Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az ilcsi aha hámlasztót,...

Az ilcsi aha hámlasztót, szerintetek először kozmetikussal csináltassam meg?

Figyelt kérdés
Volt már egy csomó hámlasztásom, de gyümölcssavas még nem. Én úgy hallottam, h ez talán nem olyan veszélyes, meg ugye végül is otthoni használatra árusítják és elvileg csak annyiból áll, h felteszed a hámlasztót+esemény utáni maszkot. De tanácstalan vagyok. Félek, hogy lehet belőle valami baj. Légyszi segítsetek, előre is nagyon köszi.
2010. febr. 26. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy évben 2x is elszoktam menni egy gyülölcssavas kúrára. Nos a termékeket nem otthoni használatra árusítják, pláne nem az AHA-s termékeket.

És veszélyes is lehet, mert sokszor nem tudjá az emberek, hogy mennyi ideig kell az arcon hagyni.

Elősször mivel még nem voltál ilyen kezelésen mindeképpen egy kozmatikussal kell megcsináltatnod és utánna ha úgy gondolod, és tudsz venni a kozmetikusodtól terméket, akkor már otthon magadnak is fel tudod tenni a pakolástokat.

De van olyan kozmetikus is, ami pl. nem ajánlja otthoni használatra.

Pl. azt gondolom nem is tudod, hogy a gyümölcssavas kezelés pontosabban egy 6 vagy 8 alkalmas kúrát ősztől egészen a tavasz kb. április végéig ajánlott, nyáron NEM SZABAD!!!, mert napallergiát okozhat. Mivel a paprikás arcpakolás, amit elősször az esemény előtti pakolás előtt kerül az arcra ,fokozza a vérbőséget, nagyon kipirosodik tőlle a bőr és nyáron mikor nagyon meleg van , kánikula, erős sugárzás éri a már "megviselt" arbőrt képes még jobban "leégetni" és napalerrgiát okozni.

Viszont attól föggetlen lehet nyáron is elmenni egy ilyen kezelésre, de csak 3 hetenként 1 kezelést lehet megcsinálni, egy kúrát semmi féle képpen nem.

Vagy gondolom azt se tudod, hogy pl egy 6 alkalmas kúránál úgy szokták, hogy az első 3 vagy 4 napot egymás után, majd 2, 3 nap szünet és a maradék 2 vagy 3 kezelés. Mivel a bőrnek pihennie kell. Nem szabad egymás után végigcsinálni a 6 vagy 8 alkalmat mert baj lehet belőle.

De gondolom azt se tudod, hogy a végén miután felkerül az arcra a gyümölcssav, azt ugye kb 20 percig kell rajta hegyni, nem szabad vízzel lemosni, csak száraz ruhával letörölni és utána kb 4 , 5 óra hosszáig nem szabad az arcot víznek érnie, mert akkor még "dologznak" a gyümölcssav hatóanyagai.

Szóval ajánlom elősször menj el egy kozmatikushoz, majd lesd el hogy csinálja vagy kérdezed meg, kérj tőlle tanácsot és ha tudsz tőlle vásárlni, akkor otthoniis megcsonálhatod magadnak.

Viszont nekem az akozmetikusom mindig azt mondta, hogy hatásosabba, ha egy kozmetikus csinálja, mint pl ha otthon próbálná ki valaki. Gondolom, mivel egy kozmetikusnál minden termék megvan ahoz, és tudja mit hogy kel, mennyi a hatóidő stb. Na meg a másik fontos dolog, mielőtt felkerül az arcra a pakolás előtte nagyon meg kell tisztítani az arcot.

25/L

2010. febr. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Először is köszi a segítséget,igen én is még most tavasszal szeretném megcsinálni,semmiképpen nem nyáron.Beszéltem kozmetikussal és nekem azt mondta,h első héten 3x,második héten 2x,majd végül a harmadikon 1x kell megcsinálni vagyis ez a 6 alkalmas kúra)

nem tudom Te is így gondoltad-e?:)

A tisztítás alatt nyomkodásra is gondolsz?Ja és még annyi szeretnék,h neked szép szokott utána lenni a bőröd?

2010. febr. 27. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos a kúrát minden kozmatikus másképp csinálja, az enyém úgy szokta általában, hogy az első héten rögtön lemegy 3 kezelés , a 2 héten 3 kezelés, de lehet úgy i, ahogy t írtad.

Tisztítás alatt azt értettem, hogy mielőtt felteszed!feltesi a kozmetikusod a pakolást az arcodra, előtte bőrradírral vagy az enyém ilcsi feklete szappannal alaposan megtisztítja az arcomat.

Igen már az első kezelés után szép puha a bőröm. Szóval már akkor lehet látni az erdményt. Sőt majd figyeld meg , hogy ha vége lesz a kúrának, akkor az arckrém pillanatok alatt felszívódik a bőrön.

Megkérdezhetem, hogy meniért csinál a kozmetikusod egy ilyen 6 alkaalmasat? És gondolom Ilcsivel dolgozik.

2010. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez úgy lesz,hogy most veszek ilcsi aha hámlasztót ,mert így sokkal olcsóbb,mintha kozmetikus szerezné be és akkor elmegyek hozzá és felteszi nekem.Azt nem tudom,h ezért mennyit fog elkérni...de megkérdezem és megírom neked:)
2010. febr. 27. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Kösziii :)
2010. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyos szívesen,én is köszi a segítséget.:)
2010. febr. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!