Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek mennyire "elvárás"...

Szerintetek mennyire "elvárás" az alapozó használata nőknél manapság?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és még sosem használtam alapozót. Nincs ugyan hibátlan porcelán bőröm, de ihgazából gond sincs vele (szerintem ez inkább étkezésen, életmódon múlik).


Bárhol, neten, jutubon, instán nézem a lányokat, nálam akár 10 évvel fiatalabbaknál is, már egy "hétköznapi, természetes" smink is úgy néz ki, hogy 8 kiló ezt-azt magukra kennek a lányok. Még akkor is, ha csak suliba mennek, és amúgy is elég szép a bőrük (sőt van, hogy az alapozó stb felvitele után csúnyábbak lesznek, mint natúrban).


Én is mindig sminkelek, de nálam ez kb. 10 perces procedúra. Az, hogy az egész fejemet bevakoljam minden nap, nekem kissé furcsa gondolat.


2018. nov. 8. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
35 vagyok és sosem érdekelt mit csinál a nagy átlag. Valamennyi alapozót használok mert karikás a szemem alatt és az csúnya, meg azon jobban fent marad a szemhéjpúder. De sosem nézek ki úgy mint egy paradicsommadár, szerintem az idétlen és kicsit alpári. Egy visszafogott, igényes smink szerintem bizonyos kor felett nem árt. Az ilyen hibbant tizenéveseket meg ne vedd alapul. Unokahúgom egy tök szép, természetes, normális kiscsaj volt 12 éves koráig, most úgy fest mint aki nem is iskolába megy reggelente hanem a sarokra, és még csak 15 éves.
2018. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ha youtuber lennék vagy instasztár, akkor én is több sminket raknék magamra, alapozót meg 1 kiló kontúrt meg mindent, de ez azért van, mert képen és videón sokkal jobban mutat. De ha ezek az emberek azzal a sminkkel kimennek utcára, akkor igenis látszik, hogy az arcuk szó szerint le van maszkolva, és nem is kelt szép, igényes hatást. De a videókon a fények meg a kamera miatt így sokkal szebbnek és simábbnak tűnik a bőre. Élőben meg ugyanúgy látod a ragyákat az alapozó alatt.


De amúgy én sem használok alapozót már egy 5-6 éve. Csak a piros pöttyökre korrektort, meg egy kis púdert, hogy ne legyen fényes az arcom. Persze gimiben még alapoztam, de rájöttem, hogy egyáltalán nem néz ki szépen, szóval átszoktam erre a módszerre.

Szerintem amúgy nem elvárás az alapozó használat. A legtöbb nő akivel találkozok nincs annyira kikenve mint az instagramon a lányok..


22N

2018. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárás. Ha nem csinálsz teljes sminket és szép a bőröd szerintem is tök felesleges. Nekem sincs problémás bőröm, a hétköznapi sminkem korrektorból spirálból és ajakápolóból áll, ehhez hülyén is nézne ki ha le lennék alapozva. A vakoltfejű insta lányokhoz meg ne hasonlítsd magad, az olyan smink élőben undorítóan néz ki közelről.
2018. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Én egy kicsit gúnyosnak érzem ezt a kikenés, bevakolás szavakat. Szerintem egy nőt szebbé, üdébbé, frissebbé varázsol egy jó alapozó, egy kevés arcpír. Nyilván nem otthon takarításhoz, vagy boltba kiszaladáshoz, de már egy munkahelyre igenis igényesebb kinézetet varázsol egy alap smink. Egy szépen sminkelt nő sokkal igényesebb, tisztább benyomást is kelt. 30-on túl a bőr azért már nem olyan üde, előjönnek a foltok is, fáradtabbnak, fakóbbnak tűnik, egy smink csodákat tesz. Sok nő ezt szerintem kényelemből nem csinálja meg, pedig nem több 10 percnél.

Ha lehetünk szebbek, vonzóbbak, miért ne?

2018. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Igen, azt értem/megértem, hogy kamera elé másféle, esetleg több smink kell, mint az utcára, természetes fényre, mert egyszerűen máshogy hat optikailag. Viszont az általam említett nők/lányok számára ez a "mindennapos smink rutin", tehát elvileg ha lemennek a sarki abc-be, akkor is több kozmetikum van rajtuk, mint amennyit én a saját esküvőmre magamra kennék. Emiatt gondolkoztam el rajta, hogy vajon én ápolatlannak számítok-e, hogy nem fordítok magamra ennyi pénzt és időt.


És ha egy kicsit kilépek a saját kis világomból, akkor még aggályosabbnak tartom ezt a sminkfüggőséget, egyrészt mert egészségtelen, hosszabb távon biztosan káros a bőrre, másrészt környezetvédelmi vetülete is van a dolognak (rengeteg műanyaghulladék, nem etikus termelés a nagy brandek részéről, állatkísérletek stb).

2018. nov. 8. 12:29
 6/14 A kérdező kommentje:

4.-es válaszadónak, igen persze, de amiről te beszélsz, az egy minimál smink. Annyit még én is használok, ha szükségét érzem. Pici pirosító, esetleg korrektor, és persze szemsmink. Ez kb. 10 perc.


Amiről én beszélek, az tényleg "vakolás". Nem tudok rá jobb szót. És tényleg csak a filterezett instagram fotókon mutat szépen, természetes fényben már furcsa, sőt ronda.

2018. nov. 8. 12:32
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Helló kedves kérdező!

Sminkesként dolgozok többek között. Mindennap sminkelem magam kivéve vasárnap. Mert minden bőrnek szüksége van pihenő napra. Millió sminket készítettem már, naturtól az extrémig. Mindennap alapozom a bőröm, ami egyébként szép és nincsenek bőr hibáim, de ha már smink akkor úgy mutat jól, ha szép az alap. Szerintem nem az alapozózással van a probléma, hanem ha például valaki nem megfelelő színt vagy texturát választ. Egy jó alapozot szépen el lehet dolgozni és nincs maszk hatás. A vendégeim mindig elégedettek a munkámmal, szerintem fő hogy előnyös és ízléses legyen a smink. És, hogy jól álljon a viselőjének! :)

2018. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen, hogy elvárás, mindenki annyit sminkel amennyit akar vagy amennyi szükséges neki ahhoz, hogy jól érezze magát. Ez a hat réteg cucc az arcra szerintem is felesleges, de sokan úgy határozzák meg az erős smink fogalmát hogy ami erős színű. Pl. rám mondták már hogy erősen sminkelek mert sötét a rúzsom de az arcomon 1 kis bb krém van csak. Ellenben egy sima gimis csaj natúrnak kinéző sminkje állhat jóval több rétegből. Én egyrészt lusta vagyok hozzá, másrészt ha nincs gond a bőrömmel, akkor feleslegesnek tartom hogy plusz rétegeket tegyek fel. Kb. 10 perc alatt intézem reggelente.
2018. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
most boruljunk térdre előtted mert nincs pénzed/energiád alapozózni?
2018. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárás. Mondom úgy, hogy mindennap alapozok. Igaz, nem "vakolok", nem kontúrozok meg highlighter-ezek, csak egy nagyon gyenge fedésű alapozóból dolgozok el pár cseppet az arcomon.


De mindenkinek más tetszik. Nem igazán izgat. Néha szoktam csak elgondolkozni dolgokon, pl. pont ma láttam egy nőt a sorban előttem, és ki volt húzva a szeme, és mivel más smink nem volt rajta, nagyon leugrott az egész az arcáról. Ha felrakott volna egy erős sminket vagy egy natúr sminket vagy akár semmi sminket, az sem lett volna olyan feltűnő, mint az ilyen kiegyenlítetlen, sápadt arcon egy erős fekete ceruza. De ha neki tetszik, ez van.

2018. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!