Mit kezdhetek velük?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Arra következtetek, hogy örököltem a pillanatok alatt zsírosodó, pattanásos bőrt. Iszonyatosan irritál, hogy a bőröm nem "normális" korlátozva érzem magamat emiatt. Nem szoktam csoportosan strandolni, csak a legszorosabb baráti kör jöhet szóba. Néha napján legszivesebben nem mennék iskolába. Néztem a Sotretet, voltam kozmezikusnál, bőrgyógyásznál. Nem használt túl sokat. Egyedul a bőröm alkohollal es Differint géllel való leszárítása ért el eredményt, de ezutóbbi fájdalmas és nem tartós. Érzem, hogy befolyásolja az emberek megítélését és ha lehetséges tenni ellene valamit, akkor azt kipróbálnám.

2015. jún. 9. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Tinikorral jár a zsíros és pattanásos bőr, semmiképp nem a szárítás a megoldás mert attól még több zsírt termel a bőr. Inkább hidratálni kéne, meg egészségesen élni, egészséges ételeket enni. És használhatnál esetleg bha krémeket, az is sokat segít, de ha ilyet használsz először olvass utána, mert fényérzékennyé teszi a bőrt.
2015. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az alkohol nem a legjobb megoldás, utána csak még több zsírt fog termelni a bőr, ami még több pattanással is járhat.

én az akneroxidot és a bha hámlasztást javaslom, meg egy fényvédőt mellé, télen is. nyáron mondjuk nem a legajánlottabb ezeket a kozmetikumokat használni.

nekem ez a két cucc nagyon-nagyon-nagyon sokat segített. ma már elég a bha hámlasztó is, ami fenn tartja a pattanásmentes állapotot. tevaly előtt még tele volt az arcom két oldala, ma már csak mensi előtt jön elő 1-2 pattim, amit az akneroxid pár nap alatt el is tüntet.

2015. jún. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszobom a valaszokat. Feltetelezem, hogy alapvetoen nem az eletmodommal van baj, ugyanis rengetegen elnek hasonlokeppen mint en es semmi bajuk. Nekem viszont igen, de azert koszonom az otleteket.
2015. jún. 10. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!