Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megéri befesteni a hajam?

Megéri befesteni a hajam?

Figyelt kérdés
Középbarna színű hajam van, ami hátul kb. A melltartópántomig ér, elöl rövidebb. Szeretném megnövesztemi, igazából elég gyorsan nő, nagyon sok és vastagszálú. Holnap megyek fodrászhoz, és vágatok a végéből, de nem tudom, maradjon-e ez a szín. A bőröm kreol és kék a szemem. Világosbarna - sötétszőke hajat szeretnék, vagy pedig világosbarna melírokat. Mit tanácsoltok, szerintetek befestessem? És mennyire roncsolná a hajam, utána megtudna nőni? Nem tudom, ha más színű lesz a melirozást válassza, vagy a teljes hajam festését.

2015. júl. 8. 18:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki??
2015. júl. 8. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom ne kezdd el festeni amíg nem muszáj, egy iszonyatos nyűg havonta ezt festegetni, fodrásznál meg drága, ha meg nincs rá időd igénytelen, lenőtt hajad lesz. Hogy mennyire árt az a hajadtól függ, de mindenképp jobban kell majd ápolni valamivel, mert a haj világosítása szárítja a hajat, töredezhet miatta. Én megbántam, jobb lett volna ha sose festem, már gyönyörű hosszú hajam lehetne... de mióta festem semmit nem nőtt.

Ha valami új színre vágysz lehet kapni tasakos színezőket, amivel ugyan csak sötétebbre tudod festeni a hajad, de lehetsz vörös, lila, fekete, stb, és néhány mosás után kikopik. Ez legalább nem árt.

2015. júl. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez annyira nem nagy különbség.


Én imádom a szőke hajamat, már nem is emlékszem, milyen voltam barnán. Nem tudom, a te hajad milyen, én általában vállig érőnél hosszabbra nem növesztettem, mindig szerettem a rövidebb hajat, de amikor eldöntöttem, hogy derékig megnövesztem, simán megnőtt, szerintem semmit nem befolyásolta az, hogy festve van.

2015. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, hogy utána már csak a lenovest kene festeni, vagy az nem eleg?
2015. júl. 9. 00:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Az igazabol nem lenne baj ha a tetejet kiszaritja, mert alapbol nagyon gyorsan zsirosodik. A veget meg apolom mindig es most elszeretnek kezdeni ricinusolajat is hasznalni. :)
2015. júl. 9. 00:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben középbarna színű hajra, az alábbi Balayage technikával készült hajfestést csináltatnám meg. Ami a haj végén (vagy éppen tincsenként) V alakban világosabb színre festett.

https://www.youtube.com/watch?v=ZWWdMp9DxiI


Fontos ! középbarna szín világosításakor bejönnek a rézes, csibesárga árnyalatok. Ezért érdemes hamvas színt választani. (nem lesz tőle hamuszürke, mint pl a minta tincsen. De a rezes színt kiüti, és egy szép akár világosbarna lesz).

Második fontos! amit a laikusok világos barnának gondolnak, azt a fodrászok középszőkének hívják, extra hamvas árnyalattal. (nekem is középbarna hajam van, és világos barnát akartam).


ui: balayage technikával festés még azért is jó, mert a fejtetőre, hajhagymákra, fejbőrre nem kerül hajfesték. Tehát ha fontos a haj védelme, ne roncsolódjon, és nem érzel ezer %-os késztetést, hogy mindenképp befesd. Akkor szerintem ne fesd be teljesen.


Például:

[link]


vagy fodrászok ezt hívják világos barnának...

[link]


vagy inkább szőkés árnyalat, de ehhez nagyon ki kell szivatni a haj eredeti színét, ami roncsolhatja

[link]


Én inkább e felé haladnék, gyönyörű

ez is ash blonde=azaz hamvas középszőke

[link]


vagy lehet olyan is, hogy marad a barna hajszíned, és csak egy-egy tincs "szélére" rak világosabbat. Tök jó ez is:

[link]


Ez is egy hamvas, ombre-balayage technikával készült

[link]

2015. júl. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!