Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Visszadúsulhat és visszanőhet...

Visszadúsulhat és visszanőhet még a hajam?

Figyelt kérdés
A hajfestéktől nagyon elkezdett hullani a hajam. A hajam negyede ha megvan és iszonyú ritka is már. Teljes depressziós vagyok emiatt. Már több mint fél éve nem festem. Szedek rá mindenféle hajerősítőt, hajszeszt használok. Bőrgyógyásznál is voltam. Mindenféle vizsgálaton. De a hajam nem akar helyre jönni. :( Tartok tőle,hogy az egész ki fog hullani. :( A baj az, hogy új "baba" hajszálak se nőnek. Volt már valaki hasonló helyzetben? Valaki tudna valami tanácsot adni? Nem akarok kopasz lenni. :(

2016. márc. 18. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha elhaltak a hajtüszők, akkor már nem nő új hajszál a helyébe.

Mit mondott a bőrgyógyász? Bár szerintem ő nem tud sokat a hajnövekedés folyamatairól, mivel a bőrrel foglalkozik.

Javaslom, hogy menj el egy hajgyógyászhoz, ő meg tudja állapítani pontosan a helyzetet.

2016. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Te joisten! :o

Ha elhaltak akkor szinte semmi esély arra, hogy valaha lesz még hajam. :(

2016. márc. 18. 16:30
 3/11 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyász azt mondta szedjem a vitaminokat hajerősitoket stb. Nm foglalkozik vele komolyabban.
2016. márc. 18. 16:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Na éppen ezért menj el hajgyógyászhoz. Nem akarlak megijeszteni azzal, hogy már nem fog nőni a hajad, épp ezért lenne jó egy szakember véleményét kikérned.
2016. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát megprobalom még a hajgyógyászt de nem sok reményt fuzok hozzá.
2016. márc. 18. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor vasat nézettél már biztosan, mert az alacsony vasszint miatt hullhat a haj. Endokrinológushoz is elmehetnél hormont nézetni, vagy fogászatra, mert egy gócos fog is okozhat hajhullást. Ha ezek rendeződnek szép lassan

vitaminok segitségével vissza fog nőni a haj. Kivéve ha már 7 év óta nem nő babahajad. Állitólag ennyi idő alatt sorvad el a hajtüsző végleg....

2016. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem akarok senkibe belekötni, de a hajgyógyász még annyira sem ért a hajhoz, mint egy bőrgyógyász, sőt. Az egyes "hajgyógyászati" termékeket árusító cégek szoktak 2 napos tanfolyamokat hirdetni, melynek elvégzésével "hajgyógyász" címet viselhetsz. Persze a termékek ettől még egyes esetekben használHATnak.

A bőrgyógyász az orvosin évekig tanulja a szervezet működését. Az más kérdés, hogy a hajról nem sokat tudunk, vagy nem foglalkozunk vele annyira... A hajgyógyász nem fogja tudni megmondani, mi a bajod, mert nincs hozzá megfelelő előképzettsége. Esetleg tippelni tud a "páciens" által elmondottak alapján, de a szervezet működését nem látja összefüggéseiben.

A haj bajait pedig belül kell keresni... Táplálkozási hiányosságok (pl.vas, cink, fehérje), hormonproblémák, gócok, rossz általános egészségügyi állapot, autoimmun betegségek...Egy jó belgyógyász/endokrinológust felkereshetnél :)

Sajnos én is érintett vagyok ebben, ha bármi kérdésed van a vizsgálatokkal kapcsolatban, nyugodtan írj privátot!

2016. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hajgyógyásznak pont, hogy a hajhoz ért a legjobban kedvesem.

Minden bizonnyal nem olyan hajgyógyászhoz kell elmennie, aki tegnap kapta meg az oklevelét róla, vagy tegnap végzett el egy tanfolyamot.

Bp-n vannak jó hajgyógyászok, akik meg tudják állapítani, hogy miért nem nő a haj. Tévedés ne essék, a hajgyógyászoknak is érteniük kell a bőr működéséhez és felépítéséhez, sőt valamennyire a szervezethez is, mivel a hajszál közvetlen összeköttetésben van a bőrrel.

(Még a fodrászoknak is van anatómia órájuk - fodrásznak tanultam)

2016. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. senki meg ne haragudjon, ha kissé odamondós voltam a hozzászólásomban. Még egyszer mondom, hogy nem kötekedni akarok. Én olyan hajgyógyásznál voltam, aki állítólag nagy tapasztalattal rendelkezik, sokféle tanfolyamot elvégzett stb. Nos azt meg nem tudta volna mondani, hogy gyulladás van a szervezetemben (mert az volt a fő oka a hajhullásomnak, most már tudom). A leleteimben volt eltérés, de hozzá nem tudott szólni érdemben. Az egy dolog, hogy valaki megtanulja a bőr felépítését és a haj kapcsolatát a bőrrel (abból nő ki, ha valami baj van hullani kezd stb). Esetleg a nyilvánvaló bőrbetegségek feltűnhetnek, de ha egy komplex belgyógyászati problémája van az illetőnek, arra nem fog rájönni :) Az én hajhullásomnak 2 oka volt, egyszer a vashiány rendezésekor csökkent, utána pedig a mandulaműtét után, mindkettőre orvos jött rá.
2016. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Góckutatáson vervetelen is voltam már. Sot vizeleten is. Tokeletesek az eredmenyek. 100% hogy a festektol hullik. Fel eve nm festem. Tonkre tette sztem a hajhagymákat meg minden :( Pedig osszvissz haromszor festettem be.
2016. márc. 22. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!