Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok ajánlani valami...

Tudnátok ajánlani valami bevált arckrémet?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem volt problémám, mindig tiszta volt az arcbőröm egyetlen pattanás sem volt rajta. Most viszont, hogy abbahagytam a fogamzásgátló szedését észrevettem, hogy kicsit zsíros lett a bőröm (a hajam is sokkal gyorsabban zsírosodik) és pici piros pattanások vannak az arcomon. Nem sok de nagyon idegesítőek.

Tudnátok ajánlani valami bevált, jófajta krémet, mert nem szeretném akármivel kenegetni az arcom.

A rendes válaszolóknak előre is köszönöm válaszaikat.


2016. jan. 16. 15:56
 1/5 gömbicica ***** válasza:

arckrém tekintetében nem lehet jó ajánlást adni. mindenkinek más válik be.

viszont nem biztos, hogy mindenáron valami kenegetésre van az arcodnak!

gondold át a táplálkozásodat esetleg.


szerintem nem érdemes márkáneveket várni.


kozmetikus biztosan tud tanácsot adni, keress olyat, aki természetes kozmetikumokkal kezel. pl. Ilcsi.


A korod tekintetében is más igényü lehet a Te bőröd, mint az olvasóké.


én személy szerint szeretem a kecsketejes rossmannos arckrémet. egyébként nem használok sem alapozo sem festék, sem semmi kacatot.


a fürdőszobában van natur szappan, ill. egy palmoliv zöld szappan ha illatosabb fürdésre vágyok :)

hajmosáshoz szódabikarbóna, öblitéshez almaecet.

ennyi a kozmetikumkészlet :)


tehát minél kevesebb kémiai dolgot használj. ha már kémia.

felejtsd el a dezodorokat, ha módodban áll, vegyél aluminium menteset.


egyébként egy-egy stresszesebb időszak is okozhat bőrhibát.

nem babát tervezel? azért hagytad abba a gyógyszer szedését? -ez is lehet stresszfaktor esetleg-

2016. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló helyzetben annyira eldurvult idővel a dolog, hogy elmentem bőrgyógyászhoz és valami speciális antibiotikummal tettek rendbe.


Ha rosszabbodik a helyzet, akkor ezt javaslom, amúgy meg türelmet, mert ilyenkor hormonálisan felborul a szervezet, tök normális, amiket írsz, nem a krémeken fog múlni.


Tisztítsd rendesen az arcod és próbálj meg nem minden nap hajat mosni.

2016. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit az előző ír, a szódabikarbóna, almaecet, azt én próbáltam vagy fél évig, az tény, hogy nem volt zsíros pár hét után, de az egész eljárás szétcseszte a hajam és vattaszerű borzalommá vált, pedig folyamatosan utánaolvastam és próbáltam módosítani a részleteken, hátha valahogy jobb lesz, de nem lett.


Ilyen drasztikus váltást szerintem ne most próbálj ki, akkor se, ha amúgy érdekel a dolog, az elején katasztrofálisan néz ki vele mindenki, én elviselni is alig tudtam a fejem, hát még neked most milyen lenne, hogy fokozottan zsírosodik a hajad... :\

2016. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

Egyébként nem, még nem tervezek babát csak 5 éven keresztül szedtem egyfolytában fogamzásgátlót és az orvosom tanácsolta, hogy kéne szünetet tartanom. Amit nem is bánok, mert sokkal jobban érzem magam így, csak ezek a bőrhibák bosszantóak és félek, hogy szétterjed az egész arcomon. Egyébként voltam bőrgyógyásznál is de nem igazán segített a krém amit kiírt.

Azt sem gondolom, hogy a táplálkozásommal lenne gond, mert eddig is ugyan így táplálkoztam és nem volt ilyen gondom.

2016. jan. 16. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:

ezt megpróbálhatod, és veszélytelen:


arcmosás után kovaföldet keverj össze egy kis vízzel, és tedd fel maszknak.


krémből nekem most az UW cosmetics árnika krém jó, ettől kevésbé zsíros a bőröm, de ajánlani én sem merem, fogalmam sincs, milyen a bőröd, amúgy se vagyok szakértő.

2016. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!