Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az a mondás,...

Szerintetek igaz az a mondás, hogy nincs csúnya lány, csak ápolatlan?

Figyelt kérdés
én valahogy akármennyire ápolt vagyok (vagyis nem vagyok pattanásos,nem korpás/zsíros a hajam,a körmöm is tiszta) mégis mindenki rondának mond és én is annak érzem magam...
2011. nov. 24. 16:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek, akiken egy plasztikai sebész sem segíthetne... ez úgy a csúnya emberek fele, akik sajnos tényleg olyannak születtek. Persze egy előnyös haj, pozitív megjelenés, kisugárzás és a jó öltözet, jó smink ezen is rengeteget dobhat. Aztán van a másik csoport, aki azért csúnya, mert vagy ápolatlan vagy nem tudja, nem ért hozzá, mi áll jól neki és mi való neki, de igazából ezeken az embereken lehet csiszolni. Én is ilyen voltam sokáig, ápolatlan nem voltam, viszont nem tudtam, mi áll jól nekem. Azóta rájöttem, milyen szép is a hátközépig érő haj - megnövesztettem, befestettem egy előnyösebb színre, szép szemöldök, előnyösebb, enyhe smink, előnyös bőrszín, az alakomhoz, stílusomhoz illő ruhák stb. Rengeteget fejlődtem néhány év alatt, a csúnyának tartott szürke kisegér után ma már megfordulnak a régi ismerőseim is, pedig valójában nem is változtam olyan sokat, csak kikupálódtam. :) De persze egy profi fogdrász, profi kozmetikus stb ezen még többet dobna, de hát az embernek vannak anyagi, időbeli és térbeli korlátai. A lényeg, hogy mindenki próbálja kihozni magából a maximumot. És ha csak nem plasztikai eset az ember, simán sikerülhet, csak akarni kell. :)

Telán küldhetnél képet magadról, szívesen segítenék, mit tudnál előnyösebbre változtatni magadon. :)

2011. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem igaz. A mondás így hangzik: nincs csúnya nő, csak kevés sör.
2011. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem igaz. Nem hiszem, hogy csúnya vagy. Attól, hogy egyes embereknek nem tetszel, attól még mások szerint lehetsz szép. Az, hogy ápolt vagy, már szebbé tesz, mint egy egyébként gyönyörű lányt, akinek undorító a foga, zsíros a haja, csúnya a bőre, koszos, stb... Úgyhogy légy tiszta, többet nem tehetsz, szerintem mindenkiben van valami szép, szóval olyan igazán csúnya ember nincs... Oké, van, de azt valami azzá teszi, pl egy bozontos szemöldök, vagy csúnya smink, amin egyébként könnyű változatni..
2011. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Nincs csúnya lány, csak józan férfi.
2011. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Végülis van benne valami.

Ha belegondolsz, egy jó frizura, jól megválasztott smink, stb. rengeteget tud dobni egy kevésbé szép lányon is (az extrém eseteket most ne vegyük ide.)

De egy ronda pasiból nem sokat lehet kihozni, smink és hasonlók nem nagyon jöhetnek szóba.

2011. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem igaz. gondolj bele, van egy nagy orrú, elálló fülű, bibircsókos arcú, virsliszájú lány, apró, de nevetségesen távol ülő szenekkel. nos, lehet ő akár milyen ápolt, tiszta, illatos, talpig sminkben, a legújabb ruhákban, szép sehogy sem lesz.
2011. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan nem igaz. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy nincs hülye ember, csak lusta. Sokszor hangoztatják ezt is, de ez is súlyos tévhit.

Valamiért kitalálták ezeket a fogalmakat, és én biztos vagyok benne, hogy meg tudok különböztetni egy csúnya és egy ápolatlan lányt.

Ez nem azt jelenti, hogy csúnya vagy (még nem is láttalak), de ez semmiképp ne legyen a mottód.

2011. nov. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok. Az előttem szólónak teljesen igaza van. Ki nem állhatom, mikor a semmirekellő ismerőseimre azt hajtogatják, hogy "nem hülye, csak lusta"... ez szerintem ott kezdődik, hogy az okos ember felfogja, hogy a lustasággal semmire nem viszi, az okos ember cselekszik, nem csak várja a sült galambot. De ez más téma...

A lényeg, hogy mindenképp próbáld meg kihozni magadból a maximumot. Én a 8 osztályos gimi elején, 12 évesen még a "kivel járnál?" lista utolsó előtti helyén voltam az összes lány közül, nem egyszer meg is kaptam a hátam mögött, hogy csúnya vagyok, az egyik legcsúnyább az osztályban... a buszon is csúfoltak az osztálytársaim haverjai. Gimi legvégére meg már én voltam az egyik legdicsértebb csaj... Rengeteget tesz a jó stílus, a fodrász és a kozmetikus. :) Tudom miről beszélek, hisz én is voltam csúnya...

2011. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat


amúgy képet nem tudok küldeni mert nincs usb-m viszont olyan kártyaolvasó akármivel fel tudnám tenni a telómról a képeket,de az meg a tesómnál van,és mivel nem nálunk lakik,nem tudom csak úgy elkérni tőle,amikor jönnek hozzánk,akkor meg mindig elfelejti....de m1,hosszú


de végül is ha segít elképzelni,szögletes formájú az arcom,falfehér a bőröm(szinte),nincs túl nagy szemem,állítólag nagy az orrom,bár ezt nem tudom eldönteni,hogy nagynak számít-e...olyan,mint Frankie Muniznak (légyszi ne kérdezgessetek olyanokat,hogy az ki? mert google a barátod) és a hajam félhosszú,szőkésbarna....de itt elöl látszik a babahajam,ami tejfelszőke,és gondolom ezért látszik úgy,mert néhány osztálytársam azzal csesztet,hogy ősz vagyok....és nagyonnagyon kicsit szeplős is vagyok mondjuk az szinte nem is látszik

2011. nov. 25. 15:04
 10/18 anonim válasza:
91%

Szia

Ha azt szeretned, h szepnek lassanak, akkor eloszor neked kell magadat szepnek latnod. Nezz bele a tukorbe, nezzd meg jol magad.

A szadat, a szemeidet stb. Fogadd ugy el magad ahogy vagy.

Orulj neki h nem vagy pupos, bandzsa stb. Egy ideig en is csunyanak tartottam magam, de mara elmult, felfedeztem magamon a szepseget es halat adtam Istennek, azota minden megvaltozott :)

Ajanlom ezt a modszert neked is. :)

2011. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!