Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Striák ellen krémet, de milyet?

Striák ellen krémet, de milyet?

Figyelt kérdés
tudom nem lehet eltüntetni csak halványítani szeretném, nektek van oylan krém ami bevált?
2010. ápr. 22. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
babaolaj vizes bőrre kenve. nagyon sokat halványít.
2010. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a contractubex hegesedés elleni krém segít valamennyit. Vagy használj bőrfehérítő krémet, akkor kevésbbé lesznek láthatóak.

Amúgy, hogy kicsit bíztassalak: nekem tinikoromban a mellemen volt 1-2, mert nagyon gyorsan nőtt és mára már annyira nem látszik, hogy csak én tudom hol volt, más nem látja. Igaz, azóta eltelt 10 év és én testápolón kívül semmit nem használtam rá...

2010. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sajnos szteroidos kezelés miatt mindenhol van :( ami a legjobban zavar az a karomon:( a felkaromon van és nemsokűra jó idő és cask polóban meg rövid újjúban látszik és nagyon nagyon csúny mert még lilák és sok van :(
2010. ápr. 22. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A dm-es babylove állitólag jó striák ellen.
2010. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

stria, avagy a bőr megnyúlása. Végleg elmulasztani szinte lehetetlen, csökkenteni viszont lehet a vizuális hatást. Nem kell mást tenni, mint rugalmasítani a bőrt.



A striát szokták terhességi csíknak is nevezni, azonban az elnevezés félrevezető, hiszen a csíkok már tinédzser korban jelentkezhetnek a hirtelen növekedés, hízás vagy a hormonok szeszélyes játéka következtében. Persze a hajlam is közrejátszhat. Ezek a csíkok általában viszonylag vékonyak, felnőttkorra hamar kihalványodnak, általában a combon és a fenéken jelentkeznek.


Szintén akaratlanul alakulhatnak ki a terhesség idején, ám azonban ezek már alattomosabbak, mint a fiatalkoriak: vastagabbak, lilák, akár egy centi szélesek is lehetnek. A még könnyen eltűntethető csíkok frissek, onnan lehet felismerni őket, hogy pirosak vagy rózsaszínek.


A hirtelen és erős fogyókúrák sem tesznek jót, hiszen utánuk általában gyors hízás jön létre, amit nem bír ki bőrünk.


Mit tegyünk hát? Mindenekelőtt legfontosabb a testtömegkontroll! Tartózkodjunk a hirtelen hízástól, a túl erős izomfejlődéstől! Amikor elkerülhetetlen testtömegünk növekedése, mindenképp használjunk striaképződést megelőző krémeket és olajokat.


Sajnos a már megjelent csíkok ellen nincs semmilyen gyógymód, azonban léteznek módszerek, amivel talán halványítani lehet őket.


A tiszta természetes növényi olajok közül kiváló hatású a kökényvirág olaja, melyet naponta javasolt bedörzsölni. Léteznek speciális szépészeti beavatkozások is, bár nem vagyok meggyőződve eredményességükről (nem próbáltam egyiket sem), nem is beszélve borsos árukról. Mindenesetre ezek a következők: vákuum, testcsiszolás, villanó fény eljárás, lézeres eljárás, mezoterápia.

2010. ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!