Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem eredeti termékek árusítása...

Nem eredeti termékek árusítása az legális?

Figyelt kérdés
Pl egy bolt adidas cuccokat árul, akkor csak hivatalosan az adidastól szerezheti be a dolgokat, vagy olyantól, aki meg onnan szerezte be? Vagy árulhat bármilyen márkát, lényeg hogy számlával tudja igazolni, hogy honnan vette, aztán az már a saját döntése, hogy milyen minőségű dolgokat árul? (Mondjuk ha nem lehetne hamisítványt árulni, akkor parfümöknél se lenne ilyen híg a felhozatal az igaz)
dec. 27. 23:00
 1/4 anonim válasza:
100%

Hamisított termékek árusítása illegális, mert sérti a szerzői jogokat és a védjegytulajdonosok jogait. Ha egy bolt márkás termékeket árul, például Adidas termékeket, akkor azokat csak hivatalos forrásból, tehát a gyártótól vagy annak hivatalos forgalmazójától szerezheti be.


Az árusítónak minden esetben számlával kell tudnia igazolni, hogy honnan szerezte be a termékeket. Hamisítványok árusítása semmilyen formában nem engedélyezett, és törvényellenes tevékenységnek számít, amely jogi következményeket vonhat maga után, például bírságot vagy büntetőeljárást.


Az árusító dönthet úgy, hogy alacsonyabb minőségű, de eredeti termékeket kínál, ha ezek legális forrásból származnak. Fontos, hogy a termékek eredetiek legyenek, különben hamisítványnak minősülnek, ami szintén illegális.


Ha egy boltban vagy terméknél felmerül az eredetiség kérdése, érdemes ellenőrizni, hogy az árusító hivatalos forgalmazó-e.

dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, és azt honnan tudhatom meg, hogy egy adott terméknek ki a hivatalos forgalmazója, vagy aki árulja az megfelel-e ennek?
dec. 28. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Legnagyobb huncutság, mikor a kereskedő rendes forrásból szerez be havi 100 üveg márkás parfümöt, és elad havi 300 üveggel. 😁
dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Első vagyok.


Ahhoz, hogy megtudd, ki egy adott termék hivatalos forgalmazója, vagy hogy az árusító megfelel-e ennek, először keresd fel a gyártó hivatalos weboldalát. A legtöbb gyártó rendelkezik egy „Hivatalos partnerek” vagy „Forgalmazók” listával, amelyen feltüntetik azokat a boltokat, amelyek jogosultak az adott termékek árusítására.


Ha ilyen lista nem található, érdemes kapcsolatba lépni a gyártó ügyfélszolgálatával telefonon vagy e-mailben, és érdeklődni az adott bolt vagy forgalmazó hitelességéről. Az is fontos, hogy ha már vásároltál az adott boltban, kérd el a számlát, és nézd meg, hogy az eladó igazolni tudja-e, hogy hivatalos nagykereskedőtől vagy a gyártótól szerezte be a terméket.


Egyes gyártók a termékeiken speciális azonosító jeleket, például hologramokat vagy sorozatszámokat helyeznek el, amelyek segítenek az eredetiség ellenőrzésében.


Érdemes online fórumokon vagy közösségi médiában is utánanézni az adott boltnak, hogy más vásárlók milyen tapasztalatokról számoltak be. Ha kétségek merülnek fel, a helyi kereskedelmi kamara vagy fogyasztóvédelmi hatóság is segíthet megerősíteni, hogy az adott bolt hivatalos forgalmazóként működik-e.

dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!