Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak már az arcbőrömm...

Mit csináljak már az arcbőrömmel? Van még rá valami megoldás, hogy rendbehozzam a kinézetem, vagy törődjek bele, hogy a bőröm miatt örökre ronda maradok? (Lent)

Figyelt kérdés

Régen nagyon durván pattanásos voltam. Most már nincs tele az egész fejem pattanásokkal, de 2-3 pattanás mindig van rajtam. Viszont a régi pattanások miatt az egész homlokom tele van ocsmány sötét foltokkal, komolyan rengeteg van. Használok rá AHA hámlasztót, C vitaminos szérumot, de semmit sem ér. Az állam pár héttel ez előtt tele lett pattanással, pedig amúgy csak a homlokomon szoktak lenni, és elmúltak, de most az is tele van piros-barna foltokkal, ráadásul undorító fekete mitesszerek is vannak rajta. Az orrom is mitesszeres valamennyire, sőt még 1-2 fehér mitesszerem is van. Akneroxidot használok hónapok óta, de az csak a pattanásokra jó, és azokat csökkentette is, de 1-2 még mindig van. A mitesszerekkel semmit sem tudok kezdeni, BHA-t próbáltam, semmit sem ér. Az AHA-t kb 6 hete használom, C vitamint egy hete, de mint már mondtam, semmi változást nem látok a foltokon. Kozmetikushoz jártam régen, semmit sem ért. Bőrgyógyász a foltokra annyit mond, hogy majd elmúlnak, de én ezt nem hiszem el. Mégis mennyi idő alatt, és eddig miért nem halványodtak? A pattanásokra mondta az Akneroxidot, meg azt, hogy majd ősztől felír valami gyógyszert rá, de nem is ez a legnagyobb probléma a bőrömmel. A mitesszerekre semmit sem mond, csak hogy menjek kozmetikushoz, de azt abbahagytam, mert hiába jártam hónapokig, semmit sem használt, fájdalmas volt és drága, ráadásul 3 napig fel volt dagadva az arcom utána. Teljesen tanácstalan vagyok. Törődjek bele, hogy soha nem lesz normális külsőm, vagy van még valami megoldás, hogy helyrehozzam a bőröm?

14L



#bőr #csúnya #pattanás #mitesszer #mit csináljak már
2015. júl. 21. 23:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De azt is csak ősztől lehet elkezdeni..és az se biztos, hogy felírja a bőrgyógász..meg ilyeneket olvastam, hogy valaki elhízott tőle, stb..szóval ha van kevésbé durva megoldás, akkor először inkább azt próbálnám ki..
2015. júl. 22. 09:34
 12/16 anonim ***** válasza:
Én dermarollert aprod.hu-n vettem, de lehet rendelni ebayről is, csak nekem nincs bankkártyám... Olyan 3000 forint körüli az ára.
2015. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
És pontosan hogy kell használni, meg milyen időközönként? A foltokat, mitesszereket is eltünteti?
2015. júl. 22. 14:07
 14/16 anonim ***** válasza:

szia, nekem is ugyanez a problémám volt/van. én most 15 vagyok, de nekem is kb egy éve gyűlt meg leginkább a bajom ezekkel. és ugyanezek voltak, undorító hegek, a kozmetikusi nyomkodástól meg felvállalhatatlan lett az arcom, nekem a bőrgyógyász egy szárítókenőcsöt írt fel, ami jó a gyulladtakra, lehet érdemes lenne rákérdezni, hogy nem ajánl-e valami kenőcsöt a bőrödhöz, ami gyorsítja a gyógyulását. sajnos a mitesszerek ellen én is küzdök, és keresem a megoldást, de a hegeket kozmetikai gyümölcssavas hámlasztással és csiszolással sikerült csökkenteni, halványítani, ma már mérföldekkel jobb a helyzet. pedig régen sosem hittem volna, hogy javulni fog, főleg mert mindehol azt olvastam, hogy nem lehet javítani elmúlasztani stb, pedig igenis lehet!


igaz, még én is küzdök ezekkel, mert sajnos minden nap jönnek ki újabbak, de sokkal jobb mint volt! a lényeg az, hogy ne add fel, mert akármilyen hihetetlen, jobb lesz ez és én biztos vagyok benne, hogy majd el fog múlni!! :)

2015. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na szóval!

1. Az AHA kúrát mindenképp hagyd abba!!! Nyáron TILOS csinálni. Majd ősszel. A jelenlegi pattanásokból ugyan olyan hegek lesznek, mert ha kimész a napra és a "lemart" bőröd foltosodni fog, vagy esetleg nagyon magas faktorszámú arckrémmel merészkedj a napra.

2. A Roaccutant felejtsd el! Én szedtem... De a durva pattanásos arcbőrömre. Te pedig azt írod, hogy abból 1-2 van időnként. A hegeket a Roa nem fogja eltüntetni! Annyi mellékhatása és káros hatása van, hogy azonnal betiltatnám ha lehetne.Szóval azt inkább ne!


Most nyáron már nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, de ősszel mehet az AHA vagy a dermaroller, bár ezt még nem próbáltam de hallottam már róla. De túlzásba ne vidd, egyszerre csak az egyik.

Keress egy másik bőrdokit és kozmetikust is! Vannak olyan kozmik, akiknek különböző gépeik vannak. Én olyanhoz jártam, aki lézerezte. Nem volt olcsó, de lényegesen javult a bőröm!

2015. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
AHA mellett minden nap használok 50 faktoros fényvédőt, ha kimegyek az utcára...így nem baj, ha használom nyáron is?
2015. júl. 23. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!