Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszu a hajam de megvan...

Hosszu a hajam de megvan torve es egy ideje vekonyodik mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 05:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ollót neki. Meggyógyulni nem tud semmitől
2017. márc. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vágás.
2017. márc. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem a nagyon elvékonyodott, agyontöredezett részt mindenképp érdemes levágatni addig, hogy viszonylag tömöttebb legyen a haj a végeknél is.

Hallottam a split ender vagy mac split hajvágásról, ami jelentősebb hajhossz rövidülés nélkül vágja le a töredezett hajvégeket. Vágás után meg lehetne próbálni az említett készülékkel is a hajvágást, hogy a még tűrhető részt szebbé tedd. (Épp most írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban, hogy tud-e valaki Bp-en fodrászt, aki ezt a készüléket használja.)

Szerintem használj hajmosás előtti olajos hajpakolást, csodát tesz a hajjal.

A száraz hajadba és a fejbőrbe is (a hajhagymák táplálása miatt) masszírozz erre való olajkeveréket, de ha nincs ilyened, használj kókusz vagy olívaolajat, esetleg keverhetsz hozzá ricinusolajat is. Min. 1 órát dunsztban hagyd fent, de akár benne is alhatsz (párnára törölközőt teríts). Rendszeresen használd, lehetőleg minden hajmosás előtt (kivéve ha nagyon gyakran mosol hajat). Natúr sampon szépen kiszedi az olajat, nem nehezíti el a hajat, s ápolt és fényesebb lesz tőle a hajkoronád, a végek sem fognak annyira töredezni. Ha ez túl macerásnak tűnik(nem az!) akkor mosás után tegyél bele ápoló pakolást, lehetőleg minél természetesebb összetételűt. És táplálkozz egészségesen; ha vitamin, ásványi anyag, fehérje, vas stb hiányod van, az a hajadon is megmutatkozik, valamint igyál sokat.

2017. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj fodrászhoz és próbald ki a keratinos kezelést plusz olaplexet is. :) Ha ezektől sem javul sajnos vágni kell.
2017. márc. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!