Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Csak az alsótes...

Mit csináljak? Csak az alsótestemre hízok. A hátam tök csontos, cicim alig van, bezzeg a fenekem, meg a combom.

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 21:49
1 2 3
 11/25 Nabas ***** válasza:
100%

Szia Kérdező:-)!


Az 5 fő alaptípus (aminek keverékei vagyunk):

Orális, skizoid, mazochisztikus, rideg, pszichopatikus.


Étrend igen kínos téma, mivel mára az élelmiszeripar és a hozzá kapcsolódó marketing olyan szintre került, hogy egész generációk veszik készpénznek az ott halottakat. Az emberek pedig szajkózzák a divatos étrendeket.


Olyan ez mint pl.: a most annyira divatos un. "zsírégető" L-karnitin. Ez nem más mint a B vitamin egyik típusa, ami természetes anyag és az emberi testben egyébként is jelen van (kb. 20-25g).

Táplálékokban legnagyobb mennyiségben az őz és marhahúsban fordul elő (100g/100-220mg). Disznó, nyúl (100g/20-30mg). Baromfi (100g/6-30mg). Hal még kevesebb (100g/6-20mg), tejtermékekben alig (100g/1-10mg), gyümölcsökben és zöldségekben nyomokban (100g/0-1 mg).

Tehát van, hogy 1 szelet marhahús "többet ad", mint 100 kg zöldség, vagy a drága pénzen megvett L-Karnitinos termékek:-).


Táplálkozásról hosszan lehetne írni.

Néhány egyszerű támpont viszont biztos.

Térben, időben és alakban minél közelebb van hozzád az elfogyasztott étel, annál jobb a hatása.

Vagyis pl.: a megérett gyümölcs stb., vagy tenyészett állat, minél közelebb legyen hozzád helyileg. Minél kevesebb idő teljen el a szüret, vágás stb. és az elfogyasztás között és minél kevesebb változtatás legyen rajta (állag, forma stb.).

Másik, hogy a tested érzékeli a hiányokat, vagyis hallgatni kell rá.

Harmadik, hogy az ember genetikai sajátosséga is jóval fontosabb, mint az un. divatos fitneszétrendek.

Vegyünk egy példát. Amennyiben egy arab, akinek felmenői az utóbbi ezer évben nem fogyasztottak sertéshúst, valószínűleg mérgezéssel azonnal kórházba fog kerülni (epe és májproblémákkal) a legegészségesebben elkészített hústerméktől is, amiben sertéshús van, mivel az enzimháztartása azzal nem tud mit kezdeni.

Vagy próbáljuk ki, hogy egy jégkunyhóban lakó bennszülött eszkimó szervezete meddig bírná a legegészségesebben összeállított vegetáriánus koszton, vagy meddig élne a rekkenő hőségben a kongói néger az eszkimók által fogyasztott ételeken (fókazsír stb.).

Szóval vannak ugyan irányelvek, de hogy neked pontosan mi a megfelelő, az teljesen egyedi.


Sportokról azt tudom, hogy az úszás "hizlal" legjobban. Ez természetes, mivel a víz legtöbb esetben hidegebb a testnél, így a szervezet ösztönösen zsírréteggel védekezik.

Legjobban a maratoni hosszútávfutás "szálkásít", majd ezt követi a maratoni bringázás. Szóval az úszás nagyon jó, de vékonyításra nem javaslom.

Minél hosszabb ideig tart valamely mozgás, annál jobban "szálkásít". Pl. a napi 12-14 órán keresztül dolgozó aratók egy folyamatos (közepesen intenzív) mozgást végeztek. Ehhez megettek egy tábla 30 X 50 cm-s igen vastag zsírszalonnát egy nagy (3-5 kg-s) kenyérrel és kb. 0,5-1 kg. hagymával. Más étellel nem tudták volna bevinni a mozgáshoz szükséges kb. 14 000 kalóriát. De ha megnézel bármely régi fotót az aratókról vagy kubikosokról, egytől-egyik igen szikár és nagyon leszálkásodott izomzatú embert látsz.


Szóval bármilyen mozgás jó, ha azt folyamatosan és hosszú ideig csinálod. Ha megmondod merre laksz, akkor keresek neked ilyen mozgáslehetőségeket.


Üdv.

Nabas

2010. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Budapesten, a 4. kerületben lakom.


Viszont amit az úszásról írtál, azzal nem értek egyet. (vagy legalábbis nem tudom elhinni,hogy tényleg zsírréteggel védekezik a testem a hideg víz miatt.)


Akkor Cseh Lászlónak, vagy a többi híres úszónak is hatalmas zsírrétegekkel kellene rendelkezniük, hiszen egy edzés alakalmával több órát is eltöltenek a vízben.

Arról nem is beszélve,hogy naponta nem csak egyszer van edzésük...


A másik, hogy az elején, amikor bemegyek a vízbe, ténlyeg hidegnek érzem a vizet, de utána megszokom, mert folyamatosan mozgok benne... és ilyenkor nem hiszem,hogy azért szokom meg, mert a zsírrétegem megvéd.


Egyébként sok okosat írtál. Megkérdezhetem, hogy honnan tudsz ennyi mindent?

2010. dec. 29. 10:11
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó van abban amit Nabas írt, de sok baromság is...

Az úszás miért hízlal? :D:D Nem hízlal, mert hiába úszol hideg vízben nem fogsz zsírosodni, inkább fogyni, mivel az úszás kardio mozgás... Általános esetről beszélünk, nem radikális esetről...

A fogyás lényege: alacsony inzulinszinten végzett mozgás, ami még nem megy át izommunkába (!!). Tehát a futás az nem jó (attól i fogysz, csak először izomtömeget adsz le, majd nagyon lassan kezdessz szálkásodni...). Kimész naponta egy órát sétálni, több zsírt égetsz...

Ha már átmegy intenzív izommunkába a mozgás, az izmaidnak több kakaóra van szüksége, és nem a zsírt kezdi el bontani rólad, hanem hozzányúl a tested szénhidrátraktáraihoz, magyarul amit megzabáltál azt égeted el nem a szírt. És ha az is kiürül, akkor saját magát égeti az izom. Tehát ha te kimész futni egy órát, attól soványabb nem leszel, max a víz megy ki belőled, meg csomó izmot veszítessz.

Meg a kajálás is fontos, nem mindegy mikor, mit eszel, azt már leírtam.

Nincs kedvem már írni, ha többet akarsz megtudni a fogyásról, keress valami testépítős olalon egy cikket róla. Ugyanis nem a maratoni futóknak, sprintereknek, úszóknak, stb... van a legszálkásabb izomzatuk, hanem a testépítőknek a legalacsonyabb a testzsír%uk. Ők tudják, hogyan lehet verseny előtt 25-30 kilókat fogyni pár hét alatt. ;)

2010. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
11:52 voltam
2010. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Olvasd el, az első tömegnövelős részt kihagyhatod neked nem kell.


[link]


uccsó voltam

2010. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Egyébként szó sem volt arról, hogy én fogyni akarok. A kérdés nem erre irányult, csak valaki elvitte ebbe az irányba a témát.


170 cm vagyok, 57 kiló, és 17 éves. Ami szerintem nem annyira rossz.

Azt szerettem volna tudni,hogy mitől van, hogy a felsőtestem csontos, és szinte minden zsír az alsótestemre megy.

És hogy ezen hogy lehetne változtatni?

2010. dec. 29. 10:49
 17/25 Nabas ***** válasza:
100%

Szia!


Régebben természetgyógyászként praktizáltam 7 éven át és ez volt a szakterületem.

Jelenleg pedig egy fitneszlétesítményt vezetek a belvárosban.


Nem pont arra gondoltam, hogy elfókásodik az ember az úszástól:-). Hanem arra, hogy az úszásnál aránylag sok zsír képződik és marad az emberen.

Pont az említtet úszókon látszik a legjobban ez, vagy mondjuk a vízilabda válogatottunk tagjain (a bőrük alatt meglévő vékony, sőt néha nem is olyan vékony zsírszövet).

Persze egy átlagembernek ők egyáltalán nem tűnnek zsírosnak, de azért nem lehet az ő testüket "szálkasosság" tekintetében még egy napon sem említeni a hosszútávfutókkal vagy a kerékpárosokkal:-).


Sportra visszatérve. Alkatod miatt én még mindig azt javaslom, hogy az "agresszió legális kiadása" eredményesebb lenne, mint bármilyen más lehetőség.

Mert ha elkezded erősen edzeni pl.a lábadat, akkor a végeredmény elképzelhetően az lenne, hogy a zsír elégne, az izom megerősödne. És ugyan kőkemény izom formájában, de a vastagság megmaradna.

Legális agressziónak számít az is, amikor pl.: egy squash mérkőzésen hatalmasakat ütsz, harcolsz és "legyőzöd" az "ellenfeled". Ajánlanám is, de pont ez a sport az, ami a felsőtestet nagyon vékonyan hagyja és a combizmot iszonyatosan megvastagítja. Falmászásnál viszont ellentétes a folyamat, vagyis a felsőtest aránytalanul megerősödik az alsótesthez képest. Végére kicsit el is "csimpánzosodik" az alakjuk:-). Van is a kék metró vonalán egy falmászó terem a Nyugatinál (és nem is drága).

Egyébként az elsőnek említett Thai boksszal mi a fenntartásod? Mivel pl. ez messze hatásosabb lenne a te alaptípusod szempontjából. Nyáron volt egy Thai Box tanfolyam nálam és a végére már több mint 80%-ban nők jártak. Egyrészt azért mert az órának nagy részében annyira erős állóképesség-javító gyakorlatok voltak, amikkel nem tudott vetekedni egyetlen aerobik óra sem. Másrészt meg kiadhatták, levezethették a felgyülemlett agressziójukat. Sokan voltak pl.: akik a párjukkal jöttek. Elmondásuk szerint ez nagyon érdekes volt, mármint amikor egymással "verekedtek":-). Emlékszem párterápiának hívtuk:-)).

Szerintem a futás, a Thai Box és falmászás, továbbá néha biciklizés megfelelő lenne számodra.

Esetleg, amennyiben akarod, lenne majd pár kérdésem az alaptípus pontosítása miatt, de ezt majd magán emailben mellékelném és nem kell válaszolj rájuk, csak amennyiben úgy értékeled.


Üdv.

Nabas

2010. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy az agresszió levezetése miatt szoktam verekedni a testvéremmel?


Nem tudom,hogy miért nem tetszik nekem a box-os ötlet..még soha se próbáltam, az igaz, de magamtól soha se jutott volna eszembe egy ilyen ötlet.

De az pl. nem tetszik nekem, amikor az ütéseket imitálják, meg a rúgásokat. Azt hiszem, az a harci fitness-nél van, de javíts ki,ha rosszul mondom.


Rendben, kérdezz nyugodtan, írj az e-mailemre.

Ja, és nem tudom,hogy hány éves vagy, remélem nem baj, hogy tegezlek.

2010. dec. 29. 11:31
 19/25 Nabas ***** válasza:

Szia!


Nem baj, ha tegezel, amúgy 46 éves vagyok (természetesen szálkás testtel és kockás hassal:-)).


Igen, van thai box aerobik (nálam is), ahol csak imitálják az ütéseket. Egyébként nagyon sokan szeretik és nagyon jónak tartják, de a te eseteben csak még jobban "felgyűjtené" az agressziót, vagyis egyszerúen csak idegesítene, hogy itt is csak kontrollálni kell magadat:-). Neked "be kell" vinni az ütéseket (ha más nem boxzsákra, de ennél sokkal hatásosabb, ha az oktatódat "püfölheted":-)). És nagyon sokat számítana még ehhez az, ha az ütéssel együtt teljes (visszafogottság és kontroll nélkül) erődből hangot is adnál mellé. Ez is nagy előnye pl. a Thai box óráknak, hogy ott ez a fajta hangadás teljesen természetes. Ez az aerobik órákon még úgy ahogy elmegy (de általában csak visszafogottan, kontroll alatt), de pl. az edzőteremben, utcán futás közben, vagy egy uszodában ezt már nehéz lenne megtenned:-).


Testvéreddel verekedj csak nyugodtan (persze azért normális és testvéri keretek közt:-)). Ez mindenképpen mint egy kis szelep működik, vagyis "könnyít" rajtad.


Küldöm akkor nemsokára magánlevélben a kérdéseket.


Üdv.

Nabas

2010. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én mindíg azt mondom, hogy a tükör mondja meg, hogy valaki dagadt-e vagy nem. Leírod itt hogy deréktől lefele vastag vagy. Mások erre nomrálisan leírják h foggyá le me dagadt vagy. Te meg beírod hogy nem vagy dagadt, csak 50kilo....

Lehet hogy 50 kilo vagy te a testzsírod biztos hogy az egekben 0 fizikuimmal...

Edzél és ne egyél annyi hulladékot, alsótestről is lemegy a zsír. Fogyni nem fogsz csak lábról, egész testről arányosan.


Kardio mozgástól meg izomtömeget nem fog felszedni, attól nem lesz vastagabb, mint zsírosan. Izomtömeget nagy súlyos edzéssel lehet felszedni, megfelelő fehérjebevitel mellett. De mivel neki ez tuti nincs meg, nem fog tömeget felszedni, főleg hogy nem is jár kondiba.


Annak ellenére hogy egyeseknek itt fitness terme van meg természetgyógyászok jó nagy hülyeségeket írnak.

2010. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!