Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van itt hozzám hasonló goth lány?

Van itt hozzám hasonló goth lány?

Figyelt kérdés

Azért ide teszem fel a kérdést, mert pont a külsőségek mellőzéséről szeretnék érdeklődni...

Olyanok vannak itt, akikről nem ordít messziről, hogy "Hé, nézzétek, mekkora goth vagyok!" viszont a belső értékeket a lehető legnagyobb mértékben képviselik?

Jó, oké, rajtam is látszódik azért valamennyire, hogy kiféle-miféle vagyok, de csak pusztán annyiban, hogy fekete ruhákat hordok... Mert azokban érzem jól magam...

Viszont nem maszkírozom magam pandamacinak, nem festem se a körmöm, se a hajam, nem hordok fűzőket meg hosszú szoknyákat, nem tűzdelem tele magam mindenféle ékszerrel (egyetlen pici, fekete köves medált hordok, amit páromtól kaptam), sőt, még bakancsot vagy boszicipőt sem hordok...

Olyan emberek, akik az egyéniségükre is hangsúlyt fektetnek, és nem arra törekednek, hogy ugyanúgy nézzenek ki, mint a többi goth? Akik külsőleg nem a "teszkós" (bocsi, de nincs jobb szavam rá) változatot képviselik?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2011. jún. 1. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó, de ha nem nézzük a külsőségeket, akkor milyen egy goth? Bocsánat ha tudatlan vagyok, csak én azt hittem, hogy az egy öltözködési stílus, nem?
2011. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Én Abszolut mértékben NEm vagyok Góth vagy mi:)

eza Góth dolog is csak a fiatalok körében (14-18) terjedt el. Ki fogod nőni. és rájössz hogy az hogy milyen értékeket , emberi értékeket képviselsz, az nem kell hogy meglátszódjon azon ahogyan öltözöl.

Az hogy fekete ruhában jársz, elmondom neked, hogy egy divat. De nem is olyan divat amibe beleviszed az egyéniséged, hanem ez mások nagymértékű utánzása. és ez így van hidd el. és most mondhatod azt, hogy jajj én biztos nem értelek meg! DE megértelek! DE én lebeszélnélek erről Mégpedig azért, mert aki feketét hord, az valójában bezárkózik, és ezt sugároza akörnyezete felé. Sztem. persze van az az elegáns fekete is, de az sztem nem ide tartozik. és tudom hogy írtad, hogy te nem vagy az az elfajzott típus, de sztem ezen ne is gondolkozz amit kérdeztél. legyél önmagad, és nyuggodtan vegyél fel más színt is . ne csak feketét. és vedd fel azt, ami tényleg tetszik, és ne azt amibe a többiek öltöznek.

2011. jún. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

előző vagyok. a kérdsedre válaszolva, igen vannak nilyne emberek, és ez nagyon helyes is. amit írtál. sztem.

Fűzőt és szoknyát olyan stílusút maximumfellépésre vennék fel vagy se.

A társadalomhoz mérten öltözz! és sztem akkor te nem is vagy Góth, amit szintén pozitívnak értékelek.

2011. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ország tele van gothokkal és darkokkal pusztán az életminőségük és kilátástalanságuk miatt, csak ők nem tudják hogy azok és nem hallgatnak stílusnak megfelelő zenét.Minél szegényebb egy ország, annál nagyobb a darkness.
2011. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

9:58

Sokan az öltözködésre is nagy hangsúlyt fektetnek, de alapvetően nem az a goth stílus lényege :)

Hanem az életérzés, a vonzódás a furcsa, misztikus sokszor morbid dolgok iránt (nem, nem ássuk ki a hullákat, nem ilyesmire gondolok xD), a zene, az irodalom, a történelem szeretete, az IGAZI értékek megbecsülése... Ez olyan érzés, amit nem tudok megfogalmazni. Van egy tipikus "érzésem", ami rám tör, amikor kirándulunk (valószínűleg a természet ereje és szépsége hozza ki belőlem), vagy amikor múzeumban vagyok, vagy amikor nyáron párommal a csillagos eget bámulom, amit nem tudok szavakba önteni... Juj, így nem tudom, mennyire érthető, de én ezeket érzem.


10:00

21 éves múltam, hosszú-hosszú évek óta érzem ezeket, és tudom, hogy én ezekkel az érzésekkel fogok meghalni. Mindenki mindig ezt mondta "Ki fogod nőni", mégsem tettem... Ugyanazt érzem, mint 6-7 évvel ezelőtt.

Feketében egyszerűen azért járok, mert ez tetszik, ebben érzem magam jól. De mondom, nem teszkós goth vagyok, szóval még csak azt sem mondhatjuk, hogy a stíluson belül követem a stílus divatját. Na, ez értelmes lett :)

Nem állítok olyat, hogy "engem nem értenek meg", mert ez csak ostoba tinifelfogás, amit a tizenévesek szeretnek hatalmas hisztik kíséretében kijelenteni. Akiket ismerek, akiket szeretnek, megértenek. Bárkivel el tudok beszélgetni arról, ami engem érdekel. Egyik legjobb barátnőm egy retrós csaj, mégis vele is megértjük egymást.

Nem zárkózom be, szeretem a társaságot, ez butaság, hogy aki feketét hord, az bezárkózik. Csak valamilyen szinten külsőleg is kiáll az elvei mellett.

Én azzal adom önmagam, ahogy kinézek. Pont ezt mondtam, hogy olyan gothokat keresek, akik az egyéniségükre is hangsúlyt fektetnek, és nem állnak be a sorba, a 20000 másik goth mellé.

Nem azért nem hordok színeket (ami nem teljesen igaz, mert hordok fehéret, pirosat, lilát, kekit is), mert én ezzel is sugározni akarok, hanem mert egyszerűen nem tetszenek... Ismerek én olyan csajt is, aki bár mindig feketében mászkál, fazonilag a divatos ruhákat szereti. Akkor ő is elzárkózott?

Én azt hordom, ami nekem tetszik, nem azt, ami másoknak. Pont ezt írtam a kifejtésbe is!

"és sztem akkor te nem is vagy Góth, amit szintén pozitívnak értékelek." Azért, mert nem a külsőségekre fektetem a fő hangsúlyt...?


10:09

"Ez az ország tele van gothokkal és darkokkal pusztán az életminőségük és kilátástalanságuk miatt, csak ők nem tudják hogy azok és nem hallgatnak stílusnak megfelelő zenét."

A goth stílus nem arról szól, hogy sirassuk, hogy sz*rban van a haza, és úristen, mit kezdek így az életemmel? Olvasd el a9:58-asnak írt válaszomat :)

2011. jún. 1. 10:28
 6/10 A kérdező kommentje:

"Nem azért nem hordok színeket (ami nem teljesen igaz, mert hordok fehéret, pirosat, lilát, kekit is), mert én ezzel is sugározni akarok, hanem mert egyszerűen nem tetszenek..."

Na, ezt bután fogalmaztam meg... Úgy értem, hogy nem azért nem hordom őket, mert azt akarom, hogy mindenki lássa mi vagyok, hogy mindenki bámuljon. Valamilyen szintem "sugárzom", de ez így elég furcsán hangzik...

2011. jún. 1. 10:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Na hát nézzük csak


Goth vagyok, de nem öltözöm viktoriánus gothnak. Vagyis nem hordok fűzőt, hosszú szoknyát, de bakancsot és boszicipőt igen, bár van más cipőm is, a körömlakk, hajfesték szintén jöhet. A hajamban különösen szeretem a színeket, kár, hogy itthon nem lehet olyan széles színpalettából válogatni mint modjuk a Manic Panic-é. Ékszerből inkább keveset, de azt minőségit, nem bizsut. Fontos a beltartalom, de imádok öltözködni, sminkelni mint a legtöbb nő általában. Gyakran merítek zenészek vagy más goth emberek ötleteiből, de nem vagyok senki klónja.

Az hogy valaki mallgoth (=teszkós) szerintem stílusirányzattól független, mármelyik alfajt lehet igénytelenül, gyerekesen is megoldani.

2011. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 30-40-es korosztály nagyrésze ilyen, hiszen ők dolgoznak, és azért munkahelyre mégsem lehet abroncsos szoknyában menni :)

Én félig-meddig mondanám magam hasonlónak: nem sminkelek (max szolidan - szempillaspirál és egy kis pirosító), nem festem a körmöm, nem hordok tonna ékszert, csak két ezüstláncot. Bakancsom van, metálkoncertekre veszem fel (de tegyük hozzá, hogy a gothnak és a metálnak köze nincs egymáshoz, a gothok alapjáraton nem bakancsosak), boszicipőm is van télire :). Egyébiránt inkább magassarkúakat, elegáns cipőket hordok.

Viszont a kérdésed végével nem értek egyet. Senki sem arra törekszik, hogy úgy nézzen ki, mint a többi goth, hanem arra, hogy önmagát adja, amit ebben az életfilozófiában talált meg. A "teszkós" gothság, ami nálunk Magyarországon eléggé elterjedt, azt nem nevezném gothnak (a kannásbor+fetrengünk, de csipkés szoknya van rajtunk és bakancs na meg 69 eyest meg evanesense-t vagy valami hasonló förtelmet hallgatunk --> gothok vagyunk kategóriára gondolok). Sajnos kevés olyan goth van itthon, akik tényleg komolyan gondolják, és ahogy valamelyik válaszoló írta, nem "növik ki" és nem valami tinihóbort náluk. Mindenesetre szerintem pl. a Fekete zaj fesztiválon vagy hasonló helyeken lehet még találkozni olyan emberekkel, akikre gondolsz :)

Ami az én öltözködésem illeti, ez nálam rettenetesen hangulatfüggő. Én nagyrészt a viktoriánus irányvonalat képviselem, a hét 5 napján legalább acélmerevítős fűző van rajtam (sokszor itthon is, mert imádom, nagyon kényelmes), de rengeteg nem stílusba illő ruhám van: pl. natúr színű, elegáns cuccok, tengerészcsíkos vagy hasonlók, amiben egyformák, hogy mind elég extravagáns (én varrom őket). Szóval vannak napjaim, amikor a kutya sem mondaná meg, hogy goth vagyok, máskor meg ordít rólam.

+ még valami: szerintem egyszerre lehet az egyéniségre és az öltözködésre is hangsúlyt fektetni, sőt. Számomra az is önkifejezés, ha megálmodok egy ruhát (akár stílusbeli, akár nem), és elkészítem azt. 22/L

2011. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Az előzőekre is szeretnék reflektálni: sok divatelméleti, szociológiai szöveggel találkoztam mostanság, és nem teljesen igaz amit írtok: amit hordasz igenis mond rólad dolgokat, a személyiségedről sokat elárul, csak észre kell venni a jeleket.

A gót stílus is egy olyan irányzat, mint a többi. A cél az, hogy egy adott körhöz tartott, másoktól elhatárold magad. Szerintem ezzel semmi baj nincs, az a legjobb, ha mindenki úgy öltözködik, olyan cuccokat hord, amiben jól érzi magát.

Viszont kedves kérdező, Te ott követed el a hibát, hogy mások stílusáról így nyilatkozol: "teszkós" Elvárod, hogy fogadjuk el, hogy Te így érzed jól magad, de cserébe Te ne hozz értékítéletet. Én pl. a nőies stílust képviselem (hosszú haj, szolid smink, magassarkú stb.) de sose jutna eszembe negatívan nyilatkozni másokról a külsejük miatt.

szintén 21/L

2011. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Goth vagyok, de nem azért hordok olyan ruhát, hogy reklámozzam ezt a dolgot, hanem mert ez tetszik. Ezt találom szépnek. Ez vagyok én. De szerintem nem csak én vagyok így ezzel. Elvégre aki lélekben is Goth, az nem azért hord olyan ruhákat amilyeneket, mert megnézte a neten, hogy mit hordanak a Goth-ok.

De félre ne érts, nem bántani akarlak, sőt, örülök, hogy vannak hasonló felfogású emberek, és nemcsak buta tyukok, halántékik kihúzott szemöldökkel és hintőporos arccal.

2011. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!