Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miket tegyek annak érdekében,...

Miket tegyek annak érdekében, hogy ápolt külsőm legyen?

Figyelt kérdés

Most sem vagyok lepusztult, de szeretnék picit többet fordítani a külsőmre (haj, smink, bőr, körmök, öltözködés, arc, szemöldök stb.)


15/L


2011. dec. 22. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Nah akkor kezdjük az alapokkal. Először is tusolj le és moss hajat. Utána törölközz meg/szárítsd meg a hajad+vasald vagy amit akarsz. Utána kend be magad testápolóval. Öltözz fel, sminkeld ki magad, fesd ki a körmöd...Jaah, a szemöldök ápolás elég egyszerű: szedd ki.
2011. dec. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Idáig én is eljutottam :) Úgy gondolom a fürdés és a hajmosás az alap.
2011. dec. 22. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a napi fürdés alap.Én 2 naponként mosom a hajam,mert nagyon gyorsan zsírosodik,szerintem a heti 2x-3x a normális,attól függ milyen a hajad.Használj balzsamot is!Menj el fodrászhoz,és vágass egy új frizurát,vagy festesd be valami teljesen új színre.Heti 1x radírozd át a tested luffa szivaccsal,fürdés után használj testápolót,vagy babaolajat,még jobb,ha kicsit vizes bőrre kened.

A bőröddel akár el is mehetsz kozmetikushoz egy arckezelésre,tisztításra,ha már ott vagy szedettesd ki a szemöldököd.A körmöd magad is ki tudod festeni,heti 1x érdemes beáztatni a kezet meg a lábat is,aztán radírozás,sarokreszelés,levágod,formára reszeled,majd jöhet a lakk,és végül a krémezés,jó vastagon.

Sminkelést nem kell túlzásba vinni 15 évesen,szerintem bőven elég,ha szemceruzát használsz,alul vagy felül kihúzod cicásra,szempillaspirál meg szájfény.

2011. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos a mindennapi fürés elég egyértelmű azt hiszem. Minidg legyen ápolt a körmöd, sose legyen koszosés csúnya. Ha van rá lehetőseéged és szükséges akkor szörteleníts. (nyáron mindenképp, télen annyira nem feltűnő) Szépen szedd ki mindig a szemöldököd, ne hagyd úgy napokig, ha már kiszedés szükséges. Ha hajadat a hajtípusodnak megfelelő sűrűséggel mosdd, valamint megfelelő sampont használj. Moss mindig fogat lehetőleg naponta 2x, és ha kellemetlennek érzed a leheleted napközben, kapj be egy rágót. Öltözködés az egyedi, öltözz alkalomhoz és hőmérséklethez megfelelően, ne egyél túl kihivó, a visszafogott elegancia mindenkinek jól áll, bár ezt te tudod.

Nagyjából ennyi :)

2011. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak :)

még jöhetnek válaszok

2011. dec. 22. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:
NEEE moss 2 naponta hajat, egyátalán nem egészséges és attól csak jobban fog zsírosodni a hajad.
2011. dec. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem száraz a hajam és kicsit korőásodni szokott. Milyen sampont ajánlotok?
2011. dec. 22. 21:15
 8/10 anonim ***** válasza:
head&shoulders citromosa,sztem be fog válni :)
2011. dec. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is korpás volt a hajam és amit az utolsó írt, a head&schoulders bevált, bár én a sensitive-t használom.


Haj:

Szerintem tökéletes, ha hetente 2x mosol hajat. A száraz hajra mindenképpen ajánlanám, hogy használj tápláló hajpakolást. Nekem is száraz volt a hajam + vasalom, én a kallos placentás hajpakolást használom, nekem nagyon bevált. Mióta használom sokkal életteltelibb, selymes, puha a hajam. Ha vasalod a hajad, ajánlom, hogy használj hővédő sprayt vagy hajvégápoló szérumot.

Arra azért vigyázz, hogy ne vidd túlzásba a hajápoló termékek használatát, mert elnehezedik, 'elszürkül' tőle a haj.

Testápolás:

A napi zuhanyzás, fürdés az alapvető higiénia része. Ha szárazabb a bőröd inkább a zuhanyzást ajánlanám, mert a víz is szárítja a bőrt. Zuhanyzás után hidratált a bőröd, de ügyelj arra, hogy mindig a bőrtípusodnak megfelelő testápolót használj. Hogy melyik a legjobb számodra, neked kell megtalálni. Ezenkívül érdemes hetente átradírozni a testedet, ez történhet luffa szivaccsal - mint ahogy már írták - vagy testradírral is. Ez azért fontos, mert így az elhalt hámsejteket leradírozod magadról és a testápoló hatékonyabban szívódik be a bőrbe.

Arcápolás:

Hetente 1x az arcot is érdemes leradírozni, de arra ügyelj, hogy az arcra kifejezetten arcradírt használj. Az arcradírok nem annyira érdesek, durvák, mint a testradírok, ez azért fontos mert az arc bőre puhább, vékonyabb. Kezdj minden napot egy jó alapos hidegvizes arcmosással és fejezd is be így. Minden nap használj arctisztítót, akkor is, ha nem sminkeltél aznap. Ezzel nem csak a sminket, hanem a nap folyamán felgyülemlett koszt és port is eltávolítjuk, ezzel visszaszorítható a pattanások és mitteszerek kialakulásának esélye. Az arctisztítás után használj tonikot, de itt is vigyázz, mindig a bőrtípusodnak megfelelőt használj. Végül hidratált az arcodat. Ezt az arctisztító, tonik és hidratálás hármasát reggel és este is elvégezheted, így hidratáltabb, egészségesebb bőröd lesz.

Smink:

Ilyen fiatalon még nem kell sok smink. Azt ugye tudjuk, hogy egy jó smink elfedi a nemkívánatos kis szépség problémákat, és kiemeli a szépet. Ha nem fontos, ne használj alapozót, púdert, pirosítót a mindennapokban. Ha mégis használsz, vegyél inkább jóminőségű termékeket és óvatosan használd őket. Az alapozás akkor jó, ha gyakorlatilag csak az tűnik fel az embereknek, hogy milyen szép egyenletes a bőröd. Szerintem ebben a korban a hétköznapi sminknek nagyon egyszerűnek kell lennie, de az a fontos, hogy passzoljon a ruhádhoz, kiegészítőkhöz, az alkalomhoz és a személyiségedhez. Amivel a hétköznapokban nem lőhetsz mellé, az a natur smink: korrektor (esetleg leheletnyi alapozó), sötétbarna szemceruza elsarírozva, halvány barnás vahy barackos szemhéjpúder, szempillaspirál és ajakápoló/szájfény. Ez csak egy példa, az ilyesmi sminkek szerintem tökéletesen megfelelnek a hétköznapokra.

Kézápolás:

A legjobb, ha minden este lefekvés előtt használsz kézkrémet, ezzel megelőzheted a száraz kezet. Ez főleg a téli hónapokra igaz, ugyanis a hideg, szeles idő könnyen kikezdi a bőrt. Érdemes hetente vagy kéthetente kiáztatni a kezet és ilyenkor vastagabban bekenni a bőrt. Arra figyelj, hogy a körmeid nagyjából egyforma nagyságúak legyenek és ne legyen piszkos a köröm alatti rész. Ha lakkozod a körmeidet figyelj arra, hogy amikor kezd lepattogni a lakk, mosd le az egészet.

Öltözködés:

Itt az a legfontosabb, hogy megtaláld önmagad. Nem kell a legújabb trendet követni, sőt. Az a fontos, hogy megtaláld a stílust, ami az egyéniségedhez illik. Arra azért figyelj, hogy a színek harmonizáljanak egymással és a sminket mindig a ruhához igazítsd!


Remélem tudtam segíteni neked, ha van még kérdésed nyugodtan írj privit! :)

2011. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm :) Tényleg sokat segítettetek!!!
2011. dec. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!