Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Súlyos aknés bőrprobléma,...

Súlyos aknés bőrprobléma, Roaccutan az utolsó mentsvár?

Figyelt kérdés

Eléggé súlyosan aknés, gyulladt pattanásos a bőröm, kicsit már heges is, kifogtam egy nem túl empatikus bőrgyógyászt is, aki kb élve eltemetve annyira rossznak látja a helyzetet, mások szerint annyira nem vészes, de lehet h ők elfogultak.


Szóval mindenféle, kencét, kütyüt, kozmetikus kezelést kipróbáltam, vagyonokat elköltve.Étkezésre odafigyelek, hormon, labor és allergiavizsgálaton már voltam. Semmi eredmény.


A doki most azt mondta kezdjünk egy antibiotikummal -de az ugye tüneti kezelés- aztán fogamzásgátló -cypromix- ami elsősorban ugye nem fog.gátlásra való, hanem pont ilyen bőrproblémára. Amúgy nem mondta h mi lehet a kiváltó ok csak a megoldásokat sorolta.


De a doktornő szerint a legjobb megoldás mindenképp a Roaccutan.


Rengeteg véleményt elolvastam róla, és rettegek tőle... A mellékhatásaitól. Ráadásul a doki szerint nekem min. 1 évig szednem kéne. Gyereket még 3-5 évig tuti nem tervezek. Az orvos szerint látványos lenne a javulás, adott tájékoztatót is, de ő kb csak a szájszárazságot emelte ki mellékhatásként.


Sajnos a bőröm miatt jelenleg depressziós tüneteim is vannak, ha nem javul eléggé kikészülök idegileg.



Nem tudom bevállaljam-e a hatásos, de veszélyes gyógyszert?


Kérlek segítsetek, rettentően kétségbe vagyok esve..



2015. máj. 20. 08:22
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
elolvastam az itteni véleményeket is, teljesen összezavarodtam, iszonyatosan szeretném ha javulna a helyzet de nem tudom milyen áron..
2015. máj. 20. 08:27
 2/27 anonim ***** válasza:

a roaccutan biztos, hogy látványos javulást hozna, de tényleg elég sok a rémhír. a tájékoztatót olvasva nem is csoda. az ismerősi körömben 2 emberről tudok, aki szedte. az egyik csajnak semmi gondja nem volt tőle, a másik viszont depressziós lett, és iszonyat cserepes volt a szája, bőre.

esetleg mutatsz képet a bőrödről?

lehet, hogy meg kellene mutatnod egy másik orvosnak is, ha praktizál még más a városodban. ha budapesti vagy, tudok ajánlani egy magán bőrgyógyászt, aki szerintem nagyon jó.

egyébként az akneroxid krémet próbáltad már?

2015. máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

voltam már 2 bőrdokinál is az elmúlt fél évben, az elsőhöz -2 alkalom után- már kontrollra nem tudtam visszamenni, mert elköltözött, a 2. pedig azt mondta h kezdjük krémmel (Zineryt, Differin, Aknesol) de ő is rebesgette már a Roaccutant meg a fogamzásgátlót, de adott volna még egy kis időt a krémes kezelésnek...

Plusz laborvizsgálatokra küldött, (vér, hormon, allergia) vele ennyit értünk el..


Neki viszont soká lett volna újra rendelése, ezért mentem el a laboreredményekkel ehhez a 3. dokihoz...


Kozmetikus nyomkodta az arcom ami ugye nem sokat ért, meg IPL villanófényes kezelésre jártam. Ilyen kemény csomós, gyulladt a bőröm főleg az arcom oldalán..


Képet most nem tudok küldeni de lehet h majd töltök fel..

2015. máj. 20. 09:46
 4/27 A kérdező kommentje:
most ez a doktornő azért írt fel egy cink tartalmú krémet de csak tüneti kezelésre.
2015. máj. 20. 09:46
 5/27 A kérdező kommentje:
nem pesti vagyok sajnos..
2015. máj. 20. 09:47
 6/27 anonim ***** válasza:

Én azért inkább antibiotikummal próbálkoznék előbb. Az is elég lórúgás a szervezetnek, de lényegesen kisebb, mint a roacuttan. Abból ítélve, hogy egészségügyi okot nem találtak, lehet elég ennyi, mert egy csúnyább és ellenállóbb fertőzés az ok.

Utána jöhet a fogamzásgátló - én nem szednék cypromixet mondjuk - mert azon túl, hogy védekezésre jó, a bőrre is jó hatással lehet. De ha nem válna be, a Roacuttan miatt mindenképp szedned kellene majd úgyis. Roa sem feltétlen hatásos, sokszor a kúra után visszatér a probléma - általában amikor nincs kezelve a kiváltó ok.

Az a baj, hogy most kezdődik a nyár. Ilyenkor egy jobb orvos már antibiotikumot se nagyon ír fel, de Roacuttant semmiképp. Úgy október előtt semmiképp ne kezdj bele szerintem. A depressziós tüneteid miatt eleve elgondolkodtató, mert arra is rossz hatással lehet.

Esetleg keress fel egy másik orvost, lehet körültekintőbb, jobban ráérez a problémára vagy csak megerősíti az eddigieket, de egy másodvélemény nem árthat.

2015. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Én sem vállalnám be, túl sok rémhírt olvastam. Ráadásul úgy hallottam, nagyon sok embernek mikor abbahagyja a gyógyszert visszajönnek a bőrproblémák. Az, hogy az étkezésre odafigyelsz, az mit takar pontosan? Nekem 11 éves korom óta az egész fejem ugyanilyen gyulladt volt, az orvos által felírt krémek sem használtak semmit. Aztán úgy 18 évesen más okok miatt, de kiiktattam minden tejterméket az étrendemből, és teljesen meggyógyult az arcom. Szerintem megér egy próbát, belehalni nem fogsz.
2015. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

a tejtermékek kiiktatása tényleg nagyon sokat segíthet.

esetleg fogászati probléma, kezdődő bölcsességfog?

endokrinológusnál voltál?

2015. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igen arra én is gondoltam hogy nem nyáron kéne a Roa-t elkezdeni.


Antibiotikumot írtak most fel első sörben, azt ma kezdem el szedni... Így hirtelen a nevét nem tudom de ezzel nincs is bajom, csak ugye tartok tőle h addig esetleg segít amíg szedem, utána nem...


Már csak a fogászati vizsgálat nem volt meg.. Időpont híján...


8 éve cukrot, lisztet nem eszem. Vagyis minimális mennyiségben kerülhet be a szervezetembe liszt, meg pl a munkahelyemen ha néha levest eszem, azokban előfordul, de nem jellemző, illetve időnként Abonettet szoktam kenyérpótlásra, -sajnos ezt nasiként szoktam alkalmazni.. ami szintén lehet h nem a legegészségesebb..


De alapvetően sok zöldség, gyümölcs, levesek, saláták.. Szóval az étkezésemmel gond alapjában nincs.


Tejet sem iszom több mint tíz éve, az igaz hogy natúr joghurtot eszem minden nap..


De hagytam már el azt is pár hétre és nem javult a helyzet.. Lehet h tovább kéne.


Endokrinológusnak utánanézek hátha..


Fogászati bajom nincs...


Gyors és látványos javulást szeretnék de sajnos erre kicsi az esély..


Amin még tudom h változtatni kell hogy sokkal több folyadékot kellene innom ez nagyon gyakran elmarad, plusz sajnos a stressz is jelen van mostanában az életemben..


Én is arra jutottam h először lépcsőfokonként elkezdem az antibiotikummal, majd fogamzásgátló... Végül a Roaccutan.. De félek hogy lassú lesz a folyamat..

2015. máj. 20. 11:40
 10/27 A kérdező kommentje:

ja és 26 éves vagyok, ez is mintha kicsit súlyosbító tényező lenne, úgy mondta a doktornő.. Sajnos már heges is és nem tudom ez elmúlik-e..


Jelenleg a párkapcsolatom is veszélyben van emiatt, a lelki problémáim nagyon kihatnak ránk, jó lenne ha javulna mihamarabb a helyzet.

2015. máj. 20. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!