Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Repedezett saroknak mi az oka...

Repedezett saroknak mi az oka és mivel lehet hatékonyan kezelni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 1. 19:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bőrkeményedés nincs a lábamon és a talpam, lábfejem többi részén nagyon puha, selymes a bőr. Akkor a saroknál mi a gond?
2017. aug. 1. 19:47
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem a baleás körömvirágos melkfett krém vált be. Fürdés után éjszakára vastagon kend be és húzz a lábadra zoknit.
2017. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az előbb olvastam, hogy a túl forró víz is okozhatja, márpedig én úgy szoktam fürödni...


[link]


Akkor erről ideje leszoknom.


Egyéb javaslatokat is várok még!

2017. aug. 1. 21:43
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezeket is találtam:


"A láb szinte folyamatosan verejtékezik, ami azt eredményezi, hogy a bőr ezen a területen elveszíti nedvesség tartalmának jelentős részét, kiszárad. A láb esik legtávolabb a szívtől, így a napi folyadék bevitelből ide jut a legkevesebb. Mivel belülről a szervezett nem képes elegendő folyadékot eljuttatni, ezért a hiányzó mennyiséget kívülről kell pótolni, hidratáló lábápoló krémmel. FONTOS! A láb bőre száraz, vízre van szüksége nem zsírra! Zsíros, olajos készítmény nem oldja meg a száraz repedezett sarok problémát! Napi rendszerességgel használt hidratáló lábápoló krémekkel a sarokrepedések teljesen megszüntethetők, a repedések kialakulása elkerülhető."


Forrás: [link]


"A száraz bőr sérülékeny, a száraz bőrt hidratálni kell, hogy puha legyen. Zsíros krémet, olajat használni szigorúan tilos! A sérülékenység miatt a baktériumok és a gombák elszaporodása gyakori bőr tünet. A puha bőr nem reped ki, nem sebesedik ki."


Forrás: [link]


Több helyen olvastam, hogy hidratálni kell, nem olajozni, zsírozni, máshol pedig az olajakat, zsírokat ajánlják.


Akkor mi az igazság?


Írjatok még személyes tapasztalatokat!

2017. aug. 2. 07:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Én aloe verás krémet használtam rá, 1 hét alatt nyom nélkül helyre tette. (Igaz nem volt annyira rossz állapotban) Bár elvileg kézkrém lenne, de arcra meg mindenhova használom mert annyira jól hidratál. Plusz 2 naponta fürdés után habköveztem. Állítólag az is fontos, hogy minimum szellőző cipőt, de inkább szandált vagy papucsot vegyél fel, hogy minél kevésbé izzadjon a lábad.
2017. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az ötletet! (Az enyém sincs szerencsére rossz állapotban. Szandált hordok, de pont erről hallottam azt, hogy oka lehet annak, ha reped a bőr, azért, mert a finom por rászáll és kiszárítja. Azt, hogy tényleg így van-e, nem tudom. Mindenesetre az biztos, hogy nekem csak szandálos időszakban jött elő.) Jobban oda kell figyelnem a hidratálásra.
2017. aug. 2. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
észrevettétek, hogy hirtelen egyre több a "sarokkal" kapcsolatos kérdés? (LF?)
2017. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem.
2017. aug. 2. 20:00
 9/12 A kérdező kommentje:
De amúgy ilyen kérdést itt miért teszel fel? Miért nem írod ki a gyékán, ha erre vagy kíváncsi? Nem kedvelem, ha szétoffolják a kérdéseimet.
2017. aug. 2. 20:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy régebbi cipőbe engedsz vizet és úgy sétálsz benne egy ideig, akkor felpuhul a bőrkeményedés, utána lereszeled és pl: balerina cipőt hordasz, krémezed a lábad és púderozod a cipőt, nem reped ki a sarkad.


A nyitott szandálok nem védik a lábat az utcai kosztól, egyéb káros hatásoktól.


Otthon a lakásban aztán már lehet mezítláb sétálni.

2017. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!