Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A luxusmárkák átverések?

A luxusmárkák átverések?

Figyelt kérdés

Van, ami nem, ami tényleg annyit ér, amennyiért árulják.


De vannak termékek, amiket nem tudok hova tenni, ennek megértésében szeretnék egy kis segítséget kérni!


Láttam a pécsi Árkádban egy 30ezer forintos tollat (20 ezer forintos fütetet meg mindenféle érthetetlen áru holmit). Egy ilyen toll mitől jobb, mint egy 2000 forintos? Mi az oka az árának?


Vagy egy Gucci köntös. Az 1 millió forintos köntös miben jobb, mint egy 20ezer forintos?


A 500.000 ezer forintos táska miért ér többet, mint a 40ezer forintos bőrtáska?


A másfél millió forintos (nem okos) órában mi van, amitől annyival jobb, mint egy 100ezer forintos?


Ha van még példátok, írhattok még!


Köszi!


2023. nov. 19. 17:27
 1/9 anonim válasza:
89%
Nem ér többet, csak azért kerül ennyibe, mert maga a márkajelzés rajta van. Mindenki azt hiszi, hogy ha van egy Gucci táskája pl, már kőgazdag és lenézhet másokat. Persze tisztelet a kivételnek. Sokkal olcsóbban lehet venni márkás cuccokat, pl Törökországban, ahol igaz hamisítják de már szinte jobb, mint az eredeti.
2023. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert vannak sznob emberek, akik tele vannak pénzzel és ilyen drága cuccokkal akarják mutatni a külvilágnak, mekkora jampik. Ennyi a funkciója. Minőséget tekintve nincs különbség egy 40 ezres és egy 500 ezres táska között. Az 500 ezrest sem azért veszik, hogy minimum 15 évet kibírjon, hanem mert mint írtam, villogni akarnak, hogy mennyire teli vannak. Materialista világ.
2023. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben annyi a difi hogy a vietnàmi gyerekmunkás milyen logót vasal rá.

Óráknál azért van ebben pár bonyolító tényező ott pl a másfél misivel eléggé alá lőttél mert az a középkategória még csak nem is luxus. De ott vannak komplikációk, spéci anyaghasználat és megmunkálás egy komolyabb órát kizárólag kézzel készítenek és egy komolyabb óra legyártása több hónap is lehet és nem két minimálbért kereső órásmester dolgozik rajta. Ettől persze nem tud annyival többet mint amennyivel drágább de nem is kapsz aliról ugyanolyan specifikációjú órát 20 dollárért mint mondjuk ruhák esetén. Ugyanaz mint autók terén egy kínai csingcsöng 2 hengeres autó is elvisz A-ból B-be de azért ha melléraksz egy Bugattit egyből látod hogy nem egy liga a kettő.

2023. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én sokszor úgy érzem, amikor meglátom ezeket az árcímkéket, hogy balekot akarnak csinálni az emberből.

És arra szoktam gondolni, hogy ha lenne is pénzem, akkor is azt érezném h hülyére vettek egy 500ezer forintos farmerrel.

Persze sajnos ilyen gondjaim nincsenek :D

De gondoltam rákérdezek, hogy tévedek-e és tényleg akkora minőségi különbségek vannak-e ezek között a termékek között.

Mert egy 20ezer forintos kabát és egy 100 ezer forintos között valószínűleg azért van, de egy 200ezer forintos és egy másfél millás között már nem biztos.

2023. nov. 19. 18:11
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

igen, az autókat ezért nem is vettem példának.

Lehet, hogy az óra éppen kivétel, ehhez nem értek igazából, nekem okosórát kell használnom, de elhiszem neked ✌

2023. nov. 19. 18:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Órához én sem értek, de ruhában és táskában a minőséget illetően tényleg van egy szint, aminél nincs feljebb, és az a szint simán a százezres nagyságrend alatt van. A pamut (vagy mondhatnám bármelyik anyagfajtát) annyit tud, amennyit. Lehet a szövésével és a sűrűségével, vastagságával variálni, eljuthatsz a szétfoszló ócskaságtól a strapabíróig. A strapabírót már megkapod maximum néhány tízezerért. De ha másfél millióért adják, akkor sem lesz elnyűhetetlen, a minőségből nem lehet többet kihozni, csak az árat lehet feltolni a végtelenségig, a pamut az pamut marad, nem csodapáncél.

Amúgy megkockáztatom, hogy százezrekért is kaphatsz olyan gagyi szart is, mint ötért vagy tizenötért. Kicsiben is megfigyeltem. Gondoltam, megengedek magamnak pár márkás cuccot second hand. Hát a poliészter top az 12 ezerért is ugyanolyan poliészter, amilyen a kínaiból sem kell 2 ezerért. De a viszkóz sem tud többet 10 ezer felett, mint alatta. Az eredeti áron 20 ezer körüli S. Oliver farmeren is meglátszik, ha párszor letérdelek, leguggolok benne, némelyik 5-6 ezres no name simán ugyanennyire bírta. A zsebbélése mondjuk minőségibb.

De tényleg akad azért, ahol az anyag tapintásán, vastagságán, sűrűségén, a szerelékeken (cipzár, gombok), a varráson látod, érzed azt minőségi szintkülönbséget, ami indokolja a magasabb árat, és a használat során bizonyít is a ruha. Szóval márkás és márkás közt is szerencse kell, hogy megtaláld, melyik mögött van minőség is, és melyik csak logó és dizájn.


Van egy eredetileg 200 ezres csizmám is, ötezerért vettem. Olyan vastag és erős bőrt, olyan erős cipzárt a többtízezres sima divatcipőkön nem látok. Valódi fa talppal. De ennél sincs feljebb szerintem, a másfél milliós sem jobb, de még a kétszáz is sok érte. Legyen egy ilyen cipő mondjuk 60-100, hogy még reálisnak tudjam nevezni (úgy, hogy semmilyen részlete nem kizsákmányolással készült).

2023. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen atveresek, viszont ahogy mar irtak nincs akkora kulonbseg, mint az arban. Bar nem ruhazat az irany, a cegem altal gyartott termekeknel tobb, mint 30-szoros ajanlott eladasi ar kulonbseg van az ugyanarra a celra gyartott atlagos es luxusmarka termekei kozott. Belso szemmel nezve a luxusmarka sokkal nagyobb figyelmet kap az eloallitastol a csomagolason es ellenorzesen keresztul a szallitasig, viszont ez sehogy nem indokolja az arkulonbseget.
2023. nov. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit itt mi luxusnak nevezünk, az nem kis részben a proli mentalitású újgazdagok számára készült, akik büszkén mutogatják is.
2023. nov. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem feltétlenül átverés. Például egy Rolls-Royce azért is drága, mert az utolsó cérnaszálig kézzel dolgoztak rajta és az egyedi igényeid alapján készítik olyan minőségű anyagokból,amit egy olcsó Suzukiban nem nagyon fogsz viszont látni. Tehát nem egy tömeggyártott valamit kapsz. Hanem olyat, ami sokkal nagyobb odafigyeléssel és ebből kifolyólag sokkal nagyobb időráfordítással készült mint egy átlagos autó. Ezt nyilván meg kell fizetni. Emellett a marketing egyik fontos területe a márkaépítés. Ha egy márkanév jól cseng a fülednek, nagyobb a márka értéke, akkor hajlandóbb vagy több pénzt kiadni a termékeiért, mint egy hasonló minőségű, de ismeretlen márkájú termékért. Tehát magát a márkát is meg kell fizetni. És amíg vannak elegen, akik ezt megfizetik, egy profitorientált vállalat bolond lenne olcsóbban adni a portékáját.
2023. dec. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!