Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség! Mi lehet a hirtelen...

Segítség! Mi lehet a hirtelen kopaszodásom oka?

Figyelt kérdés

sztori: 22 éves fiú vagyok. egyszer csak észrevettem, hogy a fejem búbján van egy kb. 5 forintosnyi kopasz lyuk, amikor mindenhol máshol nagyon dús, sűrű, erős hajam van. kép: [link]


Mivel elég sokat foglalkozom magammal, így a hajammal is, biztos vagyok benne hogy ez az utóbbi pár héten alakult ki, észrevettem volna ha korábban. Annyi tűnt fel először (pár hete), hogy hajmosásnál a szokásosnál több hajam hullik ki, de ezt annak tudtam be hogy megnövesztettem és a hosszú jobban hullik.


sztori2: kb. 14 éves koromban (amikor szintén hasonló hosszúságú hajat hordtam, akkor illetve most a leghosszabb mióta élek), gyakorlatilag eljátszódott ugyanez. kialakult egy kb 10 forintosnyi kopasz lyuk a fejem búbján, mindenhol máshol nagyon dús, erős hajam volt, nem semmi egyenletesség vagy fokozatosság nem volt benne. ugyanígy nézett ki és pontosan ugyanott, amiről most küldtem képet, csak az a legrosszabb ponton még nagyobb volt, a közvetlen közelében lévő hajszálak akkor és most is gyengék és vékonyabbak, mint bárhol máshol. akkoriban arra gyanakodtak a szüleim, hogy sokat játszottam a hajammal, pödörtem, vakargattam is néha a fejemet és emiatt hullhatott ott ki. utána sajnos nem emlékszem, mi volt a megoldás végül, de visszanőtt ott a hajam - vigyáztam rá hogy a piszkálással ne gyengítsem a hajhagymákat, meg talán bőrgyógyász fel is írt valami kenőcsöt. teljesen rendbejött és 7-8 éven keresztül semmi hasonlót nem tapasztaltam. anno reális volt, hogy a piszkálás miatt hullott ki, most viszont kizártnak tartom.


nagyon megköszönném, ha valaki tanácsot tudna adni!



2015. ápr. 4. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj bőrgyógyászhoz!


Nekem is egy foltban hullott ki a hajam és a bőrgyógyász már a telefonban azt mondta, hogy fölösleges elmennem hozzá, mert tuti, hogy a torokmandulám miatt van, ami ugye egy góc. Kivették a torokmandulám és visszanőtt.


Valószínüleg egy góctól van, majd a doki megmondja.

2015. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen! neked mennyi idő alatt kezdett el újra nőni a hajad?


további tippeket is szívesen várok:)

2015. ápr. 4. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal elkezdett visszanőni, de 1 év volt mire teljesen elmúlt, bàr nekem nagyobb volt a folt.
2015. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem. és akkor most irány a háziorvos/bőrgyógyász?
2015. ápr. 4. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Pl vashiany is lehet,de sok minden más is!

Nem vagy fáradt,gyenge?

2015. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
abszolút nem, teljesen fitt vagyok, sokat sportolok (heti minimum 4-5 edzés foci/konditerem). szoktam bizonyos időszakokban szedni multivitamin tablettát, most pár hete nem szedem de kétlem hogy ez lenne a baj, a táplálkozásomra is viszonylag odafigyelek. sőt, kb 2 hónapja most már nem eszem fehérkenyeret és próbálom az étrendemet úgy alakítani, hogy minél kevesebb "szemét" legyen benne.
2015. ápr. 4. 18:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen irány a bőrgyógyász.
2015. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én azt ajánlom, menj el vérvételre. Nekem ott derült ki, hogy a vashiány miatt hullik a hajam, de azóta rendbe jött. Amúgy igyál nagyon sok vizet, szedj multivitaminokat (pl. B vitamin, C vitamin, Folsav, Biotin, Halolaj), ezek MIND nagyon jót tesznek a hajnak. Reklám nélkül írom: én a helia d hajkapszuláját szedem és nekem speciel jól bevált. Amúgy hajhullást okozhat még a túl magas dht szint a szervezetben ( ez a dihidrotesztoszteron, erről olvashatsz a neten). Szóval ajánlok egy teljes körű kivizsgálást és multivitamin szedést.
2015. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

eloszor is koszi a valaszokat!:)


masodszor: bar lathato nyoma egyelore csak a fejem bubjan van (lasd kep), sajnos mindenhonnan hullik ki a hajam. mosasnal kb 120 szal, plusz ami napkozben, szoval ez nem a foltos kopaszodas lesz.


jovo kedden megyek borgyogyaszhoz, de a tovabbi tanacsokat is szivesen fogadom.

2015. ápr. 9. 11:49
 10/10 anonim ***** válasza:

A kép alapján nem dönthető el, hogy pontosan milyen típusú hajhullásról van szó. A vizsgálatok mindenképpen hasznosak. Illetve a vitaminos tanács is helytálló. A multivitamin szedése mellett lehetséges, hogy szükség lesz külön vitaminokra is (kiemelten B-vitamincsalád, vas, cink). A multivitaminok általában a napi minimumszükségletre koncentrálnak.

Valamint igen, érdemes kicsit olvasgatnod a DHT-ről is, bár a magyar nyelvű net meglehetősen hiányos etekintetben.

2015. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!