Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Azok a fiatal nők, akik...

Azok a fiatal nők, akik kiszőkítík nagyon világos szőkére a hajukat nagy részt tényleg csak azért csinálják, hogy jobban kitűnjenek a tömegből?

Figyelt kérdés

Van pár 20 körüli lány ismerősöm, akitől hallottam, hogy azért szőkítette ki a haját, mert így még könnyebben észreveszik az emberek és megbámulják őt, és szeret feltűnő lenni.

Mit gondoltok erről? Lehet benne valami?


2018. jún. 24. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Való igaz, a szőke hajat hamarabb észre lehet venni. Saját példámból indulok ki. Természetes barnásfekete hajam van, amely egyáltalán nem áll jól. Öregít, ráadásul ha lebarnulok a napon,echte úgy nézek ki, mint egy cigánylány. 19 évesen befestettem a hajam platinaszőkére, hozzávilágágosítattam a szemöldököm, éd kinyílt a világ. Megnőtt az önbizalmam, sokkal magabizosabb lettem, és igen, többen észrevettek, de ez már csak a hozadéka volt. Szerintem nem mindenki a feltűnősködés miatt csinálja, van akinek az áll jól.
2018. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van benne igazság, de az, hogy valaki különlegesebb, ritkább színű hajat festet magának, az nem feltêtlenül a “kitűnés” miatt teszi.


Induljunk ki az én példámból: A hófehér bőrömhöz és a sötétzöld szememhez egy nagyon furcsa “seszínű” haj párosult.

Sötétbarna volt, de nem az a dögös latinás telt szín, hanem annál sokkal hamvasabb. Leginkább egérszürkének definiálnám.

Hiába ért a derekamig a hajam, és hiába mondta mindig az anyám, hogy nekem “ez a védjegyem”, de azt êreztem, hogy semmi közöm ahhoz a dologhoz, amit a fejem tetején hordok.

Az anyámon kívűl senki nem dicsérte meg. Unalmas szürke kisegérnek éreztem magam a többi osztálytársam között.

De amikor három évvel ezelőtt szőkére festettem a hajam, minden megváltozott. Hirtelen sokkal jobban kezdtem érezni magam. Nem csak külsőleg, de belsőleg is nagyon jót tett ez a stílusváltás.

Aktívabb, és magabiztosabb lettem.


Egyesek szerint nagyon jól hangzik az, hogy megszületik az ember, soha életében nem csinál semmit a hajával, nem sminkeli magát, és ez lenne az elvárt.

De én inkább azt az elvet vallom, hogy a belsőnknek előbb utóbb ki kell hatni a külsőnkre is. Mert ezt hívják önkifejezésnek.

Én belül, a saját kis világomban mindig is szőke voltam. (Na jó, persze nem minden értelemben 😆). Már 8 évesen is szőke hajjal, extravagáns öltözékben rajzoltam magamat egy jövőbeli családi képen, és hát... végül tényleg beteljesedett. 😄


Aki csak divathóbortból festi be a haját, vagy azért, mert azt gondolja, hogy így könnyebben fog magának egy pasit, az nem elég erős indok.

De akinek van hasonló sztorija, mint nekem, azt tudja, miről beszélek, és bátran tegye meg ezt a váltást, ha így jobban érezné magát. 😊

2018. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért kezdtem el szőkíteni, mert ez állt a legjobban. Minden színű volt, és szőkével érzem "otthon" magam.


Volt pink meg kék is, azt is magam miatt csináltam, mert itthon ültem és csak terápiára jártam el a depresszióm miatt. Nagyon tetszett a lila is, de az nem, hogy megbámultak egy szín miatt.

2018. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem világos barna/sötét szőke hajam van eredetileg és beige szőkére festem, mert ez áll jobban.


Valami ilyesmi az eredeti hajszínem: [link]


A mostani színem: [link]


Most meg a hajam végét világosítottm ki még jobban, mert rózsaszín ombrém van, csak nagyon gyorsan kikopik belőle a festék és a fodrász azt mondta, hogy minnél világosabb a hajam, annál tovább marad benne a rózsaszín szín.


Nem azért festem a hajam világosra/rózsaszínre, hogy kitünjek a tömegből, hanem ez tetszik. :)

2018. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!