Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az miért van, ha közelről...

Veteránmacska kérdése:

Az miért van, ha közelről belenézek egy tükörbe, egész vonzónak találom az arcom! De lefényképezem teljesen más valakit látok, nagyon csúnya vagyok képeken! Melyik a valóság?

Figyelt kérdés
júl. 31. 18:25
 1/5 Noren1989 ***** válasza:
55%

A fénykép közelebb van hozzà.


Oka az eltérő fókusztàv, és perspektivikus torzulàsok, elsősorban.

júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
86%
A tükör felcseréli az arcod két felét. Emiatt, noha egy fotó is torzíthat, a valósághoz - ahogy mások látnak téged - az áll közelebb.
júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Amit te látsz, azt látnak mások is, nyugi. Vonzás törvénye.
júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem kaptam válasz!

Ha közelről csinálok szelfit az arcomról ugyanúgy ronda! De ha megnézem magam tükörbe kb. fél méteres távolságból nem ronda az arcom hanem egész jó szinte tetszem magamnak de ha lefényképezem az arcom mintha nem is én lennék. Arra vagyok kíváncsi hogy melyik lehet a valós hogy látnak engem mások pl. a tükörben- Úgy látnak mások is, vagy úgy mint a fényképeb!

aug. 1. 01:21
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem igaz, hogy a fotó van közelebb a valósághoz. Ezt a saját ismerőseiden is letesztelheted. Figyeld meg, némelyikük sokkal előnytelenebb arcú a fényképeken, mint a valóságban. Nem véletlen mondják, hogy egyeseknek "nincs fotóarca". A fényképezőgép eléggé másképp érzékel, mint az emberi szem, mást tesz hangsúlyossá, mást fed el, mint ahogy a valóságban látnánk. Főleg, hogy egy szokásos mai teló kamera rettentő okosnak hiszi magát és rengeteg utólagos korrekciót alkalmaz. Egy kicsit túllövi a kontraszt fokozást, és rögtön tízszer annyi ráncod lesz a fotón, mint a valóságban.

A tükör leginkább csak azért torzít, mert csak bizonyos szögből látod magad (és még ezen belül is hajlamos vagy olyan pózba helyezni az arcod, hogy a legelőnyösebbnek lásd). Szerintem a leginkább reális, ha esetleg lehetőséged nyílik különböző szögbe állított, egymást tükröző tükrökben látni magad, oldalról is, hátulról is, mert itt nem tudsz úgy beállni, hogy minden szögből előnyös legyél.

aug. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!