Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha kozmetikushoz...

Mit tegyek, ha kozmetikushoz nem járhatok, de rengeteg apró, szürkés-sötét mitesszerem van? 22/l

Figyelt kérdés

Sosem sminkeltem magam. Nagyon világos bőröm van, és az orvosok szerint életem vegéig bőrproblémám lesz, ki fognak rajta jönni gyulladások. Ötször vagy hatszor jártam három kozmetikusnál, minden alkalom után fél-egy hónapig az egész fejem vörös volt, a mitesszereim zöme pedig megmaradt és vagy gyorsan visszatért.


Az orvosok által felírt krémek és szerek hatástalanok.


Egyszerűen utálok tükörbe nézni, pedig nagyon csinos arcom lenne, de állandóan sötét mitesszerek és gyulladások ostroma alatt állok.


tegnapelőtt 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Rendszeres ápold magad!

Kozmetikus után nyilván gyulladt a bőröd.

Fertőtlenítsd, gyulladásgátló, nyugtató krém.

Minden este arclemosás a bőrödnek megfelelő arcvízzel, vagy géllel, aztán krém. Akkor nem lesz mitesszered.


Hormonális probléma is lehet, az erősebb faggyútermelés.

Az étkezésed sem lehet megfelelő.


Ne egyél túl fűszeres, túl sós, erős ételeket.

tegnapelőtt 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De, akkor is van mitesszerem. Azt csinaltam es csinalom minden atkozott nap. Rendesen tisztisok es apolom.


Evek ota nem eszek tul fuszeres, sos vagy eros eteleket. Az eroset nem is birom...

tegnapelőtt 01:13
 3/9 A kérdező kommentje:
*tisztitom es...
tegnapelőtt 01:16
 4/9 Rakott karfiol ***** válasza:
82%

Az egyes jókat írt, nem értem a lepontozást.

Én szakmabeli vagyok, javaslok egy BHA hámlasztót bevezetni. Ez a szalicilsav, ami olajban oldódó, tehát nagyon mélyen, a pórusok belsejében kezdi el orvosolni a problémát. A pórustisztítás nagyon fontos, mert ugye a faggyú onnan jön ki a felszínre, levegővel érintkezve oxidálódik, ezek a barnás, feketés, szürkés mitesszerek.

Ha leírod pontosan, hogy miket csinálsz reggel és este, még többet is tudok segíteni.

tegnapelőtt 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt fiatal koromban. Semmi sem segített. Minden kipróbáltam, drogériás szerek, gyógyszertári készítmények, bőrgyógyász, orvos által felírt szerek.

Egy nőgyógyászati probléma is kiderült nálam, de ez majdnem 10 éves folyamat volt, mire felfedezték. Szóval talán ez segített, vagy csak simán az életkor. Már egyáltalán nincs mitesszerem. Azt vettem észre, hogy az a legjobb, ha minél kevesebb terméket használok. Tejes lemosó - tonik - hidratáló. Ennyi és semmi más.

tegnapelőtt 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy én már csak illat és színezékmentes termékeket használok. (nem bio!) Ez is sokat segít, mert közben rájöttem, hogy a bőröm nagyon érzékeny a parfümre.
tegnapelőtt 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Valóban ahogy az 5.írja a legjobb természetes arcápoló és gyulladásgátló, természetes arc régeneráló a sperma, nem véletlen szeretik sokan elkenni az arcukon. Pláne aki nem szereti lenyelni.
tegnapelőtt 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SZTANN ***** válasza:
15%

Az 1. és 4. válasz pontos, helyes, ehhez tartsd magad! Rengeteg lemosás, semmi nyomkodás. Lehet gőzölni vagy pakolni kamillateával, friss élesztős pakolással - utána mindig pihentető, hűvös törlés.

Csak természetes anyagokat, friss gyümölcsöket, stb. használj az arcodra, de az étkezésre ugyanez igaz.

(Az 5. válaszoló tahó bugris. )

tegnapelőtt 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A miteszer az a bőr faggyúja ami benn ragad, és attól fekete hogy oxidálódik.


Az oka meg tényleg lehet hormonális, stressz, alkati hajlam.

PCOS pl, ha magas a testben a tesztoszteron szint.

Hacsak nem dolgozol bányában, poros földeken, nem a tisztaság hiánya.


Az arcápolási rutint váltogatni nem érdemes, mert ezzel felborítod a faggyútermelést.


Bőr radírok mint pl a St Ives baracos vacka tudnak mikrósérüléseket generálini, amik elfertőződhetnek. Ezekkel óvatosan.


Nyomkodás önmagában nem baj, ha tiszta körülmények közt történik, minden gondosan fertőtlenítve van, kesztyűben, steril tűvel megnyitva, gyengéden, nem csak nyomjuk nyers erővel mint siket a csengőt.

És igen, utánna nyilván nem szép egy ideig, meg fokozott higénia kell.

tegnapelőtt 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!