Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajszárítás. Akkor ez most,...

Hajszárítás. Akkor ez most, hogy is van?!

Figyelt kérdés
Szóval....mindenhol írják, hogy a hajnak az a legjobb,hogy ha nem szárítjuk meg hajszárítóval, mert nagyon tönkreteszi...ez így oké. De azt is lehet olvasni mindenhol, hogy szárítsuk meg a hajunkat mert megfázhat a fejbőr kihullhat a haj stb...Akkor ez most hogy is van?XD Ha turbánba van a hajam 20-25 percig és ha azt leveszem és nedves még a hajam az is baj? attól is megfázhat a fejbőröm?? Segítsetek légyszí mert ezt sose tudtam, hogy hogy is van:/>< :D Szóval akkor,hogy is csináljam,hogy ne hajszárítóval szárítsam meg de mégse fázzon meg a fejbőröm é ne hulljon ki a hajam??:D

2015. ápr. 9. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én befújom hővédővel és megszárítom. Nem érek rá egész nap vizes kibontott hajjal lófrálni, max. nyáron. Fázni is utálok.
2015. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék fújkálni rá semmit, mert alapból sajnos nagyon zsírosodó hajam van és ha fújok rá hővédőt akkor moshatom meg másnap megint :// de amúgy sem egész napra gondoltam hanem így este, elég e ha beszívja a törölköző a vizet?:)
2015. ápr. 9. 19:27
 3/8 anonim válasza:
78%
Ha nagyon zsírosodó hajad van akkor vegyél olyan sampont ami ebben segít.Én mindig megszárítom a hajamat és nagyon szép(mondjuk én elég sok ápolót is használok),szerintem félig szárítsd meg és akkor nem is roncsolódik annyira és meg sem tudsz fázni! ;)
2015. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt úgy kell érteni, hogy jobb ha nem szárítod meg, de ha kimész akkor inkább szárítsd, mint hogy nedves legyen és megfázzon a fejbőröd

én úgy szoktam csinálni, hogy este mosok hajat, egy ideig rajta van a törölköző és amikor már csak kicsit nedves, simán lefekszem aludni úgy

reggelre megszárad teljesen magától és így biztos nem fázhat meg

2015. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs is hajszárítóm


Este mosok hajat, megtörlöm, aztán lefekszem és reggelig megszárad. 22 fokban nem fázik meg, de annál hidegebb nem szokott lenni, mert akkor befűtök.


Meg amúgy volt olyan is, hogy reggel 6-kor mostam hajat és 7-re megszáradt.


Meg ha valaki elég kitartó, akkor 1-2 törölközővel annyira jól meg lehet törölni, hogy már nem kell utána sokat száradnia, lehet hogy utána fél óra alatt is megszárad magától.


Nekem egyébként kiskoromban térdig érő hajam volt és jártam úszásra. Volt a fejünk felett egy ilyen fújó szerkezet, ami fújta a meleg levegőt, ilyen ipari hajszárító. Nyilván alá álltam, de 5 percre max, mert utána már kellett menni, mert jött a következő csoport. Aztán egy csomószor vizes hajjal jöttem haza, télen minusz nemtomhány fokban. De hát volt sapkám, kapucnim, és akkor sem fázott meg a fejem egyszer sem.


Szerintem amikor úgy lenne, hogy megfázik, azt biztos lehet érezni. Akkor konkrétan fáj a hidegtől amikor úgy lefagy a fejed. De nekem olyan még nem volt.

2015. ápr. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hajszárító akkor káros ha magas hőfokon szárítod vele a hajad, na ezt ne tedd. Vedd alacsony hőfokra.

De nem muszáj megszárítani a hajad, otthon a lakásban nem fog megfázni a fejbőröd, hacsak nincs nagyon hideg.

2015. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tanács gondolom akkor született, amikor a hajszárítókon nem volt langyos és hideg fokozat. A forró árt a hajnak, az tény, de ma már lehet okosan hajat szárítani.
2015. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!^^ :)
2015. ápr. 12. 11:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!