Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Külsőségek. Te mit gondolsz...

Külsőségek. Te mit gondolsz erről? Mi a véleményed? Hogy érzed, bűn?!

Figyelt kérdés

Üdvözöllek!


Azt hiszem, ma jól meg tudja állni a helyét ez a kérdés, nem kell feltétlenül csúnyának lenni ahhoz, hogy lássuk, szinte az emberek 90%-a kevély, a külsőségeknek élő, üres személy. Kritikus, érzéketlen, ítélkező.


Azt vettem észre, egyesek oly durván le tudják korholni a másik külsejét, oly ellenségesek és lenézőek, hogy az már felháborító és iszonyatos, főleg amit a mai tinik csinálnak, az számomra már viszi a pálmát, mondjátok miért kell a másikat ennyire utálni, csak, mert az illető nem olyan tökéletes, nem olyan szép, ahogyan a legtöbben "elvárják"?! Nem is ismerik, de már utálkoznak vele, úgy viszonyulnak hozzá, mintha leprás lenne, ő mellé nem ül le senki, amit ő használ, azt senki nem használja utána.. és még sorolhatnám..


..csak egy kérdés: mikor lesz ennek vége?!


Ennek van értelme? Csak azért meghurcolni a gusztustalanabbnál-gusztustalanabb "csúnya nő" viccekkel valakit, mert ő nem olyan tökéletes, számomra nagyon visszataszító és dühítő, fájó.. hihetetlen hová jutott a világ! És ez még mind semmi, milyen stílusban tudnak a csúnyákról beszélni, háát.. az se semmi..


..ti, ha csúnyák lennétek, hogyan csinálnátok végig ezt az egészet tudván, hogy az emberek a külsőt nézik?! Csak egy pillanatra érezzétek magatokat abba a helyzetbe, amibe ők vannak.. milyen lenne?!..


mi a véleményetek erről? Erre keresem a válaszokat!

Amint lehet normál hangnemben kérem válaszolni!

Köszönöm! A 'na majd én megmondom' emberkék pedig ne is írjanak!


Üdv.


2011. dec. 14. 00:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor en voltam tini, nalunk is ment az utalkozas, a cukkolas. A fiuk peldaul csak a meno lanyok kezet fogtak meg; szepsegkiraly/kiralyno valasztasokat tartottunk heti szinten es sosem ertettem miert lesz valaki a legszebb, a masik meg miert lesz a legrondabb. Volt egy par arc, aki iranyitotta a tobbieket, mi meg elhittuk amit a 'nagyok' mondanak. Ebbol kinottem es mivel nincsenek a kornyezetemben tinik, nem tudom naluk ez mennyire megy, vagyis az en szitumhoz kepest a mai tinik mennyire durvak, vagy ugyanolyanok, csak mas szavakat hasznalnak?


Szerintem ebbol ki fognak noni. A meglepo az, hogy akik kiralynok/kiralyok voltak, azok mai szemmel nezve bun ronda emberek lettek, akik meg a fekete kacsak voltak, ma a modeliparban dolgoznak :D


Szerintem a medianak irto nagy szerepe van a tinik "szepseg"-kepenek a kialakitasaban. A szulok egyre ritkabban szolnak bele, tanitjak gyerekeiknek hgoy mi a valodi ertek, mi a belso szepseg es szerencsetlen kolyok csak azt latja, hogy a gizi a valovilagban mivel festi magat es milyen ruhat hord es azt szentirasnak veszi. Aki pedig ettol elter, az biztos nyomorek. (nem nezem a musort, csak szemleltetni akartam vele a media hatasat)

2011. dec. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Advocatus Diaboli válasza:

Arra a kérdésedre felelvén, hogy: Mikor lesz vége?

A válaszom, hogy sosem, mert az emberek degenerálódnak.

A többi kérdésre meg semmi értelme választ keresni, hisz az emberek többsége ismétlem degenerálódik, egyre hülyébb lesz és én biztos nem tudnám megmondani, hogy ez meddig és miért van.


Üdv.

2011. dec. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, formakultúrában élünk, de egyre inkább a dinamikakultúrába tartunk. Egyre inkább az a fontos hogy milyen gyors a kocsid, milyen gyorsan elégítesz ki valakit szexuálisan, milyen gyorsan csinálsz meg bármit.

A tinik javarészt sötétlelkű materialisták akiknek a látszat számít és az hogy a többség mit tart jónak. Nem erősségük az empátia. Majd kinősz belőle és rájössz hogy egy idő után ez már nem fontos.

2011. dec. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
43%

Engem is kirekesztettek gyerekkoromban pedig sokan mondják, hogy szép vagyok. Nem ettől függ. Csak nem voltam az a csicsergő vihogó komolytalan fruska. Engem az zavar ha valaki igénytelen, csúnya arról nem tehet, de arra vigyázhat, hogy ne hízzon meg, normális ruhákban járjon. Belegondolsz a gyönyörű nőkkel is ugyanilyen előítéletesek és a "műnőkkel is". Legyen csak egy kicsit más az ember és rászállnak vagy éppen észre se veszik. Előítéletesség zavar akár "csúnyákról" akár "gyönyörűekről" van szó.


20/N

2011. dec. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Aki azt mondja h nem érdekli hogy hogy néz ki valaki,csak legyen rendes,az hazudik(legalábbis ha szerelemről van szó,barátságnál még lehet hogy nem a külsőt nézi).ugyan emberek,ne álszentkedjünk itt.mindkettő egyformán fontos..nyugodtan pontozzatok le de igazam van.:)
2011. dec. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
76%

Kedves Kérdező,


mindenben egyetértek veled, egyvalamit kivéve. Azt irod, az emberek 90 százaléka ilyen. Ez az állitás azonban szerintem csak a magyar emberekre érvényes. Nagyon sok helyen jártam külföldön, és azt kell mondjam, hogy ahogy a lábadat kiteszed az országból, ebből a szempontból azonnal kellemesebben érezheted magad. Sajnos, a magyarok között valamiért elterjedt ez az egymás örökös vizslatása, egy elképzelt ideálhoz való hasonlitgatás, ami szerintem nagyon rossz irányba befolyásolja az emberek hangulatát, mert szörnyen nyomasztó.

Jelenleg Amerikában élek, és elmondhatom, hogy amikor ideérkeztem, sokszor döbbentem meg azon, hogy az itteniek igen nagy részének mennyire nincs még esélye se, hogy az úgynevezett 'jó kinézetet' akár csak meg is közelitse (most itt enyhén fogalmaztam). Viszont ugyanennyire megdöbbentem azon is, hogy szemmel láthatóan ez a kutyát nem érdekli itt. Komolyan mondom, az első időkben, mig hozzá nem szoktam, szinte ötpercenként volt olyan érzésem, hogy 'na, most megint egy olyan külsejü ember jött velem szembe, akinek otthon fél Budapest a háta mögött röhögne', miközben itt senkinek a szeme se rebbent. Pedig határozottan igyekeztem leolvasni a reakciókat, de soha nem sikerült elcsipnem még egy elnyomott félmosolyt se. Egész egyszerüen nincs bennük ez a komplexus, hogy mindenáron jól kell kinézni. Ennek persze az a következménye, hogy nem is igyekeznek annyira, hogy valamit kihozzanak magukból, de összességében mégis azt látom, hogy óriási stressztől kimélik igy meg magukat, és ezáltal összehasonlithatatlanul kellemesebb itt az élet. Csak remélni tudom, hogy egyszer a magyarok is megtanulnak majd megbocsátani annak, aki világra mert jönni kevésbé harmonikus arcvonásokkal, elálló fülekkel, vagy uram bocsá, kissé görbe lábakkal...

2011. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

igen, tényleg csak Magyarországra jellemző ez az egész szerintem

bnőm szerint én is megszólok másokat (persze nem sértek meg senkit), pedig vissza is fogom magam, de nem tudom mit ért ezalatt

én sem vagyok olyan nagyon szép, régebben még így sem néztem ki, és tudom, hogy milyen sz@r amikor megszólják az embert és kiközösítik, de ezek többnyire építő kritikák voltak

igen, az emberek a külsőt nézik, én is még ezek után is

2011. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled. Fájó, és gusztustalan, de hát ilyen világot élünk.
2011. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

ma 05:41

Igazad van, de a te válaszod nem kapcsolódik ide.

A kérdező általánosságról, közösségről, stb. írt, nem párkapcsolatról. Az egy másik dolog...

2011. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, pontosan ez van. Az osztályból is van egy lány, aki nem nagy szépség, és leghátul ül egyedül, szünetekben is max én szoktam vele lenni, szinte már irtóznak tőle. Mindenki őt cseszteti, mindenki azt hiszi, hogy ha már nem szép, érzései sincsenek, nyugodtan bele lehet rúgni. Hát mit is mondjak, nem írtál hazugságot, mert sajnos ma ilyen világban élünk.
2011. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!