Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van idod szepsegapolasra?

Van idod szepsegapolasra?

Figyelt kérdés
Hogyan oldod meg h a kormeid pl. Mindeg apoltak legyenek?

2015. febr. 22. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én esténként fürdés után a fürdőszobában
2015. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

pl körmömmel pont nem foglalkozom,csak ritkán,mert nincs hozzá türelmem.(de azért sosem dzsuvásak:D)

de epilálás,szemöldök kiszedés,hidratálás,tonizálás stb,igen van időm.

2015. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ha nincs időd önmagaddal foglalkozni az régen rossz.
2015. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Van. AZ epilálás a leghosszabb, azt nagyon utálom, mire a karomon-lábamon végigmegyek... Hajápolás nem sok idő, mert rövid, a bőrápolásra fordítok időt, fürdés közben radír vagy tisztítás, esetleg arcmaszk, utána bekenem shea vajjal. A körmeimre ápoló olajat is használok, de fürdés után formázom őket, és időnként lakkozom is.
2015. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Műkörmöm van, 3 hetente építem, általában munka után. Műkörmösként fontosnak tartom, hogy igényes legyen a körmöm.

Hajat mosni reggel szoktam, ilyenkor fél órával hamarabb kelek.

Az embernek arra van ideje, amire akarja. Egy lakkozás simán megvan az esti film alatt.

2015. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lakkozok folyamatosan. Ha van időm, akkor nagyon precízen, gondosan kilakkozom, ha elkezd pattogni, akkor azonnal lemosom, és nem festem ki újra, csak amikor legközelebb időm lesz rá. Addig natúr, rövid. Mindig reszelek belőle, igazítom, és gyakran kenem UV-szűrős krémmel, télen mindig hordok kesztyűt. A szemöldökömet hetente szedem, télen szintén kb. hetente szőrtelenítek. A lábamat minden 2. nap lereszelem fürdés előtt, ha kell, ott is igazítom a körmeimet. Az arcomra éjszakára használok hidratáló krémet, nappalra CC-krémezek. Fodrászhoz 2-3 havonta megyek melíroztatni. Vágatni ritkábban. Kozmetikushoz nem járok, mert azt pénzkidobásnak tartom, ahogy a körmöst is. Ezek 1-2 perces ráfordítást igényelnek naponta, kivéve persze a fodrászt.
2015. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van rá időm és mivel nem is viszem túlzásba a dolgokat, így nem is kell sok időt elpepecselnem.

A körmeimet nem festem, nincs műkörmöm, nem kenek rá semmit. Megnövesztem és mandulaalakúra reszelem. 4-5 naponta reszelek rajta, mert rohadt gyorsan nő, ez kb. 10 perc. Ha valamelyik tőből letörik (ami ritka, mert betonkemény), akkor természetesen levágom rövidre. Majd megnő megint.

A lábamon kéthetente levágom, ott lassabban nő szerencsére. Nem lakkozom, szerintem az undorító.

A hajamat sem festem, nem csinálok vele semmit, 4 naponta megmosom, reggel-este megfésülöm, kész. Két-háromhavonta vágok belőle - igen, magamnak vágom. Már belejöttem, úgyhogy ez is megvan negyed óra alatt.

Szemöldökömet nem szedem, teljesen normális alapjáraton, van kb. 3-4 szál mindkét oldalon, azokat ki szoktam tépni, mert azok a szemöldökvonalam alatt-fölött nőnek ki olyan fél centivel :D De ezt nem nevezném szedésnek azért.

A "sminkem" olyan brutális mennyiség, hogy két perc alatt felkenem: korrektor a karikáimra, nagyon kicsi fekete szemceruza a felső szemhéjamra (annak is csak a külső egyharmadára), amit elmaszatolok, hogy ne markáns vonal legyen.

Minden este fürdés után lekenem az arcomat, hetente 1-2 alkalommal testápolózok. Ez 5 perc.

A szőrtelenítés az egyetlen, ami "sok" időt eszik meg, legalábbis minden máshoz képest. A hónaljamat 3-naponta leborotválom fürdés közben, ez fél perc. A lábamat és a teljes intim részt kéthetente szőrtelenítem. Egyik alkalommal legyantázom, amit nem érek el, azt leepilálom. Két héttel később, ami addig kinőtt, leepilálom. Legközelebb megint lehet gyantázni, addigra kinő a többi szőr is. Egy-egy szőrtelenítés 3/4-1 órát vesz igénybe. És akkor még összetehetem a kezem, hogy szőke vagyok, így a karomat meg a combomat nem kell szőrtelenítenem. Vagyis a combomom hátul nő néhány erős szál, azokat kikapom és kész.

Természetesen minden nap zuhanyozom.

A kezemet naponta többször lekenem, ajakápolót is napjában többször használok.

2015. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálam a hajápolás a legmacerásabb,mert hetente 1-2 készítek magam hajpakolást különböző olajokból és tojásból. Ezt felrakom a hajam egész felületére majd másfél-két órán át rajta hagyom. Megmosom ezután,fürdés közben szőrtelenítek és radírozom a bőrőm barnacukorral. Miután megfürödtem bekenem magam testápolóval,kitiszítom a füleim és krémpakolást teszek az arcomra. Az egész fürdéses-hajpakolásos macera körübelül 2-3 óra attól függ mennyi ideig volt fenn a pakolás. Ezután beszárítom a hajam ami újra legalább 30 perc. Ezt a rutint általában hetente 2x csinálom.

A körmeimet magam igazítom körömreszelővel és magam is festem. A kezeimen olyan 3 naponta,a lábkörmeimen a festést olyan 10 naponta frissítem. Ezt esténként sokszor netezés vagy televíziózás közben letudom. A szemöldőkőm kozmetikus szedi havonta egyszer. 2-3 havonta pedig arctisztításra járok.

Fodrászhoz 2 havonta csak vágatni mert nem festem a hajam. Hajmosás után beszárítom egyenesre, reggelente csak rászárítok picit ami olyan 10-15 perc.

Sminkelek minden reggel : BB krém,púder,pirosító,rúzs&szájkontúr,szemspirál. Ez olyan 5 perc.

Minden este lefekvés előtt bekenem az arcom&dekoltázsom&nyakam gazdagon hidratálókrémmel, az ajkaim ajakápolóval és a kezeimet hidratálóval.

Amikor tehetem eljárok szaunában, ez jó esetben heti 2-3 alkalom.

Szoliba és körmöshöz nem járok.

24/L

2015. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7 vagyok

Az kimaradt, hogy évek óta csinálom a fegyencedzést, így az alakom is karban van tartva.

2015. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hajapolasra es szortelenitesre en us szanok idot.az a bajom h gyakran elifordul h nincs idom sminkelni es a kormeim gyengek es ket napig sem tart a manikur,mert sokat jar a kezem...csomagolok...
2015. febr. 23. 02:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!