Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Járjak szoliba 15 évesen?

Járjak szoliba 15 évesen?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, és elég fehér a bőrszinem... főleg a lábam. :S

Pedig nagyon sokat vagyok nyáron a napon.

Sztem a szolival jobb eredményt érnék el.. (csak attól félek hogy elrákosodik a bőröm)

Szerintetek járjak szolizni?


2010. ápr. 1. 11:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

lehet mértéket tartani a szoliban. akik narancssárgák és ráncosak azoknak nagyon sokat kellett szolibajárniuk, kb minden 2. nap 20 percre.

neked nemkell annyit, már amúgyis látszani fog. elég ha hetente 5 percre mész.

2010. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi =)
2010. ápr. 1. 12:37
 13/19 anonim ***** válasza:

Hirtelen ezt a cikket találtam:

Ha a legmodernebben szeretnénk lebarnulni, bármilyen meglepő, egy szórópisztoly kell hozzá! A szoláriumok ideje leáldozóban?

Az UV-mentes barnulás egy spray-rendszer, ahol egy szórópisztollyal egyenletesen porlasztják a bőr felületére a barnító folyadékot. Az eredmény szép egészséges barna bőrszín, amely nem kellemetlen szagú, nem narancssárga, és nem fogja meg a hajat, a körmöket, a tenyeret. Különös előnye, hogy rendkívül egyenletes.

Az első kezelés után öt-hét napig tart a barnaság, de ez további kezelésekkel két hétre is kitolható! És az ára? Tulajdonképpen nem kerül többe, mint a rendszeres szoláriumozás.


Mi a teendő?


Kezelés előtt mindenképpen le kell radírozni a bőrt, hogy egyenletesebb bőrfelülete kapjunk. Ezt zuhanyzás közben test- és arcradírral könnyen megtehetjük. A radírozásnál különösen ügyeljünk a könyök, térd, boka és lábfej területére, itt általában szárazabb a bőr. A sminket mindenképpen távolítsuk el! Semmiképpen ne használjunk hidratáló testápolót, mert az csökkenti a végeredményt! Érdemes sötét bikinit, férfiaknak úszónadrágot viselni, de nyilván a legjobb hatás meztelenül érhető el.


Kezelés után meg kell várni, hogy a bőr a folyadékot teljesen beszívja és a felszíne megszáradjon. A következő 5 órában nem szabad fürödni, vagy izzasztó testmozgást végezni, mert a bőr leveti a barnító anyagot magáról. A kezelést követően az azonnali látható barnaság csak tovább fokozódik, mert a folyadék a bőrbe szívódva fejti ki aktív barnító hatását azáltal, hogy reakcióba lép a bőrben lévő aminosavakkal. Ha viszont a barnulás megtörtént, ajánlatos naponta kétszer hidratálni a bőrt, mert így tovább megtartja egészséges színét.


Meg ezt a linket:

[link]

2010. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igen, járj.
2010. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A szolárium bizonyítottan megnöveli a bőrrák kialakulásának esélyét.

Két hetente 2x5 max 10 perc amit szabad.

De a te korodban inkább egyáltalán ne szolizz.

A nap alapvetően elég erős már tavasszal is és bőven érnek káros sugarak minek megfejelni azt még szolival?

Egyébként Angliában 18 alattiak nem szolizhatnak. Nem véletlenül. Sem Svédországban és ez terjed, szerencsére.

Napozz napvédő krémmel.

2010. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ne szolizz! Pénzkidobás hidd el! Kit a jó büdös rohadt életet érdekel hogy fehérek a lábaid? Ne röhöktess má ki! ez legyen a legkevesebb!

Mikor 16 voltam én is ugyanezt csináltam egy időben. (hófehér holdsápadt bőröm van) szégyelltem, láttam a sok déli arab, india stb osztálytársnőmet és sárgultam az irigységtől. ementem szolizni otthagytam kb 10-15 ezret. max 2 árnyalattal lettem sötétebb max egy hónapig.

2010. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mértékkel szolizhatsz.:) Csak ne vidd túlzásba..
2010. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ma 12:41


igaza van!:D

anyukám barátnője is ezt a módszert alkalmazza, mert fél a ráktól..

szerintem te is ezt próbáld ki..

2010. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

én is fehér vagyok mint a hó , és nekem nem csak a lábam :S

+allergiás vagyok a napra *piros lesz a testem tőle,mármint a naptól:D* így nekem még többet kell lennem a napon h jól lebarnuljak de szerintem nem éri meg szoliba menni p,edig már nekem is át ment az agyamon :S

14/l

2010. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!