Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek ez három hónap...

Szerintetek ez három hónap alatt elmúlik?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos és év eleje óta küzdök gyulladt pattanásokkal. Ezelőtt is voltak de nem igazán jelentősek és folt nélkül elmúltak. De ebben az évben nagyon sokat szenvedtem tőlük, az önértékelésem konkrétan nulla alá csúszott. Hirtelen nagyon sok gyulladt jelent meg az arcomon és először nem is tudtam mit csináljak,aztán utána olvastam a témának és szépen lassan beszereztem pár terméket amik segítettek(segítenek) a gyerekorvosnál kaptam vényre kapható krémet is, úgy hogy mostanra sikerült lecsökkentenem a számukat egy-kettőre. De tényleg tönkretette ez az egész évemet(és még most is tönkre teszi) folyton ezen kattogtam, és borzalmasan éreztem/érzem magam emiatt. Főleg azért mert megmaradtak ilyen hiperpigmentáció szerű foltok. Pirosasak, és sok van és nem túl szépek. Néhány egy kicsit közelről nézve olyan mint egy picike bemélyedés,mert a közepe kicsit pirosabb is. De tapintásra sima az egész. Egyébként így év közbe voltak területek ahol egy idő után teljesen elmúltak a gyulladt pattanások és ott már egyátalán nem jönnek ki újak de a foltok azóta is ott vannak bár azért sokat halványodtak,"zsugorodtak". Ha ki jön is pattanásom az már(részben a krémeknek is köszönhetően) nem olyan gyulladt és kellemetlen mint előtte. De visszatérve a főproblémára: nagyon szeretnék megszabadulni a foltoktól! Undorodom magamtól, és mivel jövőre gimibe megyek szeretném ha elfogadható lenne az arcom és nem kéne egész nap arra gondolnom milyen ronda vagyok, tehát szeretném magam jól érezni a bőrömben. Egyszer már volt egy gyulladt pattanásom régebben amit szét nyomkodtam(természetesen most már nem csinálom) és ott akkor maradt egy kráter, de mostanra már rég elmúlt anélkül hogy bármit is kezdtem volna vele szóval biztos vagyok benne hogy ezek is elfognak csak nekem nagyon nem mindegy mikor. Szerintetek ha használok megfelelő folthalványító termékeket egy nyár alatt sikerülhet megszabadulnom tőlük?

Kérlek segítsetek, és köszönöm előre is a válaszokat!

14/l



2018. ápr. 21. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, először is ne legyél szigorú magaddal.

Biztos lesznek ott is ilyen problémával lányok és fiúk, és senki sem fog emiatt elutasítani.


Van egy videós Avianarahl, nézz utána lehet nála választ kapsz.


Addig is hámosítót ajánlok, de azzal is csak óvatosan.


♥♥

2018. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%
azt ajánlom, hogy figyelj oda nagyon a fényvédelemre, mert a piros foltokon sokat ronthat a napsugárzás. szerezz be egy jó arcra való fényvédőt, én a patikában kaphatókat nem ajánlom az összetevőik miatt, már én is áttérek a biora, de kb minden márkának van külön mattító zsíros bőrre való napvédője. alkalmazd bőségesen, plusz kalap, napsugárzás kerülése. a te esetedben a hormonok miatt vannak pattik, teljesen normális, el fog múlni idővel. egy jó kozmetikus rengeteget tud segíteni, mondjuk nyáron annyira nem szoktak ilyen kezeléseket csinálni, de ha pár napig elkerülöd a napot akkor megoldható. gyógykozmetikust keress. esetleg az is segíthet, ha a tejtermékeket, cukrot minimálisra csökkented. amúgy olcvass utána a témának, rengeteg hasznos dolog van a neten. de megnyugtatlak, hogy el fog múlni, jobb lesz, ez hormonális, és teljesen normális, a tinik 90 szazaleka ugyanígy van :)
2018. ápr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!