Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a bőröm már megszokta a...

Ha a bőröm már megszokta a teafaolajat és nem reagál rá, akkor ennyi? Nem tudok már semmit csinálni, hogy ismét "működjön"?

Figyelt kérdés
:(
2015. okt. 14. 05:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, egyelőre ennyi. A bőr (ahogy a haj is) hozzászokik a használt kencékhez egy idő után.

Hagyj ki 2-3 hónapot, amíg a bőröd "elfelejti".

2015. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egy összetevőhöz hozzászokik a bőröd. A spenótegészséges kaja, ha minden nap eszel, x év után nem mondja azt a szervezetet, hogy hallod, ez nekem elég, most nem kell már.

A bőröd sem ilyen, ha valami jó neki, akkor az mindig jó (hacsak nem változik a bőrtípusod, ami előfordulhat)


Elképzelhető, hogy egyszerűen már a teafaolaj se tud többet csinálni a bőröddel, nem egy darab összetevő fog szép arcot/bőrt adni, hanem egy profi bőrápolási rutin, ami jól össze van rakva, és ami sok pillérre épül.

Hiába használsz egy darab jó terméket, ha a többi termék, amit magadra kensz rossz.

Az is lehet, hogy túl sokat vársz el tőle.


Érdemes inkább valami benzoyl peroxid tartalmú kezelőre váltani (pl akneroxid v vmi hasonló), ugyanaz a fertőtlenítő hatása van, mint a teafa olajnak, csak jóval erősebb.

2015. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó: az akneroxidot is használtam már, aztán mikor a 2. tubussal vettem, nem volt olyan hatékony, mint az első. Kérdeztem a gyógyszertáros nénitől, azt felelte "valószínűleg hozzá szokott a bőröd"
2015. okt. 14. 18:12
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
A gyógyszertáros néni nem jól tudja. A bőr nem szokik hozzá ahhoz, ami jó neki.
2015. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!