Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Súlyos aknés bőrprobléma,...

Súlyos aknés bőrprobléma, Roaccutan az utolsó mentsvár?

Figyelt kérdés

Eléggé súlyosan aknés, gyulladt pattanásos a bőröm, kicsit már heges is, kifogtam egy nem túl empatikus bőrgyógyászt is, aki kb élve eltemetve annyira rossznak látja a helyzetet, mások szerint annyira nem vészes, de lehet h ők elfogultak.


Szóval mindenféle, kencét, kütyüt, kozmetikus kezelést kipróbáltam, vagyonokat elköltve.Étkezésre odafigyelek, hormon, labor és allergiavizsgálaton már voltam. Semmi eredmény.


A doki most azt mondta kezdjünk egy antibiotikummal -de az ugye tüneti kezelés- aztán fogamzásgátló -cypromix- ami elsősorban ugye nem fog.gátlásra való, hanem pont ilyen bőrproblémára. Amúgy nem mondta h mi lehet a kiváltó ok csak a megoldásokat sorolta.


De a doktornő szerint a legjobb megoldás mindenképp a Roaccutan.


Rengeteg véleményt elolvastam róla, és rettegek tőle... A mellékhatásaitól. Ráadásul a doki szerint nekem min. 1 évig szednem kéne. Gyereket még 3-5 évig tuti nem tervezek. Az orvos szerint látványos lenne a javulás, adott tájékoztatót is, de ő kb csak a szájszárazságot emelte ki mellékhatásként.


Sajnos a bőröm miatt jelenleg depressziós tüneteim is vannak, ha nem javul eléggé kikészülök idegileg.



Nem tudom bevállaljam-e a hatásos, de veszélyes gyógyszert?


Kérlek segítsetek, rettentően kétségbe vagyok esve..



2015. máj. 20. 08:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

csajnos tapasztalatból mondom, hogy a natúrkozmetikumok nem igazán jók középsúlyos-súlyos aknéra, ahogyan a nivea és a garnier sem.

a helyedben áttérnék az alkoholmentes, illat és illóolajmentes termékekre. a natúr cuccok 90%-a alkoholos és illóolajos, ami nagyon nem tesz jót az aknés bőrnek. nagyon gyengéden kellene bánni vele, mert ezek a natúrban is megtalálható anyagok csak fokozzák a gyulladást.

ezen kívül a benzoil peroxid és a bha hámlasztás biztos, hogy nagyon sokat segítene. olvass utána. nekem ezzel sikerült megszabadulnom a 8 éve tartó aknémtól. előtte használtam a nivea-garnier vonalat, aztán a vichy-t, aztán a natúrt, semmi nem hozott változást, csak egy tubus benzoil peroxid, és a bha hámlasztás, valamint a gyendéd kozmetikumok.

nekem sincs amúgy hasfájásom a laktózos tejtől, csak egyszerűen pattis leszek. de olvastam, hogy a glutén is okoz ilyen érzékenységet.

2015. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

cypromixre azt mondta a nődoki (bőrgyógyászi beutalóval mentem hozzá) hogy igazából azt bárki szedheti és fogamzásgátlásra is tökéletes.


Szóval már ellentmondás volt a 2 orvosi vélemény közt.


Jövő héten megyek a bőrgyógyászhoz a nődokis véleménnyel szóval valószínűleg elkezdem a Cypromixet..


Illetve utolsó mentsvárként megyek kedden természetgyógyászhoz, akit sokan havasoltak.


Sajnos nekem a sok kapargatás miatt hegesedés is van már az arcomon, sajnos tökéletes már soha nem lesz ettől félek, a lelki állapotom viszont napról napra romlik emiatt.


Az AHA savas hámlasztás van most folyamatban kúraszerűen, eddig még nincs változás.

2015. jún. 25. 11:27
 23/27 A kérdező kommentje:
BHA hámlasztásról még nem tudok sokat de utánaolvasok.
2015. jún. 25. 11:27
 24/27 anonim ***** válasza:

hány %-os az aha savad? vagy mi a márkája, típusa?

csak azért kérdezem, mert én 8%-osat használok, ami nem kevés de nem is túl magas, és már egy alkalom után látom, hogy halványult a heg.

amúgy hámlasztás témában ajánlom a paula's choice oldalát:

[link]

[link]

2015. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Ilcis féle AHA pakolást kaptam sajnos nem tudom hány %-os..
2015. jún. 29. 08:59
 26/27 A kérdező kommentje:
*Ilcsi
2015. jún. 29. 08:59
 27/27 anonim ***** válasza:

Hello. Látom nem mai téma, de hátha olvasod még..

Mi a helyzet veled?! Remélem nem kezdted el szedni egyiket sem..

Én a Roa-val kezdtem... durván aknés bőr stb. kb. 3 hónapig szedtem..

Aztán fogamzásgátló, vagyis Diane 35 és cypromix is volt egy pár hónapig, de mindegy is mert a kettő ugyan az... szemét!!!

Most 28 éves vagyok, 4 éve hagytam abba a gyógyszert azóta nem jött meg. Szóval durván tönkre vágta a hormonháztartásom. Mindent bejártam. Most is kezelés alatt állok a 2015-ös évben megjött 3szor!!! De haladunk, mert eddig ennyiszer se.

Szóval nem azt mondom, hogy rád is ez vár. De én semmiképp se szedném a helyedbe ezeket. Pajzsmirigyet vizsgáltak?! Endokrinológus? Hormonrendszered?

Ha nekem valaki mondta volna, hogy ne szedjem ezeket, ma nem itt tartanék.

Írj ha van kedved

2016. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!