Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lehetek ilyen szerencsés? 1....

Lehetek ilyen szerencsés? 1. epilálásom után csak a szőrszálaim negyede (! ) nőtt vissza a lábamon!

Figyelt kérdés
Eddig mindig borotváltam, mert féltem a fájdalomtól, de megelégeltem a mindennapi tortúrát, összeszorítottam a fogaimat, és epilátorral nekiestem a lábaimnak. Azóta szinte eltűntek a szőrszálaim! Alig nőtt vissza valami. Anyumnak, meg Nagyimnak is alig van... de azt hittem, hogy azért mert ő már nagyon régóta csinálják. Pedig nekem azért nem volt kevés, meg szőke szőrszálaim! Szerintetek lehetséges? (jó tudom, itt a bizonyíték, no de nem fog visszanőni vagy valami? )
2011. máj. 28. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
A szőr három "részletben" nő vissza, három fázisa van. Első epilálás után nem kopik ki a negyede. A többi is visszanő majd, csupán más ütemben. Az első kopást legalább 2-3 hónapos használat után fogod észlelni. A nagymamádnak meg valószínűleg azért nincs szőr a lábán, mert az idős embereknek egyszerűen kikopnak.
2011. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez attól függ mikor epiláltad le? 1-2 hét után még jó hogy nem nő vissza, de ha 1 hónap eltelte után mondod akkor irigyellek :D
2011. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De a Nagyim más eset, neki szemöldöke se volt nagyon soha, mindig festette, hogy legyen már valami ott ( tudom fura)

Meg mondom Anyumnak is alig van. És nem a negyede kopott ki vagy mi, hanem annyi marad meg. Így is ez lenne a véleményed?

Amúgy értem miről beszélsz, csak hátha én szerencsésebb vagyok az átlagnál :D Olyan jó lenne legalább ebben szerencsésnek lenni...

És látom szakértő vagy... a fájdalom mikor fog enyhülni ?

Köszi

2011. máj. 28. 15:40
 4/12 A kérdező kommentje:
hát kb. 3 hete szedtem le először :D
2011. máj. 28. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de biztos, hogy nem csak a negyede maradt meg... Ha epilálok nekem is ritkábban nő vissza, ha egy hónapig nem epilálok akkor is, de csak azért, mert a többi szőr sokkal lassabban nő vissza. Ha mostantól nem szőrtelenítenél meglátnád, hogy a többi is visszanő, csak lassabban.
2011. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
akkor az nagyjából teljesen normális :) Nekem is lassan nőtt vissza az első alkalom után, na de az már más dolog hogy az első még tűrhető volt, de a második epilálás után már potyogtak a könnyeim és sehogy nem sikerült kibírnom x"D
2011. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A fájdalom enyhülése elég relatív. Ha csak epilálsz, akkor szerintem már néhány héten belül észreveszed, hogy nem is fáj "annyira", de ezt az érzetet pl. a ciklusod is változtathatja, vagy az, ha lázas vagy. (Nekem pl. amikor beteg vagyok, sokkal kevésbé fáj, nem tudok arra figyelni, hogy fáj. Ha a láz húzza a fejemet, akkor nyikkanás nélkül megcsinálom az egészet. :) ) Ráadásul ha valamiért mondjuk sietsz, és leborotválod, akkor az utána következő epilálás megint fájdalmasabb. Szóval passz, majd kitapasztalod, ahogy bírják az idegeid. :) (Amúgy hidd el, légy bármennyire is szerencsés, nem kopik ki a negyede így elsőre. Mondom, a szőr visszanövésének három fázisa van. :) )

2011. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát köszi mindenkinek! Mindenkinek ment a zöld kéz :) Azért nem bánom, hogy igazából nem koptak ki - hanem csak azok még nem nőttek ki, mert így is tökjó... ha csak a negyede nő ki, akkor is sokkal kevésbé fáj, mert nem a full-t kell kitépnem:D

Amúgy érdekes, aki írta, hogy neki a 2.-nál folytak a könnyei :( sajnálom. pedig én épp most epiláltam, amíg vártam itt a válaszokat, és nekem kevésbé fájt. persze hátul a térdem hajlatánál (vagy hogy mondjam ) akkor is ütős :D

Egyelőre viszont még nem mertem leepilálni a combomat.. elég ennyi fájdalom :D nem vagyok én mazo :D

Szóval köszi mindenkinek!

Ja és mindenkinek fájdalommentes szőrtelenítést kívánok! :D Üdv.

2011. máj. 28. 16:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak a szőrnövekedési ciklus miatt van. xD Én is reménykedtem... Na meg mikor már a fele nem nő ki, mert a bőr alá nő... az az igazi élvezet.

Elég sokáig gyepáltam a lábam, van ahol nem fáj, de ízületeknél, sípcsontnál baromira. Két év borotválás után is ugyanannyi szőröm volt és ugyanannyira fájt. :D Szóval ez is hülyeség, max elfelejti az ember a fájdalmat.

2011. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem a combomon nem fáj jobban, mint a lábamon. :D Én a hónaljamon nem bírtam ki. :D
2011. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!