Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ápolod az arcod?...

Hogyan ápolod az arcod? Speciális arckrémekkel, vagy inkább természetes alapanyagokkal?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de arra lennék kíváncsi, hogy vajon jó, jobb, vagy esetleg ugyanazt a hatást érem el azzal, ha nem a boltból választom ki a nekem való arckrémet, hanem próbálok minden egyes problémára natúr olajokat, ill. 100%-os alapanyagokat összeválogatni.

Pl. bőröregedéstgátló antioxidánsként C vitamin eszek, valamint búzacsíraolajat és szőlőmagolajat kenek a bőrömre. Táplálásra shea vajat és kakaóvajat használok. Vajon ez így ugyanolyan hatásos? Már csak azt nem tudom, mi lenne jó a vízhiányra? Ha valaki tud valami hasznos tippet, megköszönném. :)



2014. dec. 14. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt használom, ami épp beválik. Próbálok arra ügyelni, hogy ne teszteljék állatokon és lehetőleg színezék és illatanyagmentes legyen, de nem vagyok natúrmániás, meg használok időnként bőrgyógyász által felírt krémeket is, na az minden, csak nem természetes. Sajnos eddig akármilyen szuper natúr dolgot próbáltam, vagy nem használt, vagy rontott a helyzeten, vagy allergiás reakciót váltott ki. :D De belsőleg mindenképp törekszem arra, hogy a szervezetemnek hasznos dolgok legyenek többségében.

Vízhiányra a legjobb, ha eleget iszol. De az olajok ezen nem igazán segítenek, ebben szerintem jobbak a kész termékek - persze ez csak saját tapasztalat.

Meg az olajokkal csak óvatosan, van, amelyik nagyon hamar elkezd avasodni és eleinte észre sem veszed, nézz utána mennyi az eltarthatósága és írd rá mindig!

És alapvetően jobb, ha kevesebb dolgot kensz magadra. Az tuti nem jó, ha 3 féle szappant, 4 féle tinktúrát és 6 féle olajat kensz magadra egyszerre.

De szerintem erre nincs egyetlen tuti válasz. Mindenkinek mások az igényei, a nézetei és más válik be. Szóval próbáld a saját kis rutinodat kialakítani, ne mások befolyásoljanak benne. :)

2014. dec. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas válaszod! :)
2014. dec. 14. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nemrég tértem át a natúr kozmetikumokra és az arcomon hatalmas a változás!

Nincsenek mitesszereim, szűkülnek az amúgy tág pórusaim és az állam környékén lévő óriási, kemény puklik is látványosan csökkennek.

Mintha a ráncaim is halványodnának, de ezt nehéz eldöntenem, mert szerencsére nem sok van, amúgy 34 vagyok :)

Jojoba- és argán olajat, ill. mangóvajat használok, de ha a kókuszolaj vagy a kakaóvaj van kéznél, akkor azt.

Fekete szappannal mosom minden este az arcom, ill. nyáron grapefruit olajból készült tonikkal töröltem át.

Már szinte csak szappant használok, most éppen kecsketejest, de az nem annyira jó, mint a shea vajas, mert az utóbbitól egyáltalán nem volt száraz a bőröm, a kecsketejestől meg igen, de azért nem annyira, mint amikor még különböző tusfürdőket használtam.

Kézkrémként, testápolóként shea vajat használok, nyáron pedig kakaóvajat, aminek imádom az illatát! :)

Ja és készítettem dezodort is shea vaj, szódabikarbóna, kukoricakeményítő és illóolaj keverékéből és valami fantasztikusan jó, el sem hittem, hogy létezik ilyen! Egyáltalán nem vagyok büdös, még egy kiadós edzés után sem! Csak a tiszta, friss illatot érzem magamon és ez valami annyira jó, hogy kifejezni sem lehet! Régóta szenvedtem a dezodorokkal, mert mindtől büdi voltam egy idő után, de ezzel még soha!

Úgyhogy bátran kísérletezgess! :)

2014. dec. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!