Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet Henna+Indigóval feketére...

Lehet Henna+Indigóval feketére festett hajat szőkíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval a kérdést kibővítve:

1-2 éven keresztül festettem a hajamat feketére úgy hogy 2-3 óra henna, 1-2 óra indigó volt a fejemen. Az alap hajszínem ilyen semmilyen, szürkés szőke volt.


Szeretnék az alap hajszínemnél 1-2 árnyalattal világosabbat kapni. Szőkítőpor+hidrogénnel+hajfestékkel sikerülne? kb. 4-5 hónapja növesztem lefele, 6 centis a lenövés.(elég csúnya, olyan messziről mintha kopaszodnék :P)


Ezt a hennát + zacskós indigót használtam [link]


Sok helyen olvastam hogy csak letörne a hajam. Volt már régen festve szőkére, szóval valószínű hogy nem vagyok allergiás a kémiai festékre. Szóval? Vélemény?

Ja, igen próbáltam C-vitaminos pakolást rengetegszer, de nem igen használt, max. annyit hogy feketéből sötét barna lett a hajam.



2016. júl. 22. 23:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen, a világosszőke alól kiütne a sárga. Sötétebbre - mondjuk 6-osra már be lehetne festeni, de utána sem lehetne világosabbat csinálni belőle, csak ha már lenőtt a hennázott rész.

A henna valóban tartalmaz fémsókat, és ez az oxidációs hajfestékkel érintkezve olyan kémiai reakciót hozhat létre, ami során nagy a hőképződés és úgymond leéghet a haj. Az hogy többen nem jártak pórul még nem jelenti azt, hogy nálad nem lenne gebasz. Allergiás reakció sem alakul ki mindenkinél.

2016. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig te segítettél a legtöbbet :)
2016. szept. 7. 19:09
 13/13 anonim válasza:
A hajfestéket a citromsó/aszkorbinsav vilagosítaná.
2017. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!