangzik, de ha kifeszíted a felületet, akkor nem fáj annyira, és akkor se sokáig, mert gyors eljárás. Érdemes gumikesztyűt húzni, mert ragad. És szerezz be gyantalemosó olajat. Gyógyszertárban is lehet kapni, ami alkalmas rá, de fodrászkellék üzletben is van párszáz forintért, és sokáig elég. Én utána Johnson babolajjal szoktam bekenni magam, a zselés változattal. Tényleg macerás, de tartós az eredmény, ritkítja a szőrt, és nem leszel kiütéses.

Viszont én pár éve átálltam az epilátorra, amitl jobban féltem mint a gyantától. Sajnos ez nem olyan tartós, de sokkal egyszerűbb, és azzal gond nélkül el lehet érni mindenhová ragadás nélkül. Lehet hogy inkább azt javasolnám, bár első pár alkalommal kínszenvedés.

2012. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14 éve borotválom, nincs vele semmi gondom, és a szőr sem erősödik egyáltalán. A gyantázás sem tart sokkal tovább, szóval nem éri meg szerintem. Egyszer próbáltam, de iszonyatosan fájt. Aztán másfél hét múlva már ott volt a tüsi szőr újra... így semmi értelme.
2012. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
A borotválástól nem erősödik a szőr. Az egy optikai csalódás.
2012. okt. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

én sem bírtam a gyantázást, pedig kozmetikus csinálta, nem is egyszer próbáltam, hátha "belejövök", a bőrömmel együtt, de a fájdalom mellett mivel iszonyat érzékeny a bőröm, mind3 alkalom után úgy néztem ki, mint akit megerőszakoltak.

Azóta borotválom, amúgy az egyik előttem szólóhoz csatlakozván: hamar kinő úgy is, ráadásul mivel "gyógyulnom" is kellett, igazából nem volt semmi haszna.

2012. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én magamnak gyantázom, mint mindenhol. Tény, hogy ott fáj a legjobban (nekem legalábbis lábszáron nem, combon enyhén fáj), viszont az a fájdalom is kb. 3 mp-ig tart. Szépen rákened a gyantát, arra a lehúzócsíkot feszesen ráteszed, végigsimítod párszor, hogy biztosan jól beleragadjon majd (ami a legfontosabb) határozott, gyors rántással leszeded. Ekkor 1 mp-re jön az "áúúú" rész majd 3 mp múlva nem is érzed. Egyáltalán nem vészes. Ez azért még nem nevezhető kibírhatatlan fájdalomnak, inkább a "szépségért meg kell szenvedni" kategória! :)
2012. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!