Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen termékeket ajánlotok...

Milyen termékeket ajánlotok száraz töredezett hajra növesztés céljából?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meg szeretném növeszteni a hajam, viszont száraz és töredezett a vége. Mire megyek fodrászhoz, mindig csúnya, és vágni kell belőle, így nem tud megnőni. Volt már hosszabb, akkor magamnak festettem és vágtam a végéből, a felső réteg töredezett maradt.

Tippeket kérek, kinek mi vált be. Köszönöm!



2016. jan. 3. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:

hajolajat meg valami jó balzsamot használj rá (meg néha hajpakolást)


írok pár terméket, ami nekem nagyon bevált, de nekem mondjuk azért nem ennyire száraz a vége se


L'Oreal Elseve Selymes Olaj (az ára elsőre kicsit húzósnak tűnhet, ezért is veszem glamour-napokon féláron, de nekem heti 2 használattal a derékig érő hajamnál is fél évig kitart)

balzsamból garniereseket szoktam használni


ha ennyire rossz nálad a helyzet, valami pakolás kelleni fog

olcsó és ehhez képest jó a kallos, de a Alverde Repair-Haarbutter Avocado-Sheabutter is csak 1000 Ft és ez még hatékonyabb

a Garnier Fructis Oil Repair 3 Hajerősítő Maszkot én még nem próbáltam, de nagyon sok jót hallottam róla, így valamikor biztos beszerzem, mert jó tapasztalatom van a márka hajápolóival (ez kicsivel 1000 Ft felett van, de biztos sokáig kitart)

2016. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktál reklámokat nézni? Mindig csak azt hallom hogy száraz és töredezett hajra. Nézd meg mi az, mert nekem fingom sincs és vedd meg.
2016. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Kissé hosszú leszek, de a kezelhetetlen hajamból sose hittem volna hogy ilyen csodás, fényes hajkorona lesz, ezért megírom nektek is a haj-történetem:)

Mivel sokáig festettem a hajam, minél drágább és minőségibb hajápolókat választottam; drága hővédőt vasaláshoz, márkás hajpakolás, tízezer ft-s sampon, kimosós balzsam, fújós hajápoló.. mindenre volt valamim. És szélmalomharc volt az egész, mindig töredezett annak ellenére hogy egy kisebb vagyont öltem bele. Mikor már aggasztóan töredezett (persze nem kíméltem; vasalás minden nap, hajfestés, stb.. de ennyi pénzért az ember minimális kompenzálást várna a jól bemarketingelt termékektől), úgy döntöttem utánaolvasok, megkérdezem a fodrászomat, kikérem hozzáértők véleményét, olvasgatok hajnövesztős blogokat. Ezután 180 fokos fordulatot vettem hajápolás téren.

A szuper balzsamok, hajápolók csilli-villi külsőt adnak a hajadnak, telepumpálják általában szilikonnal amitől szép lesz, dúsnak tűnik, de ez csak a látszat; belülről nem táplálja, csak ront a helyzeten, és még többet vesznek belőle, mert használat után egészségesnek TŰNIK a haj.

Elmentem a fodrászomhoz, levágattam teljesen a töredezett részeket, és azóta nem nyúltam a hajvasalómhoz (bár imádtam a vasalt hajam, lehet visszatérek rá egyszer, valamikor, mikor a kívánt hosszt bőven elértem.)

Abbahagytam a hajfestést; vörös voltam, havonta a teljes hosszt kellett festeni a maró kémiai festékkel.. fájó szívvel, de feladtam.

A samponomnak megnéztem az összetételét: habzóanyagok, rengeteg parfüm, szilikon és vegyszerek. Remek. Igaz időbe telt, de az összetevők alapján végül csecsemőknek szánt samponnál kötöttem ki: se parfüm, se szilikon.. semmi. Nincs károsító anyag, nem tudnak "álnéven" vegyszerrel telepumpálni a csecsemőknek szánt terméket. Előszőr éreztem azt, hogy a hajam tényleg tiszta, natúr illatú. Mivel nincs benne szilikon, nem kelt annyira dús hatást, de az egészséges haj sokkal szebb és meggyőzőbb.

A természetes hajápolásra esküszök. Macerás? Igen. Elsőre drága? Igen, annak tűnik (bár még mindig olcsóbb mint a haszontalan drogériás vackok.)

A ricinusolaj minimálisan hozzájárul a hajnövekedéshez, gyógyszertárban lehet kapni, kb 500 ft körül van. Ezt keverem össze bio, finomítatlan kókuszzsírral (1100 ft a müllerben a saját márkás bio termék, kitart kb 3 hónapig) és argánolajjal (5000 ft körül van, de elég pár csepp belőle, az olajok királya. csodálatos hatása van, komolyan!)

megmelegítem a kis "mixem", hajpakolásként felkenem, a fejbőrbe masszírozom, a hosszán pedig eloszlatom. zuhanysapkát teszek rá és néhány óráig a fejemen hagyom (van aki az egész éjszakát módszerre esküszik: én így nem tudnék aludni, zavarna, és nem tartom egészségesnek hogy egész éjjel olajos fejbőrrel aludjak. szerintem 2-3 óra alatt felszívja a tápanyagot, amit fel tud:) )

Ezt a hajpakolást kb hetente, kéthetente alkalmazom.

Emellett szedek vitamint; itt a krémmánia nevű oldal értékelései alapján keresgéltem, szerettem volna biztosra menni. Kész voltam költeni rá, hogy belülről, vitaminokkal is ápoljam a hajam, de legnagyobb meglepetésemre a DM saját márkás hajvitaminja kapta a legjobb értékelést és a kommentek is meggyőztek, tehát a DM-es verziót hoztam haza, elég nevetségesen alacsony áron (kb 500 ft).

Figyelek az étkezésre, hogy kiegyensúlyozottan megadjam a szervezetemnek amire szüksége van, hiszen azt is megsínylené a haj, illetve megfelelő folyadékbevitel.

Az eredmény engem motivál: centit ugyan nem tudok mondani sajnos, nem méricskéltem (amit utólag bánok) de feltűnően hosszabb a hajam hullámosan is, mint régen kivasalva (saccra bő 9-10 centit nőtt). Gyönyörű szép, fényes és egészséges, néha csak állok a tükör előtt, hogy olyan a hajam mint a szép néniknek a reklámokban. Imádom nézni, simogatni.. csodálom. Nem számítottam ekkora változásra az állagában, de hihetetlen büszke vagyok rá. Kb. 5 hónap alatt teljesen rendbejött a hajam, ilyen eredményről álmodni sem mertem volna. Eleinte nyűgnek éreztem a hajpakolást, cikinek a csecsemősampon-nézegetést, időpazarlásnak.. most már rutinból nyomom, zuhanysapkával a fejemen csinálom a házimunkát és csodálom a hajkoronám a kissé macerás kiöblítés után. :)

Ajánlom neked is rengeteg szeretettel, próbáld ki, 1-2 hónapig ezt a rutint, nem fogod megbánni! :)

2016. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
előző vagyok, még annyi, hogy anno 2-3 naponta mostam a hajam, amióta csak természetesen ápolom azóta elég egy héten egyszer, nem zsírosodik úgy. bár kissé lelapul kicsit, veszít a tartásából, ezért sokszor az ötödik napon megmosom már, de most az ötödik napon is különbül néz ki mint régen a másodikon. :)
2016. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Engem meggyőztél, ki fogom próbálni! :D de megtudnád mondani pontosan h a babáknak való samponokból melyiket vetted? :)
2016. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!