Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Súlyos aknés bőrprobléma,...

Súlyos aknés bőrprobléma, Roaccutan az utolsó mentsvár?

Figyelt kérdés

Eléggé súlyosan aknés, gyulladt pattanásos a bőröm, kicsit már heges is, kifogtam egy nem túl empatikus bőrgyógyászt is, aki kb élve eltemetve annyira rossznak látja a helyzetet, mások szerint annyira nem vészes, de lehet h ők elfogultak.


Szóval mindenféle, kencét, kütyüt, kozmetikus kezelést kipróbáltam, vagyonokat elköltve.Étkezésre odafigyelek, hormon, labor és allergiavizsgálaton már voltam. Semmi eredmény.


A doki most azt mondta kezdjünk egy antibiotikummal -de az ugye tüneti kezelés- aztán fogamzásgátló -cypromix- ami elsősorban ugye nem fog.gátlásra való, hanem pont ilyen bőrproblémára. Amúgy nem mondta h mi lehet a kiváltó ok csak a megoldásokat sorolta.


De a doktornő szerint a legjobb megoldás mindenképp a Roaccutan.


Rengeteg véleményt elolvastam róla, és rettegek tőle... A mellékhatásaitól. Ráadásul a doki szerint nekem min. 1 évig szednem kéne. Gyereket még 3-5 évig tuti nem tervezek. Az orvos szerint látványos lenne a javulás, adott tájékoztatót is, de ő kb csak a szájszárazságot emelte ki mellékhatásként.


Sajnos a bőröm miatt jelenleg depressziós tüneteim is vannak, ha nem javul eléggé kikészülök idegileg.



Nem tudom bevállaljam-e a hatásos, de veszélyes gyógyszert?


Kérlek segítsetek, rettentően kétségbe vagyok esve..



2015. máj. 20. 08:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én szedtem 12-13 éve.Szépen rendbe rakta a bőrömet.A számra (mert nagyon hámlott)írt fel a dokim speckó krémet,napra nem mehettem és a hajam is jobban hullott.

Én nem bántam meg.Viszont nekem tényleg nagyon csúnya volt a bőröm,azóta se láttam olyan rondát...

2015. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
a hajhullás elmúlt?
2015. máj. 20. 12:27
 13/27 A kérdező kommentje:

Roxythromycin az antibiotikum amit ma kezdek.


Zindaclin a krém..

2015. máj. 20. 12:53
 14/27 anonim ***** válasza:
Igen,amikor már nem szedtem a hajam se hullott tovább.
2015. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

remélem, az antibiotikum be fog válni.

most olvastam, hogy amerikában, svédországban már betiltották a roaccutant, mert egyértelmű össezfüggés volt a gyógyszer szedése és a meddőség között. : (

egyébként írtam az akneroxid krémet, hogy próbáltad-e. nagyon jó cucc pattanásokra. a bha hámlasztás is nagyon eredményes nálam középsúlyos aknéra, már csak mensi előtt jön ki 2-4 db.

ha budapesti vagy, tudok ajánlani egy jó bőrgyógyászt.

2015. máj. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

köszönöm.. már sokadoznak otthon a polcok a krémektől, meg kütyüktől :( Kezdem eladni a reményt..


3 doboz antibiotikumot írtak fel (30 napra való) de annyi ideig szedhetem egyáltalán?


Most arra jutottam h a Roa-t egyelőre nem kezdem el főleg h nyár jön, bár ha tényleg egy évig kell szednem majd, a jövő nyár is beleesik :P


Most még elmegyek nőgyógyászhoz meg egy természetgyógyászhoz, hátha...


De anyagilag és lelkileg is nagyon nehéz a helyzet.. :(

2015. máj. 22. 08:41
 17/27 A kérdező kommentje:
-sokadoznak=roskadoznak
2015. máj. 22. 08:41
 18/27 anonim ***** válasza:
48%

Most ne kezd el, mert nem lehet vele napra menni.

A cypromix-szel nem tudom, mi bajotok, meg mi az, h elsősorban nem fogamzásgátlásra való fogamzásgátló. Hát akkor mire?

Nekem nődoki írta fel, kb 10 éve, fogamzásgátlóként, akkor még nem is volt különösebb gond a bőrömmel.

Immár 10 éve szedem, kérdeztem épp pár hónapja a nőgyógyászt, h nem kéne leállnom vele ennyi év után? Mondta, hogy semmi gond nincs vele, ez már nem az a nagy hormontartalmú gyógyszer, amikre 10-20 éve azt mondták, hogy 2 év után szünetet kell tartani.


Viszont hiába szedem 10 éve, nekem azóta sokkal csúnyább a bőröm, és ugye nem vagyok már tini. Tavaly mindent végigjártam, endokrinológus, allergia-vizsgálat 2 féle (vér + karon pöttyözős), fogorvos, nőgyógyász, de sehol semmi.

Ezért már én is nagyon gondolkozok a Roaccutanon, de nem szeretném most nyáron elkezdeni, mert szeretek strandra járni, meg megyünk nyaralni, azt még szeretném kiélvezni.

És épp ma voltam újra bőrgyógyásznál, aki úgy éreztem, nem vett túl komolyan, pedig magándoki, én meg 30 körül már elég depis vagyok, hogy olyan a bőröm, mint egy 14 évesnek. Rendesen gátlásos vagyok miatta. Az orvos pedig azt mondta, hogy ez egy "kozmetikai hatású" gyógyszer, vannak pro és kontra érvek, nekem kell mérlegelni, hogy akarom-e, megéri-e nekem. Aki nem gátlásos miatta, az nem tudja, milyen így élni, hogy sokszor azért nem találkozok a barátaimmal, azért nem megyek el munkahelyi rendezvényekre, mert nem merek mások szeme elé kerülni ilyen fejjel. Nem látok már megoldást, és az orvostudomány sem tud segíteni. Az összes orvos, amit fentebb felsoroltam, magánrendelés volt, egyik sem sima tb-s szakrendelés. Szóval legalább annyira kétségbe vagyok esve, mint te.

Én is olvastam már nagyon sok rosszat, öngyilkosságra hajlamos lesz tőle az ember, meddőséget okoz, tönkreteszi a májat, a bélrendszert, stb, én sem tudom, mit tegyek. :(

2015. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, mivel ápolod az arcbőrödet? arclemosó, arckrém, alapozó, korrektor. ha pontosan leírod a márkát, típust, meg tudom nézni, komedogének-e.

BHA savas kozmetikumokat, benzoil peroxidos krémeket próbáltál már?

írtad, hogy voltál allergia vizsgálaton. én is voltam, nem mutatott ki semmit, ettől függetlenül azt vettem észre, hogy ha sima tejet iszom, sokkal pattisabb vagyok. laktózmentessel, növényi tejekkel nincs ilyen gond.cc

2015. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

kb. 1,5 éve áttértem a natúrkozmetikumokra, bioboltban vettem shea-vajat, mostanában rossmann saját márkás natúrkozmetikumait használom, arclemosót is, tusfürdőt, éjszakai krémet, alapozót is. ezek ellenőrzött natúrkozmetikumok.

valamikor mindenem volt a nivea, garnier, már régóta rájuk se nézek.

én is kipróbáltam a laktózmentes tejet, de nem lett jobb. egyébként nem is nagyon iszok tejet, max. néha egy joghurt, de ritkán. meg utánanéztem, ha érzékeny lennék rá, akkor hasmenés és egyebek kínoznának, ilyesmi pedig nincs.

2015. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!