Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások arcon és háton is....

Pattanások arcon és háton is. Hol kapok szakszerű diagnózist és kezelést?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, a kozmetikustól idegenkedő fajta, nagyon nincs kedvem havi tisztitókezelésre vagy hasonlóra járni :)

Az ilyen házi praktikákra sincs időm próbálgatni mi válik be, mi nem...

Bőrgyógyászt tudnátok ajánlani?


2010. jún. 1. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Most ezért kapok biztos,de nem a bőrgyógyász feladata a pattanás kezelése!Ez nem betegség!!!Egy kozmetikus évekig tanul,utánna egy rakás továbbképzést varrnak a nyakába,szerinted nincs ennyi tapasztalata,tudása?A bőrgyógyászhoz nálunk az égési sérülések,a bőrrákos betegek! és a vírusok,baktériumok által kiváltott betegségekkel.Szerintem megoldja ezt egy kozmetikus is és nem kerül annyiba,mint egy orvos.
2010. jún. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem nincsen igazad... én is nagyon sok alkalommal jártam kozmetikushoz, tisztitásra... ha nem mentem 2 hónapig, akkor az orrom úgy nézett ki, h jaj... elmentem a kozmetikushoz, nem kellett 1 hét és már éreztem a miteszereket az orromban. elmentem bőrgyógyászhoz, mondtam, h ez a gondom, adott rá egy folyadékot, azóta tiszta sima az orrom, nincsenek miteszerek, se pattanások... és sokkal olcsóbban megúsztam, mintha kozmetikushoz mentem volna... úgyhogy én csak ajánlani tudom a bőrgyógyászt.:)
2010. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs igazam?Lehet!Van egy történetem amit nem felejtek el még élek!Épp ültem a bőrgyógyászton egy szemölcsel,mikor bevillant egy hölgyemény,hogy pattanásos és este randija lesz!Aki épp bement volna férfi a lábát savval leöntötte és ment vissza.A csaj elkezdett tombolni a folyosón,mikor az orvos kijött,mikor megtudta,hogy mi a baja,a férfi lábán felhúzta a nadrágot,hogy lássa!Ezután közölte vele,hogy a kozmetikust nem ismeri,mert ez nem hozzájuk tartozik!A csaj mikor meglátta elvörösödött és elszégyellte magát,mondjuk éghetett is rendesen!Túl sok a bőrbetegségesek száma!A legjobb barátnőm kozmetikus,végig néztem,hogy minden hónapban megy továbbképzésekre.Mellesleg amilyen gépekkel ő dolgozik nem adnák a kezébe,ha nem lenne tudása!Én személy szerint ilyennek nem orvoshoz mennék,mert nem beteg vagyok!Ez csak egy vélemény!
2010. jún. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszönöm, hogy megosztottad a véleményed, alapvetően egyet is értek azzal, hogy a szépségért a kozmetikushoz, egészségért a bőrgyogyászhoz érdemes menni. Az, hogy a pattanás betegség-e, elég szubjektív. 23 éves vagyok, szal már talán kiléptem az "ebben a korban ez természetes" kategóriából, és mivel a pattanások (legalábbis a gyulladtak) baktériumok okozta fertőzés jellegű jelenségek, nem tartom "nem betegségnek". Az a szőrtűsző igenis beteg....


A második válaszoló hozzájárulásának is örülök, mivel pont ezt gondoltam a dologról amit Te meg is tapasztaltál. Ha én kozmetikus lennék, akkor nem szép és egészséges ügyfeleket akarnék, hanem rendszeres elégedett, DE visszajáró kuncsaftokat... Tudom nem mindenki ilyen hozzállással dolgozik, de egy orvosban akkor is jobban bízok mint egy "sok tanfolyamot végzett" emberben....


Jól van keresek is egy bőrgyógyászt...

2010. jún. 4. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!