Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Csak az alsótes...

Mit csináljak? Csak az alsótestemre hízok. A hátam tök csontos, cicim alig van, bezzeg a fenekem, meg a combom.

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 21:49
1 2 3
 21/25 Nabas ***** válasza:
70%

Kedves hozzászóló!


Örülök, hogy ennyire biztos vagy a dolgodban, illetve ilyen magas szinten értesz ahhoz, hogy a kérdező problémája miből is gyökerezhet, és arra mi is a legmegfelelőbb megoldás. Annak is, hogy ilyen mértékben szakértője vagy a kardiómozgás, meg testzsírszázalék, meg egyéb hasonlóan frappánsan hangzó dolgoknak.

Azokról az általad hülyeségeknek nevezett dolgokról, amiket írtam, csak annyit mondhatok, hogy minden esetben a gyakorlati tapasztalatok és eredmények számítanak elsődlegesen. Kíváncsivá tettél a te sportos alakodra, a rajtad lévő zsírrétegre, a kondidra, vagyis arra, hogy a gyakorlatban milyen eredményeket tudsz bemutatni. Őszintén mondom, hogy együttműködést és munkát ajánlok, amennyiben magadon megtudod mutatni az általad másoknak ígért eredményt.

Enyémet bármikor ellenőrizheted, szívesen látlak (címet megadom, ha kéred).

De addig is, ameddig én ezzel önmagamon és másokon is gyakorlati eredményeket érek el, amit bárkinek bármikor megtudok mutatni, addig megmondom őszintén nem sokat jelent számomra az épp divatos "eladásra szánt" fitneszőrület vagy fitneszgép, vagy testzsírmérő készülék, vagy csodadiéta, vagy a vegyi a táplálkozáskiegészítői és élelmiszeripari lobbi érdekeltségi égisze alatt oktatott épp aktuális legújabb "egészséges mozgás és étkezési trendek".


Üdv.

Nabas

2010. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Legszuperebb testzsír mérő a vonalzó...

Legsuperebb testzsír égető a nomrális kaja és az edzés...

Neki meg ilyen a genetikája, hogy alsó testre hízik.

Mindekinek kockás a hasa mint neked, max. van rajta 1-2 netán 10-20 centi zsír, én ezzel nem vagiznék.

Én meg vagyok elégedve a fizikumommal, versenyszerűen tolom a kosárlabdát, ketrecharcot, hobbi szinten testépítés, erőemelés.

Elég régóta mozgok ilyen körökben. Te írtál csomó hozzászólást, de semmi nosmálisat nem hozátál fel. Én 2-3 hozzászólásban leírtam hogyan fogyjon le, mert nyílván fogynia kell, mivel zsíros deréktól lefele.

Tapasztalataid nem érdekelnek, én is mondhatnám, hogy ilyen olyan edzőtermem van, stb..., én egy egyszerű sportember vagyok, aki ennek él. Nem vetítek.

2010. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Jól van, nem kell összeveszni.

Mindenki a saját legjobb tudása alapján válaszolt, és látom,hogy a véleményetek nem egyeznek, de ez nem baj!


A genetikáról meg annyit, hogy minden női rokonom arányos testalkatú, úgyhogy ha ezt tényleg örököltem, akkor nem tudom, hogy kitől...

2010. dec. 30. 16:28
 24/25 Nabas ***** válasza:
100%

Szia hozzászóló!


Szerintem se veszekedjünk, ne kezdjük az újévet ilyennel:-)!

Igazad van, hogy mindenkinek kockás a hasa, miképpen mindenkinek szép rajzolt izomzata is van, amennyiben nem takarja el azt zsírszövet. Kockás hassal mindössze azt akartam érzékeltetni, hogy nekem az látszik és azt, hogy a hason lévő zsírszövet vastagsága árulja el talán a legtöbbet arról, hogy az illető egyéb helyen lévő izmain milyen arányban van zsírszövet.

Sportjaidat leírva simán elképzelhetőnek tartom, hogy nagyon erős a hasizmod, sőt lehet jóval vastagabb is rajta az izomzat, mint az enyémen. Hozzám is jár jó néhány ketrecharcos, akik igen erősek. Igaz nem látszik annyira a hasizmuk, mert eltakarja a (vékony) zsírszövet.

De ez nem jelent semmit, mivel jó pár olyan sport van, ahol nagyon fontos, hogy legyen az emberen mozgósítható energiatartalék. Legyen az szumós, vagy akár bokszoló és az erőemelésnél is igen fontos.

Thai box oktató nagyon szikár, inas és szálkás izomzatú, de mint írtad ennek egy része a genetikájának köszönhető, másrészt annak, hogy kicsi kora óta napi szinten "gyűri" magát.

Nem állt szándékomban megkérdőjelezni a táplálkozásról kialakult véleményedet. Mindössze azt akartam kifejezni, hogy számos más összetevője lehet egy hasonló problémának. Lehet endokrinrendszer (hormonális) probléma, mely esetben a táplálkozástól függetlenül is hízhat vagy fogyhat az ember. Persze lehet genetikai is, de lehet pszichés eredetű, vagy életmódbeli stb-stb. Ehet valaki épp fitneszmenüt, és csinálhat napi 1000 felülést, ha eközben minden étkezésnél úgy telerakja a hasát, hogy a gyomorfala egyre jobban kitágul. Végére szép vastag hasizma lesz, zsírszöveti takarás nélkül szépen kirajzoltan, mindössze egy söröshordó méretűre tágult gyomorfallal párosulva:-).

És van nagyon szoros pszichés összefüggés is. Ha pl.: egy férfi "feladja", "lemond a vágyai egy részéről", akkor megváltozik a tartása, kiengedi a "feszességet" az ülepe első részénél, elernyed szép lassan az alsó hasizomnál lévő rész, amitől gyomor előremozdul, előre húzva ezzel az alsó gerincrészt is, ami így lassan elkezdi az alsó csigolyákat "befűrészelni", aminek a vége az alsó háti fájdalmak, az "S" betű formájú tartás, a pár centit leeső váll, a jó pár centit beeső mellkas stb-stb.

De sorolhatnám a pszichés összefüggéseket és példákat órákon át.

Persze alaphangon igaz a lényeg (amit írtál), hogy amennyiben kevesebb az energiabevitel, mint az energialeadás, akkor fogyunk, fordítva pedig hízunk:-).

Viszont annyi más összetevője is van egy embernek, hogy nem mondhatjuk azonnal azt valakinek, hogy kövér vagy, ne egyél annyit. Kérdező amúgy sem nevezhető kövérnek és nem tartom valószínűnek, hogy eddig csak "hulladékot" evett:-).

Egyébként én komolyan gondoltam ezt a munka dolgot, nem cinizmusból írtam. Nap mint nap látom a személyi edzők saját magukkal folyó "harcát", hogy magukon is megvalósítsák azt, amit tanítanak. Tehát nagyon megbecsülendő az a személy, aki a gyakorlatban is meg tudja magán mutatni. Én ezt jóval többre értékelem, mint azt, hogy hol végzett, milyen diplomái vannak stb-stb.


Szóval szerintem ne veszekedjünk:-)!


Nagyon boldog és sikeres újévez kívánok neked!


Üdv!

Nabas

2010. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad hormonális elváltozások valóban érdeke olykor ilyesztő dolgokat művelnek az emberrel, valamnt még ezer más is állhat a zsírosodás mögött, de akinek nincs ilyen baja, csak "simán dagadt" az tehet ellene normális kajával, 2 naponta kis időt fordít még magára és fél éven belül biztos hogy elér vmi látványos eredményt.

Am. BUÉk és utólag kellemes karácsonyit neked is, sztem se veszekedjünk. :)

2011. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!