Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek mennyire "elvárás"...

Szerintetek mennyire "elvárás" az alapozó használata nőknél manapság?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és még sosem használtam alapozót. Nincs ugyan hibátlan porcelán bőröm, de ihgazából gond sincs vele (szerintem ez inkább étkezésen, életmódon múlik).


Bárhol, neten, jutubon, instán nézem a lányokat, nálam akár 10 évvel fiatalabbaknál is, már egy "hétköznapi, természetes" smink is úgy néz ki, hogy 8 kiló ezt-azt magukra kennek a lányok. Még akkor is, ha csak suliba mennek, és amúgy is elég szép a bőrük (sőt van, hogy az alapozó stb felvitele után csúnyábbak lesznek, mint natúrban).


Én is mindig sminkelek, de nálam ez kb. 10 perces procedúra. Az, hogy az egész fejemet bevakoljam minden nap, nekem kissé furcsa gondolat.


2018. nov. 8. 11:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem elvárás. Nekem szerencsés bőröm van, mert 35 évesen is elég egy sima hidrataló krém, nem szorul semmi más ápolásra. Csak a szemhéjpúder alá alapozok egy picit. Persze én is megkapom, hogy sok a sminkem, mert a szememet és a számat hangsúlyosan festem.

De annak, akinek foltosabb az arca, lila karikás a szeme, stb nagyon sokat segít az összképen, ha szépen alapoz.

Szerintem mindenkinek a saját dolga, hogy mennyire sminkel, lehet, hogy èn butaságnak tartom tiszta bőrre alapozni, de más meg lehet azt tartja annak, ahogy én festem a szememet.

Én azt mondom, ha nincs rá szükséged a hétköznapokra, ne alapozz, hosszú távon valószínűleg jobb így az arcbőrödnek.

2018. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%

Azzal foglalkozz,miert nincs hibatlan,egyszinu es ragyogo borod. Az alapozo utan is latszik a ragya. Sot megjobban kihozza.

Igen,meglatszik a napi sport meg egeszseges etkezes.

N

2018. nov. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Igen,meglatszik a napi sport meg egeszseges etkezes."


Igen, ezért van a sportoló tesómnak lassan 30 évesen is aknéja, mert elég vizecskét iszik meg répát eszik.

2018. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat!

Elég provokatívan hangzik tényleg a kérdésem, ahogy kiírtam, de nem akartam megbántani senkit. Vannak, akik tényleg művészien bánnak a sminkkel, mint egy festő, és elismerésem ezért.

Csak azért nem vagyok alapozó-fan, mert 1. még a jobb minőségű termékek is rongálják a bőrt 2. ha valakinek csúnya a bőre, bizonyos esetekben az alapozó csak kiemeli a hibákat (nyilván nem mindent) 3. sokszor a lealapozott bőr iszonyat művinek néz ki, mintha folyékony agyagot kent volna magára vki 4. szerintem elég rossz, ha egy arcon nem az arcot látom, hanem a sminket.


9-esnek: természetesen nem kell térdreborulni előttem, amúgy tényleg nem vagyok vmi ügyes sminkes, de a pénzemet meg inkább értelmes dolgokra költöm.


Utolsó válaszadónak: az aknénak lehet ezer oka, hormonális gond, allergia, felszívódási zavar, lelki problémák. Attól, hogy sok vizet iszik meg répát eszik, még nem fog megszűnni a gond.

Csak azt akartam ezzel kiemelni, hogy a "bőrprobléma" valójában szinte soha nem a "bőr problémája", hanem valamilyen belgyógyászati rendellenesség tünete, tükröződése.

2018. nov. 10. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!