Frederique Constant vagy Longines?
Melyik a jobb általánosságban?
1. Ár-érték arányban
2. Minőségben és megbízhatóságban
3. Hírnév, presztízs
A Longines az ismertebb, régebbi nagyobb múlttal rendelkező gyártó. Tehát ha a presztízst és a népszerűséget nézzük, akkor itt a Longines előnyben van. Viszont ha szigorúan a műszaki részét nézzük a dolognak, akkor viszont a Longines semmivel sem jobb, mint a FC. A FC például saját szerkezetet is fejleszt. Ami a dizájnt illeti. Ízlések és pofonok, de szerintem az FC modelljei változatosabbak.
Összességében, mindkét gyártó jónak mondható.
2
Jah csak saját design nulla a saját szerkezeteik is eta koppintások. Ahhoz képest meg drága, sőt egyre drágàbb
#3
A Longinesnek szintén egy nulla a saját dizájnja, alapvetően egy tokozócég. Csak a nevéből és a múltjából él. Mert technikailag nem nagy durranás. A kvarc modelljeik pedig egy 10ezer forintos Casio szintjét is csak jó indulattal ütik meg. A mechanikus modelljeik sem valami nagy számok. Különféle svájci szerkezeteket tokoznak. Kevésbé ismert svájci gyártók is tokoznak ugyanolyan szerkezeteket, mint a Longines, ugyanúgy nemesacéltok, zafírüveg...stb és olcsóbban adják az órájukat. Magyarán ár-érték arányban szintén nem éri meg, és pofátlanul drága. (Ahogyan a Frederique Constant is! Az sem jobb, tény.)
Elnézést, de kissé értelmezhetetlen ez a kérdés.
Mindegyik gyártónak vannak teljesen vállalható és még aránylag ár/érték arányban is jónak mondható modelljei -és vannak ezen szempontból- kevésbé jók is. Jó pár olyan modellt lehet találni, amelyeknél például mind a két gyártónál ugyanazt az ETA szerkezetet alkalmazzák.
Alapvetően mindkét gyártó mindegyik modellje tisztességes iparosmunka, rosszat egyik sem ad ki a kezéből.
4
A Longinesnak is ugyanúgy vannak módosított ETA szerkezetei amit csak nekik gyártanak. Amúgy ebben az árszegmensben semmi gond az ETA-val. Inkább mint egy szedett-vedett félig kínai "inhouse" werk.
"módosított ETA"
Jaj hagyjuk már, ezt a "csak neki" módosított werket. :) Ettől még jobb nem lesz a Longines.
A Longines is ugyanúgy - ahogyan más sok nagynevű és nagy múlttal rendelkező svájci brand is - Kínában gyártat le egy csomó mindent. Ugyanolyan szedett-vedett tokozócég, mint a többi.
Teljesen felesleges itt a különféle márkaneveken lovagolni, a svájci óragyártás (beleértve a luxusóragyártást is!) jelenleg a béka segge alatt van. Elkérnek értük több százezreket, milliókat aztán egy Casio Edifice szintjén vannak, vagy még ott sem. Lehet itt rejszolni, hogy így az Oris, így a Mido, úgy a Davosa, így ez, úgy amaz... mindegyik ugyanazokat a Sellita, ETA, Ronda werkeket tokozza, az alkatrészek fele pedig Kínában készül. (A "swiss made" feliratnak semmi jelentősége nincsen, rég hitelét vesztette)
Dizájnban és anyaghasználatban sincs nagy különbség közöttük, tökmindegy, hogy dresswatch, búvár, pilóta...stb. Árfekvésben is van átfedés. Mindegyiknek van olyan órája ami reális műszaki szemmel nézve
40ezret sem érne, de elkérnek érte 400-600ezret is, vagy többet.
A japán órák ilyen szempontból sokkal jobbak és őszintébbek. Esetleg még a Nomos az, ami már egy szint, és az ár-érték aránya is jobb.
A lényeg, nem kell magán a márkaneveken lovagolni - úgy is mindegyik a legendagyártásból él - ki kell választani egy olyan órát ami tetszik, aztán azt kell megvenni.
Tökmindegy, hogy a Börgőczi Jenő bá' kezén egy Longines van, a Tompor Karcsi bácsi kezén pedig egy Frederique Constant, a Babos Misi bátyja kezén pedig egy Grand Seiko, a sántalábú lőtéri kutya nem nézi. Akármilyen óra is van a kezeden egyik miatt sem fognak térdre borulni előtted, és egyik miatt sem fognak arcon köpni sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!