Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A cipőm egyszerűen büdös. Mit...

A cipőm egyszerűen büdös. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Hiába rakom ki szellőzni, teszem radiátorra, hogy kiszáradjon, ha megizzadt a lábam benne, nem használ. Kimosni mosógépbe meg nem tehetem minden héten.

Olvastam, hogy tegyek egy zokniba sót, és hagyjam benne éjszakára. Nem használt.

Jó minőségű, márkás cipőm van. És persze napi rendszerességgel is tisztálkodom, cserélem a zoknimat.


2012. ápr. 7. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Lábizzadás gátló?

A zokni minősége is lehet ok. :)

2012. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítő/tartósító [szerkesztés]


A formaldehid vizes oldata a formalin, a legtöbb baktériumot és gombát elpusztítja, spóráikat is beleértve. Erős bőrszárító hatása miatt szemölcsök kezelésére is alkalmazzák.


A szövetek és/vagy sejtek tartósításához kiváló vegyület, mert a fehérjékben valamint a DNS-ben megtalálható elsődleges amino-csoportokat keresztcsatolja a közelben található nitrogénatomokkal egy -CH2-segítségével, így akadályozva meg a szövet lebomlását.


Szóval: nekünk egy tanárunk javasolta, hogy vegyünk gyógyszertárba formaldehid-et (a nevéből is következik, hogy erősen szárító 6ású) 1-2 papír zsebkendőt itassuk át jól, tegyük bele a cipőbe, majd a cipőt 1 nejlon zsákba, és azt zárjuk le jól, és akkor majd kinyiffan az összes baci a cipőben

2012. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a lábam nem izzad. természetesen pamut zoknit hordok. a lábspray se sokat használt; a cipő ugyanúgy büdi maradt.

Sándor, köszönöm az ötletet, erről még nem is hallottam, majd kipróbálom!

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

2012. ápr. 8. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!