Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy minden,...

Észrevettétek, hogy minden, ami "szépít" az káros?

Figyelt kérdés

De tényleg! A sminkek a bőrt teszik tönkre, aki mindig alapozza és púderezi magát, idő előtt rancos lesz, mert a bőre nem lélegzik. Egyik ismerősöm pl. még éjszakára is kisminkelte magát (nem vicc!)

A hajfestéktől a haj élettelenné válik, töredezni kezd, tökmindegy, mennyire hajbarátként reklámozzák.

A körömlakktól a köröm elgyengül, könnyebben letörik és beszakad.

A mellnagyobbítástól meg hátfájós és gerincbajos lesz a páciens?

Én ezek közül annyit alkalmazok, hogy a szememet néha kifestem, de csak felül... És egy csomószor megdícsérnek, hogy milyen csinos meg szép, hogy ilyen természetes vagyok. (Azért szerintem túloznak is xD) De akkor a nőknek miért éri meg a fentieket alkalmazni? Csak tönkreteszik magukat... Megéri?


2010. okt. 6. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, többet ártanak ezek a kencék, mint amennyit használnak, hiszen ezeket vegyi úton állítják elő.


Ebbe olvasgass bele, megéri.


[link]

2010. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítelek:-D

-Szolárium

-Hajvaslás

-Magassarkú rendszeres használata

-Csípőnadrághoz köldökig érő kabátok télen


Akik ezeket használják, azokat nem az érdekli, hogy milyen lesz a hajuk/bőrük/körmük stb. 10 év múlva, hanem hogy az adott pillanatban jól nézzenek ki.

Szerintem nem éri meg, de kinek mi a fontos....

2010. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Tudod nekem erről 2 dolog jut eszembe.

A szépségért meg kell szenvedni, de senki sem erőlteti rád.

Na meg bármi, amiben egy csöppnyi élvezet is van, az vagy törvénysértő vagy erkölcstelen - vagy hizlal.

2010. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom én úgy vagyok vele, hogy ha már szép nem lehetek, akkor tök mindegy. Csak sminkkel vagyok képes kimenni az utcára a valóságban a csúnya bőrömet próbálom leplezni: fénylő bőr, pattanások, mitesszerek... kipróbáltam már a világ összes kencéjét ezek ellen, egyik sem vált be. Hajamat 12 éves korom óta festem(most szőke, de voltam piros, lila, kék, fekete.....), ugyanilyenkor kezdtem magam sminkelni is. A bőröm ezek elött is csúnya volt. :D Nem tudok vele mit kezdeni, most csak azért mert 3 évvel korábban leszek ráncos nem fogom nem sminkelni magam. :D Jó a plasztikázást túlzásnak tartom, ha nem lenne életbevágó problémám(és szerencsére nincs is), nem mennék bele palsztikai műtétbe. :)

Amit használok: alapozó, hajvasaló, hajlakk, hajfesték, különböző sminkek(szem-száj festék, púder, szempillaspirál, tus...), testápolók... :D

Minden káros ami boldogít vagy szépít(drog, cigaretta, alkohol, smink. :D)

2010. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De... Ezektől az ember nem lesz szép! Csak magára vesz egy mű-álarcot, ami művivé változtatja, és saját magát elrejti a világ elől! De nem változtatja széppé! Sok fériúi ismerősöm, barátom van, és bármelyiktől megkérdezem, mit szól ezekhez, mindegyiknek ugyanazok a szavak hagyják el a szájukat:

- A sok smink visszataszító.

- A szoláriumtól a nők undorítóak lesznek.

- A műköröm ízléstelen.

- Attól, hogy a csípőgatyával a világ elé teszi a s*eggét, még nem lesz szép és vonzó.

- A nő akkor szép, ha természetes... De nem baj, ha nem tökéletes.

Így meg már végképp nem értem, miért éri meg egy nőnek tönkretennie magát, mikor a normális férfiak nem az ilyenekre buknak. Vagyis, valamilyen szinten dehogynem, de csak egyéjszakás kalandnak kellenek...

2010. okt. 11. 10:22
 6/10 anonim ***** válasza:

16:04-es válaszolónak üzenném, hogy nem 3, hanem 30 évvel előbb fog ráncosodni. Lefelejtettél egy 0-át. A hajadat már régen tönkretetted. Az arcodnál meg kipróbálhatnád, hogy természetes alapanyagú készítménnyel kezeld. Mondjuk, sima csapvíz, esetleg tej a lemosáshoz. Tehéntej!!! Ha egy terméket elkezdesz használni, folyamatosan kell venned, mert csak úgy ér valamit. Ez a biznisz a kozmetikumokban. Nem véletlen, hogy a közszereplők, modellek, bemondók, énekesek, színészek csak az előadás, műsor idejére vannak sminkelve. Szabad idejükben max. szempillaspirál, esetleg pici szájfény. Ők tudják, hogy a bőrnek szabadon kellene élni, lélegezni. Az, hogy a pórusokat eltömíted, többet ártasz, mint használsz.

Viszont ez a te gondod, viszont ha megnézel 1-2 hollywoodi sztárt smink nélkül, fel sem lehet ismerni, mert évekkel öregebb a bőrük az életkoruknál.

A szépségipar és a gyógyszeripar nem véletlenül virágzik.

2010. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a sminkelés nem azt jelenti, hogy feltétlenül egy kilónyi alapozót kensz a képedre, bár vannak, akik ezt hiszik...lehet természetesen s sminkelni és tapasztalatból mondom, hogy igenis sokkal jobban fogsz kinézni, HA nem viszed túlzásba. amúgy meg ha éjszakára mindig leszeded akkor nem fogja idő előtt öregíteni a bőröd. vagy ti talán olyan okosak vagytok, hogy tudjátok, milyen lesz a bőrünk 10-20 év múlva? ez esetben gratulálok nektek. annyit még, hogy aki mindenáron a kozmetikumokat akarja ócsárolni, belegondolhatna, hogy a túlzott napozás, az erős UV sugárzás, a szennyezett víz és levegő, a kipufogógázban található kártékony anyagok százszor inkább felelősek mindazokért, amit itt elmondtatok.
2010. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem hülyeség ezt így végigszámítani,a levegöbe is annyi minden van,meg a vizbe is a lassan lebomlo hormokészitmények amiket a gyogyszerekkel viszunk be,meg a többi dolog amiket nem emlitettünk.szoval éld az életedet,nem érdemes az ilyeneknek utána olvasni,mert a végén az lesz h rettegni fogsz h jajj ebbe az van,abba meg az.amiröl nem is tudsz,az nem is fáj:)
2010. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, itt arról van szó, hogy lehet, hogyha minden tanár sminktelenül menne be órára akkor megijednél


De lehet szokás kérdése is. Én pl. sose festem magam, 16 éves vagyok, és az emberek megszokták ezt. Nekik az a furcsa amikor kivagyok festve. Nade én smink nélkül is jól nézek ki (igen, tudom, nem vagyok szerény )

Szóval ez alkatfüggő is. Persze bulikor mindenki jobban néz ki egy kis sminkkel és talán egy annyi senkinek sem árt.

De ez is relativ, tudod, az igazság az, hogy érdemes elgondolkodni: számit-e ha 40 éves korodra már ráncos vagy, de addig úgy élted ki az életed, hogy szórakoztál és jól érezted magad ? Szerintem nem. A ráncokra egyébként is büszke kellene lenni. A ráncok az öregedés jelei. " Az öregedés pedig nem szégyen. Az öregedést, azt kikell érdemelni "

2010. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja még annyit h akkor mér ne is egyél mert a tartósítószer minden csak nem egészséges, biokaján meg nem élhetsz egész életedben
2010. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!