Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szombaton lesz 2 hete hogy...

Szombaton lesz 2 hete hogy hajat mostam öntisztulni szeretnék, szerintetek mennyi ideig lehetek hajmosás nélkül? A 2 hét még kevés ugye?

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 00:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
Nincs olyan, hogy öntisztul, csak egy idő után nem zsírosodik (tovább), de ehhez hónapok kellenek. A rákerült por, kosz, szmog nem fog magától lejönni.
2014. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
hosszúhajú 2. hozzászólása telitalálat!!! Nekem is hasonló volt a szitu, csak nekem annyit kellett tanulni, hogy úgy gondoltam, majd a hajmosással időt spórolok, úgysem megyek sehova... Jól megszívtam, egy hét után nagyon viszketett a fejem, ráadásul a stressz miatt korpásodott is a fejbőröm (kb 8 éve nem voltam korpás), borzalmas volt. Amúgy nem tocsog a zsírtól a hajad?
2014. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy tévhit :) nem kell mindent elhinni, amit a tv-ben mondanak. A faggyútermelés egyébként hormonális szabályozás alatt áll, amit kizárólag belsőleg lehet vmilyen irányba mozgatni, ez a jobban zsírosodik, ha többet mosom a hajam c. dolog legalább annyira tévhit, mint a kérdező problémája. Lehet, hogy 10 zsíros hajú egyénből egynek tényleg ez a baja, de a maradéknak nem. Ezt is valaki egyszer kitalálta (kb pont annyi alapja van, minthogy minél gyakrabban vágom a hajam, annál jobban fog nőni...) és egyesek beveszik. Én speciel próbáltam ezt a nem mosok hajat, csak hetente praktikát, nem vált be. Na akkor? :) Ahogy az arcbőröm faggyútermelését sem tudom csökkenteni azzal, hogy 2 hétig nem mosok arcot, úgy ez a fejbőrnél is határozottan hülyeség. Öntisztulás pedig nem létezik, jó volna, ha beletörődnénk, hogy nem 100 évvel ezelőtt élünk, koszos büdös a környezetünk, meg KELL mosni a hajunkat bizonyos időközönként . Egyébként lehet kímélő samponokat is választani, szulfátmenteseket, vagy lehet úgy is csinálni, mint én, hogy házilag gyártok magamnak vmit, amivel 2 naponta meg is mosom. Tökéletesen egészséges a hajam, jó van köszöni szépen.
2014. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha tud is ilyet idővel a hajad, az nem hetek alatt fog bekövetkezni, hanem jópár hónap alatt. Sztem gyere vissza fél év múlva és írd meg, hogy tisztul-e már a hajad.
2014. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Fúj. A fehérek rászórják a feketékre, hogy büdösek, aztán hetekig nem mosnak hajat, mert 'az a természetes'. LOL
2014. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Olvastam olyat, hogy valaki csak vízzel mosott hajat, erre is azt mondták, hogy "öntisztulás". Akkor már inkább ezt csináld szerintem :) Vagy próbálj ki valamilyen natúr megoldást: szódabikarbónás mosás és almaecetes öblítés, valamilyen hajra való szappan (manna pl.)...
2014. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mikor már full zsíros lesz a hajad onnantól nem lesz zsírosabb többé... de ez nem öntisztulás, csak ott megáll a zsírosodás. Ettől még az utcai kosz ott marad meg a korpa is a fejbőrödön csak egyre több lesz.
2014. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem hamarosan akár kenyérre is kenheted vagy el is adhatod a hajad által termelt zsírt. Meggazdagodnál. Aztán abból a pénzből megfizetnél valami szuperdokit, hogy állítsa meg a hajad zsírosodását.
2014. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 hosszúhajú ***** válasza:
hát nem gondoltam volna, hogy egy koszos, zsíros, korpás hajból kihozol közel 20 hozzászólást, gratulálok a kérdésért - de komolyan!
2014. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 hosszúhajú ***** válasza:
letelt az 5 nap, amit jósoltam. mi van a hajaddal?
2014. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!