Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit csináljak a bőrömmel?

Mit csináljak a bőrömmel?

Figyelt kérdés

Régebben még rondább volt a bőröm mint most,tele pattanásokkal,mitesszerel.Most már azért szebb lett,biztos a kor miatt is,meg az hogy sokat foglalkoztam vele,kozmetikushoz jártam,bőrgyógyászhoz is elmentem.De még most se olyan szép mint másoknak.Tág pórusú,és zsíros bőröm van,amin apró pici pattanás szerűségek vannak.Nem használok ezer féle kencét,reggel és este is sima vízzel mosom meg az arcom,kamillával szoktam mosogatni,heti 1x gőzölök is,és radírozok.Hétköznaponként használok alapozót,mert anélkül elég ronda lenne az arcom,de így meg eltömíti a pórusokat,és kb.2-3 óra elteltével már fénylik az egész arcom,és látszanak a pórusok is:(

Mit csinálhatnék vele,hogy nekem is szép bőröm legyen?

Mit ajánlotok ami tényleg nagyon hatásos?Az ára nem érdekel,csak hasson.

16/L


2010. szept. 2. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én kozmetikumot nem tudok mondani, nem tudom, fogamzásgátlóval próbálkoztál-e, van olyan hogy a bőrgyógyász küld el nődokihoz... nekem a tablettától lett szebb bár én az eredeti rendeltetési célja miatt szedem, az csak pluszba jó hogy szebb tőle a bőröm:D nekem használt, csak akkor jön ki 1-2 csúnya pattanás mikor megjön. nem lett makulátlan az arcom de legalább már nincs tele csúnya piros foltokkal és hegekkel a kinyomkodások miatt. Alapozót ezért már nem használok, csak korrektort, ha szükséges. Remélem tudtam segíteni:)
2010. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

16 éves vagy, úgyhogy nagyrészt hormonok sajnos.

Egyébként meg nem jól mosod. Alapszabály: arcszappan, utána tonik és utána krém.A kamillával csak szárítod a bőröd, amitől még érzékenyebb lesz és még több pattanás jön ki.Én azt javaslom kerül a bolti tiniknek készülő cuccokat, mert azokba salycilt raknak(mert azt hiszik az mindenre megoldás) és a ez még jobban szárítja a bőrt.

Lehet kapni és legalábbis ezt használom:Hymalaja Herbals uborkás-citromfüves arszappant, zsíros bőrre (Douglasben veszem, de talán már a DM is forgalmazza) Utána toniknak lehet ugyanennek a tonikja is, vagy Alverde gyógyiszapos arctonik, krémnek pedig én Ilcsi csipkebogyó habkrémet használok este, reggel pedig almás-citromos habkrémet. A csipkebogyó habkrém kifejezetten gyulladásra hajlamos, szeborreás bőrre van, de van az Ilcsinek olyan krémje, ami zsíros bőrre van. Nekem ezek váltak be.Az Ilcsi legalább nem mű és nem károsítja a bőrt.

Kiegészítésnek van még egy Clarins Hydra Quenc gélem, ami a vízpótlásra nagyon jó, minden bőrtípusra használható.

Hiába mész el bőrgyógyászhoz, majd felír egy szteroidos arckrémet, ami egy ideig hat, aztán csak rosszabb lesz.

Az, hogy fénylik az arcod 2-3 óra múlva ez zsíros bőrnél normális, nem tudsz mit tenni. Ezért kell nekünk gyakrabban helyreigazítani a sminket is. Amit javaslok alapozó és minden helyett, Clinique Pore MInimizer Instant Perfector. Ez egy 15 ml-s habkrémszerűség, ami kifejezetten a csillogásra van, de nem púder, hanem egy afféle hidat képez a bőr fölött és sokáig bírja a mattítást. Én is ezt használom már 4 éve, előtte mindent kipróbáltam, de semmi nem használt. Sokáig elég, csak egy minyuri kell belőle.Senki más nen gyárt ilyet.A Vichy alapozója is szar szerintem, egy ideig jó, de amikor elkezd fényleni a bőr, az alapozó is elkezd szétjönni és csak foltos lesz a bőr.

2010. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Oké, hogy nem akarsz kencéket használni, de egy szimpla arclemosót akkor is ajánlatos használni reggel meg este, mert a víz nem tisztítja le a faggyút meg a szennyeződéseket a bőrödről, és emiatt is kikészülhetnek a pórusaid, meg zsírosodhat jobban, mert nem tisztul és lélegzik rendesen...
2010. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!