Vörösből szőke?

Figyelt kérdés
Sziasztok kb egy féléve festettem be a szőkésbarna hajamat vörösre,Palette color színezővel. Nagyon szeretem a mostani színét a hajamnak,viszont elég vékony szálú és viszonylag gyorsan is nő,így sűrűn kell festeni. Arra gondoltam,hogy télen levágatom (most kb derékig ér) az államig. Nem akarom lenöveszteni,mert az elég undorító,hallottam hogy van C vitaminos kezelés,ami elvileg kiszedi a festéket. Utána fessem be az eredeti hajszínemnek megfelelő árnyalattal,vagy milyen lehetőségeim vannak,amivel nem károsodik annyira a hajam?

2015. aug. 17. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne fesd mert nem kapod vissza az eredeti hajszíned, a vöröset nem lehet elfedni. Vehetsz hajradírt esetleg, az segít.
2015. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én pont nemrég szőkítettem vissza a hajam intenzív vörösről... ki lehet szedni, viszont legalább kétszer kell szőkítőporral dolgozni, de ez sok mindentől függ. :)

Vékonyszálú hajam van, és nem mondanám, hogy károsodott a hajam a procedúrától, a lényeg, hogy max. 6%os oxival kell dolgozni

2015. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Javasolnám a hajad szakember általi helyreállítását! A legtöbb hajradír, color remover, illetve szőkítő-színtelenítő anyag professzionális felhasználásra készült. Lehet velük kísérletezni, illetve próbálkozni, de nagy a roncsolódás kockázata is.

Amit nem írtál: Milyen vörösre színezted be a hajadat? Ugyanis a Palette Color színező egy féltartós oxidációs hajfesték, ami annyit jelent, hogy végeredménytől függően minimális mértékben világosítják, kezelik a hajat és a mesterséges pigmentek nem csak a hajkéregbe, hanem a haj belsejében is jelen lesznek (ezért nem kopik ki teljesen soha).

Leírom, hogy mit tenne egy szakember:

a. Amennyiben a választott vörös árnyalatod sötétebb az eredeti hajszínednél, akkor jó esélyed van arra, hogy elegendő hajradír, vagy color remover alkalmazása, illetve a megmaradó vörös/narancssárga/sárga reflexárnyalatok komplementerrel (ellentétes szín – kioltó árnyalat) való kezelése. Így nem, illetve minimális mértékben roncsolódik a hajszerkezeted és megközelítőleg az eredeti hajszíneddel azonos eredményt érhettek el.


b. Amennyiben viszont világosabb, vagy színmélység azonos az eredeti árnyalatoddal, abban az esetben 2 lehetőséged van:

1. hajradír, vagy color remover alkalmazása (ha szerencséd van akkor egy arany-sárga árnyalatú 2-3 árnyalattal világosabb natúr színt kapsz) + az eredeti hajszínedhez legjobban hasonlító színnel való befestése + a megmaradó vörös/narancssárga/sárga reflexárnyalatok komplementerrel (ellentétes szín – kioltó árnyalat) való kezelése*. Ez kis mértékben igénybe veszi a hajadat a festés miatt. Természetesen ma már léteznek tartós színezők, melyek egyáltalán nem roncsolják, ellenben kezelik, regenerálják a hajszerkezetet, de ezek még nincsenek elterjedve a piacon.


2. Szőkítő-színtelenítő anyaggal + hajvédő adalékkal való kezelés (én a 3%-os aktivátort (oxit) javasolnám, mert ebben az esetben 2x meg lehet ismételni a kívánt eredmény eléréséhez) + az eredeti hajszínedhez legjobban hasonlító színnel való befestése + a megmaradó vörös/narancssárga/sárga reflexárnyalatok komplementerrel (ellentétes szín – kioltó árnyalat) való kezelése*. Ez a módszer minden esetben roncsolja a hajat kisebb-nagyobb mértékben, de megfelelő regeneráló, újraépítő szerekkel a hajszerkezet megközelítőleg tökéletesen helyreállítható.


*a jelölt művelet a festéssel egy időben történik, tehát a kívánt árnyalatú mixtúrához keveri hozzá a szakember a megfelelő komplementer árnyalatot.

2015. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát már nagyon bánom,hogy befestettem. Hajradírozással kaptam egy világos szőkés-vöröses színt,majd ezt befestettük középszőkére,végeredményként pedig vöröses barna lettem :(
2015. szept. 11. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!