Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miből lett az"emo" stílus?...

Miből lett az"emo" stílus? Tényleg vannak lelki megnyilvánulásai, vagy csak egy stílus?

Figyelt kérdés
Részletes válaszokat várok...
2011. aug. 24. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy az emonak vannak lelki oldalai is. És van a scene, akik csak úgy öltöznek, mert tetszik nekik, de annak nincs különösebb lelki filozófiája
2011. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is így tudom 1.
2011. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a scene emo, de mindegy...Vannak lelki eredetei is ennek a stílusnak, igen. Mivel maga az EMO szó is az Emotional (azaz érzelmes, érzékeny) szóból ered, ezért nem véletlen ha a stílusban fennlelhetőek a depresszió, a fájdalom és más érzelmi megnyilvánulások is. Régebben ez egy zenei stílus volt csak, ez terjedt ki az emberek öltözködésére, és részben a viselkedésükre is. Az Igazi emo általában melankólikus lekiállapotban van állandóan (nem depressziós, mert az teljesen más!) de helyesebb inkább azt mondani, hogy letargikus. Ezek a lelki eredetű jelek, már inkább csak a ruházatukban fennlelhető a személyiségükből teljesen kikopott az emo "viselkedés"...A legtöbb ember inkább már csak divatból, már szóval pózerségből emo, de ennek a stílusnak az igazi gyökereit nem sokan ismerik. Igen nagy szerepet játszik az az érzelmi tudat, hogy a "világfájdalom" az az ő vállukon nyugszik...bár ez sem jelenlévő tartalom már. Az emok nem vagdossák magukat! Ezt csak pár hülye ember találta ki, azért mert gondolom, az egyik emos-t látták, hogy csinálta, és ezt leértelmezték az összes olyan emberre, aki ezt a stílust követi. Pedig az emok ezt nem csinálják. Elmagyarázom, hogy miért...A vagdosásnak nagyon komoly belső lelki okai vannak, tehát ezt folyamatosan csinálni a divat miatt képtelenség lenne. Mert egy értelmes ember nem tesz kárt magában, és azért mert problémái vannak, és késhez nyúl, nem azonnal emos, hanem csak így vezeti le a feszültséget. Ha valaki ezt tényleg, komolyan csinálja (és nem csak pár karcolást) akkor annak már lelki okai vannak, és nem a stílusnak köszönhető. Persze e hamis téveszme miatt, sok emos karcolgathatja magát, de egy idő után úgyis leáll vele, ha nincs rá komolyabb oka. Nagyjából ennyit tudok erről a stílusról, tanultam a pszichológiájáról is, de ennyire nem szeretnék belemenni. Remélem segítettem :)
2011. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Azt az előbbi rizsát felejtsd el, mert sosem volt így.

Az emo egy divat, azoknak a "letargikus" kamaszoknak, akiket le se sz*r a külvilág, a szüleik pénzzel tömik őket szeretet helyett, vagy még azzal sem - és ők sem tesznek kísérletet a változásra vagy kitörésre, hanem belenyugszanak, hogy ők a sz*rok, és ezzel fejezik ki. Azt hiszik, hogy így a világ felett állnak, pedig csak maguknak generálják a problémáikat.

Stílusügyileg - zeneileg és "filozófiailag" is - főleg a goth és a rock összelopkodásából áll, kinézetre még néhány ska vagy épp plázacicás elemmel díszítve (kockás dolgok és rózsaszín pl, vasalt haj, stb.).

2011. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig de olyan hogy scene emo nem is volt és nem is lesz, ez két teljesen más stílus.
2011. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
igen , vannak érzelmes oldalai : ) de van aki csak "menőségből" öltöznek emo-nak na azoknak agyuk sincs ..
2011. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

*lelki

uccsó voltam bocsánat XD

2011. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zsofi.lili ***** válasza:

Az emo: az 'érzelem' jelentésű 'emotion' szóból rövidült az elnevezés. Érzelgős, többnyire a hardcore-ból kinőtt zenészek által játszott stílus. Visszatérő motívum a szerelmi bánat, és az ebből fakadó önsajnálat, frusztráció, reménytelenség. Persze akadnak pozitív ellenpéldák is.

Nem nagyon lehet eldönteni, mi alakult ki előbb: a zene vagy az életforma. A zene kb. a nyolcvanas évek végén. Egyre több ifjú zenekar kezd befutni ebben a stílusban. A keményebb zenekarok, mint az At The Drive-In, a Rival Schools és a poposabb változat Jimmy Eat World, Weezer egyaránt Amerikából jöttek.


A stílus egyik jelképe egy X alakzatú jel, ami az amerikai, becsületes életmódot folytató "Straight-Edge" hardcoreosoktól csórtak. Msn-en vagy hasonló chatprogramon egy emo nevében mindig benne van az X jel, mint például Xx2emo4U_XX. A stílus képviselői imádják a tetkókat, piercingeket, fülbevalókat, néhányan a Vespa, antik robogóival közlekednek.Az emósok egyik jellemzője még, hogy vegetáriánusok (az állatok iránti szeretetből).


Az emosok zárkozottabbak, érzékenyebbek, többet sírnak, azért sokan elítélik őket főleg Emo Kideket.(srácokat) Sokan tévedésben vannak avval kapcsolatban h. vagdossák magukat-ez NEM igaz, előfordul ilyesmi is de ez a stílus nem erről szól. Az igazi emosok sokat gondolkoznak az élet dolgain, ami az emberi érzelmekkel és léttel kapcsolatosak. Az emberek nemtörődömsége ellen lázadnak tulajdonképpen, egyfajta segélykiáltás, hogy velük is kell foglalkozni. Az elme szabadságát és a boldogságot részesítik előnyben. (az őspunkok sajnos gyűlölik őket érzelgősségük miatt, és merthogy szintén kissé kitűnnek a tömegből, továbbá mert nem politikai dolgok ellen lázadnak).


Az emo zeneszövegek általában szenvedésről, depresszióról szólnak, avagy "a gonosz szülők nem adtak több pénzt, hogy gagyi koncertekre menjek" vagy "ez és az milyen már hogy nem szeret". Az emós srácok gyakran ilyen szöveket írnak a barátnőjüknek hogy "Mennyire hiányzik nekik az illatuk" stb, ugyanakkor ez nagyrészt csak a megjátszott szerephez tartozik. Az emók általában sosem beszélnek pozítiv dolgokról, boldogságról pedig semmiképp.


remélem segítettem neked. (én is emos vagyok)

2012. júl. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Stílus is és lelki megnyilvánulás is.

Szoval az emo depis emberek akiknek fō leg gyerekori sérelmeg konkfriktusok és barátsággal szerelemmel kapcsolatsdolgok amikben sokszor ez jön ki vagy azert is lehet mert az anya/apa kiabal vagy van csaladdal/baratokkal konkfriktus lázadás,"harc,, es az emok vagdossak az ereiket vagjak magukat pengével késsel stb. Es ôk nem normálisak es teljesen elzarkoznak . De lehet valaki divatemo is az annyi h tupirozotg haj fufru es ennyi lehet akar szines vagy normal eredeti hajszined.

SENKINEK NEM KIVANOM A ROSSZ ELOERZETET DEPISSÉGET STB...

Ha abaratod/ baratnod (es te nem vagy az akkor: ) akkor minél elôbb próbáld lebeszélni rolla ,(de finoman ovatosan aprankent) fôleg ha 16-19 ev kozotti az illetô mert könnyen lehet hogy annyita Depis lessz hogy megôrül es öngyilkos lessz (EZT SENKI NE AKARJA) azert mondom mert ez nagyon depibe is átmehet es ez sullyos is lehet, INKABB SEGITS NEKI LESZOKNI/ ELFELEJTENI SEGITENI HA TUDOD A PROBLEMAT Megnyigtayni támogatni ôt!!!!

2016. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!