Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rossz teafaolajat vettem?

Rossz teafaolajat vettem?

Figyelt kérdés

Elég problémás a bőröm, sok mitesszerem van, jópár pattanás (piros), és van pár göb is a bőröm alatt.

Próbálok mindent kipróbálni, hátha valami segít.

Most 1 hete használok teafaolajat. Én úgy olvastam, hogy sokan vízbe csepegtetik, majd vattával viszik fel az arcra. Na én gondoltam, majd felgyorsítom, így 1 hete minden reggel és este bekenem simán teafaolajjal az arcomat. Ujjamra cseppentem és úgy kenem el. Kb. 4-5 cseppet. Kb. 30 perc alatt fel is szívja.

Azt olvastam, hogy ha valaki így használja, akkor nagyon kiszárad a bőre. Hát, az enyém majdhogynem zsírosabb.

Ez normális?? Létezik olyan, hogy túl olajos a teafaolaj a bőrömnek? :D

Alapjában véve amúgy száraz-zsíros bőröm van, de most elmúlt a szárazság:D Nem fokozódott, pedig az lett volna a cél:D


2015. okt. 4. 13:48
 1/3 anonim válasza:
A teafa olajat nem szabad az egész arcra kenni, mert nagyon szárít.Az, hogy bezsirosodik, az azert van, mert igy vedekezik a borod a szarazsag ellen, igy megtobb pattid lesz.Csak a pattanasra kend, ha nagy a gyulladas, akkor ejszakara kenj ra mezet(ne az egesz arcodra).Ha nagyon problemas a borod, a borgyogyasz felirja neked a zyneritet, az tuti rendbeteszi az arcod, antibiotikum.Fontos a hidratalas, mert ezek a keszitmenyek szaritanak.Gyogyszertarban vedd, La roshe posay---effaclar H, v hidaena richie.Termalvizet tartalmaz, a lenyege, hogy hidratal, de nem okoz pattanasokat.
2015. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam, Zynerit, Differin, La Roche Posay, nagyon sok mindent már :(

Pont az lenne a cél, hogy száradjon, aztán arcradírral leradírozzam az elhalt bőrrészeket, és utána bekenni valamilyen speckó krémmel.

Ilyen bőr alatti kis dudorok vannak, és úgy tudom, arra az a legcélszerűbb, ha minél hamarabb "eltűnnek" róla a felső rétegek.

De a sima bőrradír nem használ..

Volt már rajta elég sokféle krém, de annyira "sokoldalú" az arcom, hogy ha az egyiken talán segítene is, a másik rosszabb lesz...:(

2015. okt. 5. 08:09
 3/3 anonim válasza:
Akkor probald ki:Akneroxid 50 , gyogyszertarban lehet venni, a pattanast okozo bakteriumot oli, ez is nagyon szarit, ez egy kemiai hamosíto, rendkivul jo a bornek.2000 ft, de tenyleg jo.Kremmanian olvashatsz rola velemenyeket.Ha ezt alkalmazod, rlindul a hamlas, menj rl kozmetikushoz rg arccsidzolasra(mikrodermabrazio), vegleg eltavolitj az elhalt hamsejteket! Kb 5000 ft.
2015. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!