Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyámnak,...

Hogyan mondjam el anyámnak, hogy kontaktlencsét szeretnék?

Figyelt kérdés

Mert szinte nem lehet vele semmi hasonlót megbeszélni, csak az a jó amit ő akar, én meg a falra mászom attól hogy szemüveges vagyok, már több mint nyolc éve. :(((

Pedig nem csúnya az arcom, csak ez a szemüveg nagyon lerontja..


16F


2011. márc. 5. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
szia anya, arra gondoltam hogy most már hordhatnék kontaktlencsét a szemüveg helyett, mert ---ide jönnek az érveid---. mit szólsz?
2011. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én anno úgy kezdtem,hogy "Képzeld anya,az egyik osztálytársam kontaktlencsét fog hordani!Annyira jó lesz neki..." és még itt nyomhatod a szöveget az előnyeiről,meg ilyenek.Aztán olyan 1-2 nap múlva megkérdezed,hogy mi lenne,ha te is azt hordanál...és utána következetesen hajtogathatod minden második nap:D
2011. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Anya, kontaktlencsét szeretnék."

Máshogy nem igazán megy. Tudom, milyenek az ilyen szülők, az én anyukám is ilyen... De máshogy tényleg nem lehet. Próbálj összeszedni olyan érveket, amivel lehet rá hatni.

(Végső megoldásként nekem az jött be mindig, hogy spóroltam rá pénzt, megvettem anyukám tudta nélkül, amit ő nem akart... Aztán belátta, hogy jólvan, ha ezt akarom, legyen, és azóta veszi ő.)

2011. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szemüvegből is van ám szép... De megértem, hogy unod. Szerintem ne görcsölj ezen ennyit, beszéljétek meg észérvekkel. "Anya, azon gondolkodtam, milyen lenne kontaktlencsét hordani, és azt hiszem, szívesen kipróbálnám."
2011. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

teljesen megértelek...

ha nem lehet vele szépen beszélni akkor a fenyegetés marad. mond valami olyat ami neki rossz lenne.. :/

2011. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én épp most puhítom anyát. Másokkal ne nagyon példálózz h de xy is kaphat! mert nem fog beválni. Én úgy kezdtem, hogy Anya, gondoltam a kontaktlencsén, mert elég sokszor zavar a szemüvegem(sport) meg szebbnek érzem magam nélküle (én lány vagyok szóval ezt variáld ahogy akarod:D). Ezután, szinte hatásszünet nélkül elkezdtem sorolni hogy utánanéztem, és a neten ilyen meg ilyen árakon láttam, de el kéne még menni előtte szemorvoshoz, stb stb stb. És megkértem hogy gondolkodjon el rajta.

Pár óra múlva megkérdeztem hogy gondolkodott-e rajta. 2 nap múlva ismét rákérdeztem hogy kaphatnék-e.. először csak kipróbálni, ha nem válik be, maradok a szemüvegnél.

Ma már őt magát láttam hogy rákeres a kontaktlencsére google-ban.

Hajrá! (ha azóta nem sikerült. és drukkolj nekem is.:)

2011. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!